Nowości

Komentarze walutowe

Popołudniowy komentarz walutowy z 27.10.2016

Ankieta CBI sporządzona wśród 126 firm (w tym 60 detalistów) wskazuje na najwyższe od roku tempo wzrostu sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Dane z amerykańskiej gospodarki odnośnie wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz zamówień na dobra trwałe praktycznie bez wpływu na notowania dolara. W popołudniowych notowaniach polska waluta zyskuje na wartości.

Komentarz walutowy z 27.10.2016

Brytyjskie PKB powyżej konsensusu, ale poszczególne składowe mogą pokazywać pogorszenie kondycji gospodarki w niedalekiej przyszłości. Riksbank ponownie zaskakuje i spycha koronę do wieloletnich minimów zarówno do euro, jak i dolara. EUR/PLN w okolicach 4.33. Krajowa waluta wrażliwa na doniesienia zewnętrzne.

Komentarz walutowy z 26.10.2016

Wczorajsze wystąpienie Marka Carneya poprawiło kondycję funta. Niewykluczone, że komentarze szefa BoE mogą zredukować presję na szterlinga, pochodzącą z polityki monetarnej. Złoty pozostaje względnie stabilny. EUR/PLN blisko poziomu 4.32.

Komentarz walutowy z 25.10.2016

Kolejne bardzo dobre dane z niemieckiej gospodarki. Najnowszy sondaż pokazuje, że Brytyjczycy preferują kontrolę imigracji nad utrzymaniem dostępu do unijnego rynku. Lepszy sentyment globalny pomaga złotemu. EUR/PLN blisko 4.30.