Nowości

Komentarze walutowe

Najnowsze bieżące komentarze z rynku walutowego, a w nich m. in.: prognozy walutowe kursu euro, franka, dolara i funta na najbliższe dni.

Polityka we Włoszech (komentarz walutowy z 28.05.2018)

Niestabilne notowania EUR/USD po doniesieniach dotyczących przyszłego rządu we Włoszech. Mniejsza presja na waluty rynków wschodzących pochodząca z surowców energetycznych. Złoty lekko zyskuje na wartości, ale nerwowość się utrzymuje. EUR/PLN w okolicach poziomu 4,30.

Mniejsze napięcia (komentarz walutowy z 25.05.2018)

EUR/USD pozostaje blisko wielomiesięcznych minimów, ale niższe rentowności obligacji skarbowych w USA oraz szansa na spadki ropy naftowej kreują bardziej łagodne środowisko dla walut krajów rozwijających się, w tym dla złotego. EUR/PLN rano testował granicę 4,32, ale w okolicach południa obniżył się do poziomu 4,30.

Chwila wytchnienia (komentarz walutowy z 24.05.2018)

Po dobrych kilku dniach nerwowego handlu sytuacja na globalnym rynku się stabilizuje. Wpływa na to względnie gołębi przekaz z Fedu, decyzje tureckiego banku centralnego, mniejsze obawy o Włochy oraz stabilizacja cen ropy naftowej. Złoty także odrabia część strat. EUR/PLN spada poniżej granicy 4,30.