Nowości

Komentarze walutowe

Popołudniowy komentarz walutowy z 23.03.2017

Liczba złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych nieco zawodzi, ale liczba korzystających ze świadczeń dla bezrobotnych spada do 2 mln, najniższego poziomu od listopada i blisko poziomu ostatnio obserwowanego w 1974 r. Polska waluta nieco zyskuje na wartości; RPP nie zaskoczyła.

Komentarz walutowy z 23.03.2017

Liczenie głosów w oczekiwaniu na dzisiejsze głosowanie w amerykańskiej Izbie Reprezentantów. Lepsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej z Wielkiej Brytanii pomagają funtowi. Złoty nadal pozostaje względnie silny do większości walut. EUR/PLN blisko granicy okolic 4.27-4.28.

Popołudniowy komentarz walutowy z 22.03.2017

Amerykańska waluta pozostawała dzisiaj osłabiona - EUR/USD cały czas przy granicy 1,08. Z kolei złoty pozostawał w stosunkowo dobrej kondycji, za sprawą głównie nadal względnie dobrego sentymentu do walut krajów wschodzących.

Komentarz walutowy z 22.03.2017

Wyraźne spadki na giełdach i rentownościach obligacji skarbowych USA pogarszają globalne nastroje. Ważne czwartkowe głosowanie w amerykańskim Kongresie. Nadal względnie jastrzębie komentarze ze strony członków Fedu. Złoty traci na wartości w związku ze wzrostem awersji do ryzyka.

Komentarz walutowy z 21.03.2017

Wyższa od oczekiwań inflacja pomaga funtowi, ale może szkodzić brytyjskiej gospodarce w kolejnych miesiącach. Komentarze Evansa i Harker dość jastrzębie. Coraz lepsza kondycja złotego. Polska waluta zyskuje już nie tylko do franka czy dolara, ale również do forinta. Euro blisko granicy 4.26 zł.