Nowości

Komentarze walutowe

Popołudniowy komentarz walutowy z 11.12.2017

EUR/USD blisko granicy 1,18 przed posiedzeniami EBC oraz Fedu. Powrót niepewności związanej z Brexitem znowu wywołuje presję na funta. Ceny żywności rosną o 6,5% r/r, ale inflacja bazowa nie zaskakuje. Dobre dane o handlu zagranicznym. EUR/PLN nadal blisko granicy 4,20.

Komentarz walutowy z 11.12.2017

Dolar pod presją słabych danych o wynagrodzeniach, które wskazują na nadal przytłumioną presję inflacyjną. Pomimo zawartego porozumienia z UE w zeszłym tygodniu, brytyjska waluta w dalszym ciągu znajduje się pod presją Brexitu. Dzisiaj dane o inflacji w Polsce, ale ich wpływ na złotego będzie raczej ograniczony.

Komentarz walutowy z 08.12.2017

Funt wsparty doniesieniami związanymi z porozumieniem rozwodowym pomiędzy Brukselą a Londynem. Dolar zyskuje na wartości przed ważną publikacją z amerykańskiego rynku pracy. Złoty nieco wsparty przez dobry globalny sentyment. Wydarzenia polityczne w kraju bez wpływu na bieżące notowania PLN.

Popołudniowy komentarz walutowy z 07.12.2017

Notowania polskiej waluty tylko z niewielkimi zmianami, ale krajowe wydarzenia polityczne mogą zwiększyć jej wahania. Rynek czeka na jutrzejszy raport Departamentu Pracy USA - prawdopodobieństwo istotnych zmian jeszcze dzisiaj jest zatem ograniczone.

Komentarz walutowy z 07.12.2017

Mieszane dane ze strefy euro – słaba produkcja w Niemczech i nieco lepszy PKB z obszaru wspólnej waluty – nie pomagają EUR/USD. Rośnie nadzieja na porozumienie w sprawie Brexitu? Złoty pozostaje stabilny w okolicach południa, ale krajowe wydarzenia polityczne mogą zwiększyć wahania na PLN.