Kolejne słabsze dane ciążą dolarowi

05.06.2019 15:41|Zespół Analityków Conotoxia Ltd.

Amerykańska waluta jest po raz kolejny pod presją, tym razem po danych dotyczących zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym. Często dane ADP, bo o nich mowa, są wstępem do rządowych danych o zmianie zatrudnienia, w tym popularnych non-farm payrolls, które zostaną opublikowane w piątek.

W maju prywatne firmy w Stanach Zjednoczonych zatrudniły jedynie 27 tys. nowych pracowników przy oczekiwaniach rynku na poziomie 183 tys. – wynika z raportu opublikowanego przez firmę Automatic Data Processing, która jest liderem w outsourcingu usług kadrowo-płacowych. Raport ten pojawia się na dwa dni przez raportem Bureau of Labor Statistics.

Był to najmniejszy wzrost zatrudnienia od marca 2010 r. W podziale na poszczególne sektory najwięcej miejsc pracy pojawiło się w sektorze usługowym (71 tys.). Z kolei największa redukcja etatów miała miejsce w sektorze produkcyjnym (minus 43 tys.) oraz w budownictwie ( minus 36 tys.). Dane te wraz ze wcześniejszymi gorszymi odczytami indeksów PMI i ISM wpisują się w ostatnią słabszą passę odczytów z USA, co przekłada się nadal na wzrost prawdopodobieństwa cięcia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Rynek stopy procentowej po publikacji ADP wycenia już prawie trzy pełne cięcia (75 pkt bazowych) przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych do końca roku, co wydaje się przekładać na dalszą deprecjację amerykańskiej waluty. Kurs EUR/USD wzrósł dziś do poziomu 1,1300, który jest najwyższy od połowy kwietnia. Z kolei dolar w relacji do złotego był notowany na poziomie 3,78 zł.

Cała uwaga rynku może się obecnie skupić na rządowych danych z amerykańskiego rynku pracy, gdzie poznamy nie tylko zmianę zatrudnienia, ale także stopę bezrobocia i zmianę wynagrodzeń. Dane w piątek o godz. 14:30.

 

Daniel Kostecki, Główny Analityk Conotoxia Ltd.

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Conotoxia Ltd. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez pisemnej zgody Conotoxia Ltd. jest zabronione.

59 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podoba Ci się ten artykuł?
Podziel się nim ze znajomymi!


Zobacz również:

5 Jun 2019 13:09

Trwa największy rajd na rynku złota w tym roku

5 Jun 2019 11:07

Prognozy dla światowego wzrostu gospodarczego wciąż nie są najlepsze

4 Jun 2019 17:37

Dolar wciąż słaby po wystąpieniu Jerome’a Powella

4 Jun 2019 12:47

Inflacja w strefie euro zanurkowała

4 Jun 2019 9:37

Dolar stracił grunt pod nogami

3 Jun 2019 15:50

Fundamenty dla srebra wyglądają korzystnie. Czy cena będzie za nimi podążać?

71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 71.48% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Handel na kontraktach CFD jest świadczony przez Conotoxia Ltd. (lic. 336/17 CySEC) mającą prawo do wykorzystywania znaku towarowego Cinkciarz.pl.