Nowości

Komentarze walutowe

Najnowsze bieżące komentarze z rynku walutowego, a w nich m. in.: prognozy walutowe kursu euro, franka, dolara i funta na najbliższe dni.

Presja z Fedu (komentarz walutowy z 22.02.2018)

Jastrzębi Fed wsparł dolara i rentowności obligacji skarbowych USA. Najniższy od ponad 5 lat wzrost gospodarczy na Wyspach. Złoty wyraźnie tracił na wartości rano, ale przed południem przecena nieco się zmniejszyła. Krajowa waluta pozostaje wrażliwa na czynniki zewnętrzne.

Uwaga na Fed (komentarz walutowy z 21.02.2018)

PMI ze strefy euro nie zachwyciły, ale cały czas pozostają na względnie wysokich poziomach. Funt pod presją utrzymujących się ujemnych realnych wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii. Złoty traci do euro ze względu na negatywne sygnały zewnętrzne, ale polska waluta w relacji do węgierskiej nadal jest blisko ponad dwuletnich szczytów.

Złoty oddaje zyski (komentarz walutowy z 20.02.2018)

Słabszy sentyment globalny przy rosnących rentownościach obligacji skarbowych w USA wspiera amerykańską walutę. Rynek czeka na drugą część tygodnia. Złoty oddaje znaczną część wypracowanych wczoraj zysków i EUR/PLN wraca w okolicę 4,15. Dobre dane z polskiej gospodarki zignorowane przez inwestorów.