Nowości

Komentarze walutowe

Komentarz walutowy z 20.01.2017

Tym razem Janet Yellen była względnie gołębia w swoim wystąpieniu, ale rynek przede wszystkim czeka na wieczorną inaugurację Donalda Trumpa. Złoty także prawdopodobnie będzie reagował na zaprzysiężenie nowego prezydenta USA. W okolicach południa EUR/PLN w blisko poziomu 4.37.

Popołudniowy komentarz walutowy z 19.01.2017

Europejski Bank Centralny nie zaskakuje, lecz stosunkowo gołębi przekaz Mario Draghiego (szefa EBC) osłabia euro. Lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiej gospodarki wzmacniają dolara. Polska produkcja przemysłowa i produkcja budowlano-montażowa pozytywnie zaskakuje.

Komentarz walutowy z 19.01.2017

Kilka stosunkowo jastrzębich stwierdzeń z wczorajszego wystąpienia Janet Yellen potwierdza grudniowy przekaz o trzech podwyżkach w 2017 roku. Niewielka szansa na sugestie o wcześniejszym od oczekiwań wygaszaniu luzowania ilościowego przez EBC. Nadal stabilizacja na złotym. Ważne dane z Polski.

Popołudniowy komentarz walutowy z 18.01.2017

Brytyjski rynek pracy pozytywnie zaskakuje, lecz wpływ na funta ograniczony. Inflacja konsumencka w gospodarce USA w grudniu zgodnie z oczekiwaniami; przetwórstwo przemysłowe jednak poniżej oczekiwań. Dane z polskiej gospodarki nieco zawodzą.

Komentarz walutowy z 18.01.2017

Największy jednodniowy wzrost funta od 1993 roku po wystąpieniu brytyjskiej premier Theresy May. Względnie jastrzębie komentarze od Lael Brainard, przedstawicielki Rezerwy Federalnej. Złoty nieco mocniejszy do euro. USD/PLN poniżej granicy 4.10.