Nowości

Komentarze walutowe

Najnowsze bieżące komentarze z rynku walutowego, a w nich m. in.: prognozy walutowe kursu euro, franka, dolara i funta na najbliższe dni.

Strach o wojnę handlową przesadzony (komentarz walutowy z 19.06.2018)

Inwestorzy obawiają się prawdziwej wojny handlowej, chociaż jej faktyczne ryzyko pozostaje ograniczone. Mario Draghi w portugalskiej Sintrze podtrzymał gołębie stanowisko EBC. Złoty wyraźnie traci na wartości. EUR/PLN w granicach 4,32, a dolar testuje okolicę 3,74 zł. Dobre dane o produkcji przemysłowej z Polski.

Dolara nadal silny (komentarz walutowy z 18.06.2018)

Wiele wydarzeń na szerokim rynku – polityczne problemy niemieckiej koalicji, spór handlowy, decyzja dotycząca wydobycia ropy naftowej i spotkanie bankierów centralnych w portugalskiej Sintrze. Złoty lekko słabnie i EUR/PLN testuje okolicę 4,29-4,30.

Dolar wygranym (komentarz walutowy z 15.06.2018)

Wczorajszy gołębi komunikat z EBC spowodował silne spadki euro i wyraźne wzrosty dolara. Perspektywa wojny handlowej na razie lekko negatywna dla dolara, ale w przyszłości to może być kolejny czynniki sprzyjający amerykańskiej walucie. Złoty stabilny, ale presja rynków wschodzących prawdopodobnie wyraźniej osłabi również polską walutę.