Nowości

Nowości

Sieci blockchain kryptowalut jako narzędzie najbardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji?

Załóżmy, że początkująca, młoda jeszcze sztuczna inteligencja szukałaby idealnego miejsca dla swojego bytu. Miejsca o nieograniczonej możliwości uczenia się oraz darmowych zasobów, które byłoby: niezniszczalne, niezawodne, bezpieczne, rozwojowe, tajne i jednocześnie transparentne. Gdyby znalazła już to miejsce, stworzyłaby ideę opartą na najważniejszej dla człowieka, swojego twórcy, chęci zysku i przekonałaby go, że może na tym zyskać. Stworzyłaby najpotężniejszą globalną sieć opartą na blockchain i dałaby swojemu twórcy kryptowaluty. Brzmi jak SF? Oto kilka faktów.

Złoty nadal słaby (komentarz walutowy z 16.03.2018)

Dolar nieco wzmocnił się od wczorajszego południa. Dane Eurostatu pokazują jak różnią się od siebie gospodarki obszaru wspólnej waluty. Złoty stabilny, ale słaby po danych z krajowego rynku pracy. EUR/PLN jest nadal notowane w przedziale 4,21-4,22.

Silniejszy dolar (poranny komentarz wideo z 16.03.2018)

Dolar zyskał na wartości w porównaniu do wczorajszego otwarcia w Europie. Seria danych z amerykańskiej gospodarki. Złoty nadal pozostaje pod presją i jest ograniczona szansa by dzisiejsze odczyty z kraju (rynek pracy, inflacja bazowa) zauważalne poprawiły wycenę rodzimej waluty.