Nowości

Komentarze walutowe

Popołudniowy komentarz walutowy z 02.12.2016

Stopa bezrobocia w USA spadła w listopadzie do najniższego poziomu od ponad 9 lat. Zawodzi natomiast poziom średniego godzinowego wynagrodzenia. Polska waluta nadal słaba w antycypacji na decyzję S&P Global Rating.

Komentarz walutowy z 02.12.2016

Spadek wartości dolara i rentowności obligacji skarbowych USA. Dane z rynku pracy powinny dziś przejąć inicjatywę. Silne osłabienie się złotego podczas sesji w Stanach Zjednoczonych może się przynajmniej częściowo skorygować. Euro po 4.49 zł, a frank powyżej 4.15 zł.

Popołudniowy komentarz walutowy z 01.12.2016

Funt mocniejszy po sugestiach, iż Wielka Brytania może zapłacić za dostęp do wspólnego rynku. Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych znacznie powyżej oczekiwań, choć dzisiaj to ropa i obligacje amerykańskie dyktując warunki. Złoty, wraz z innymi walutami krajów wschodzących, wyraźnie słabnie - EUR/PLN najwyżej od końca czerwca br.

Komentarz walutowy z 01.12.2016

Porozumienie dotyczące ograniczenia wydobycia ropy wyraźnie wsparło notowania tego surowca. Seria dobry danych ze strefy euro. Złoty nadal pod silną presją sprzedających mimo lepszego od oczekiwań odczytu PMI z polskiego przemysłu.

Komentarz walutowy z 30.11.2016

Rosnące szanse na porozumienie pomiędzy producentami ropy naftowej wyraźnie wspierają notowania tego surowca. Wyższe wyceny WTI czy Brent w tym momencie powinny być raczej korzystne dla USD. Dane o PKB zostały ponownie wsparte przez wzrost zapasów.