Nowości

Komentarze walutowe

Komentarz walutowy z 27.04.2017

Rynek walutowy oraz amerykańskich obligacji skarbowych sceptycznie podszedł do planów podatkowych Białego Domu. Posiedzenie EBC nie powinno przynieść fundamentalnych zmian w polityce monetarnej strefy euro. Złoty pozostaje stabilny i względnie odporny na wydarzenia zewnętrzne.

Popołudniowy komentarz walutowy z 26.04.2017

Dolar odrabia straty, ale jest nadal blisko półrocznych minimów. Zapowiadana na dzisiaj publikacja planu zmian w systemie podatkowym w USA może dodatkowo zwiększyć wahania na rynku walutowym. Odreagowanie na złotym po dwudniowych wzrostach.

Komentarz walutowy z 26.04.2017

Coraz większe rozbieżności w zachowaniu walut krajów rozwijających się. Różnice w podejściu do zmian podatkowych pomiędzy Białym Domem a republikańską większością, mogą być trudne do przezwyciężenia. Złoty nadal silny na rynku globalnym, ale przestrzeń do dalszych wzrostów maleje.

Popołudniowy komentarz walutowy z 25.04.2017

Dobre nastroje na rynkach kontynuowane: najwięcej zyskują waluty krajów wschodzących Europy Środkowo Wschodniej, a tracą “bezpieczne przystanie”. Złoty wzmocnił się o ponad 2% do dolara i franka w dwa dni.

Komentarz walutowy z 25.04.2017

Euro utrzymuje większość wczorajszych wzrostów. Relatywna słabość funta. Czego można się spodziewać po jutrzejszym komunikacie Białego Domu w sprawie zmian podatkowych? Złoty pozostaje względnie silny. Dolar i funt testują poziomy odpowiednio poniżej 3.90 i 5.00 zł.