Nowości

Komentarze walutowe

Komentarz walutowy z 17.02.2017

Inwestorzy czekają na zmiany podatkowe w USA. Bardzo słabe dane z Wielkiej Brytanii zauważalnie osłabiają funta na rynku globalnym. Niższe notowania złotego przed ważnymi odczytami z krajowej gospodarki. Kluczowe dane o produkcji budowlano-montażowej.

Popołudniowy komentarz walutowy z 16.02.2017

Liczba złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA po raz kolejny pozytywnie zaskakuje, choć nie jest w stanie wesprzeć dolara. Podobną sytuację obserwujemy również w przypadku złotego - znacznie lepsze od oczekiwań dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu z ograniczonym wpływem na kurs złotego.

Komentarz walutowy z 16.02.2017

Mimo sprzyjających dolarowi danych makroekonomicznych, amerykańska waluta zauważalnie traci na wartości. Inwestorzy nadal czekają na konkretne plany dotyczące zmian w polityce fiskalnej. Euro rośnie około 1 grosz wraz z globalną aprecjacją europejskiej waluty.

Komentarz walutowy z 15.02.2017

Względnie jastrzębi przekaz ze strony Yellen w stosunkowo niewielkim stopniu zmienił rynkowe oczekiwania przyszłych stóp procentowych. Niższy od oczekiwań wzrost wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii przyćmił bardzo dobry raport z rynku pracy. Złoty pozostaje stabilny po wczorajszych doniesieniach z Fedu. EUR/PLN utrzymuje się blisko 4.30.