Pomoc

Transakcje z rachunku bankowego

Nasz przewodnik "krok po kroku" przeprowadzi Cię przez proces zakładania transakcji z rachunku bankowego w kantorze internetowym Cinkciarz.pl.

Kliknij, aby powiększyć wideo.

1. Zakładanie transakcji z rachunku bankowego rozpoczynasz od wyboru opcji Kup, sprzedaj lub wymień walutę.

2. Zaznacz opcję Transakcje z rachunku bankowego.

3. Typ transakcji możesz ustawić jako domyślny, dzięki temu przy kolejnej transakcji niniejszy krok zostanie pominięty.

4. Kliknij przycisk Dalej.

5. Pojawi się bardzo ważny komunikat o treści: “Kliknięcie przycisku Realizacja stanowi wiążące zawarcie transakcji. Jeżeli transakcja nie zostanie przez Ciebie zrealizowana, Cinkciarz.pl ma prawo do naliczenia kary zgodnie z regulaminem”. Pamiętaj o tej zasadzie przy każdej transakcji. Możesz komunikat zaznaczyć, by nie pokazywał się w przyszłości.

6. Kliknij przycisk Kontynuuj zawieranie transakcji.

7. Wybierz walutę, którą chcesz kupić.

8. Wybierz rachunki bankowe, za pomocą których chcesz zrealizować transakcję.

9. Kliknij przycisk Dalej.

10. Wpisz ilość kupowanej waluty.

11. Sprawdź aktualny kurs poprzez wciśnięcie przycisku Sprawdź kurs.

12. Kurs jest ważny przez 15 sek. Tyle masz czasu na zawarcie transakcji po sprawdzeniu kursu. Jeśli kurs Ci nie odpowiada, możesz kliknąć przycisk Sprawdź kurs ponownie, po upłynięciu wskazanego czasu lub nie zawierać transakcji.

13. Jeżeli kurs Ci odpowiada i jesteś pewien, że chcesz, zawrzeć transakcję kliknij przycisk Realizacja. Pamiętaj, aby nie klikać przycisku Realizacja, jeśli nie jesteś zdecydowany, że chcesz zrealizować transakcję.

14. Zaloguj się do Twojego banku i zleć wykonanie przelewu według danych z sekcji Dane do przelewu (pomoc przy wysyłaniu przelewu powinieneś znaleźć na stronie swojego banku).

15. Przy danym polu kliknij przycisk Kopiuj do schowka, a następnie w formularzu definiowania przelewu w Twoim banku wciśnij Ctrl+V lub też najeżdżając, kursorem na pole użyj prawego przycisku myszy i wybierz opcję Wklej. Postępuj tak ze wszystkimi polami w formularzu.

16. Wyślij przelew do Cinkciarz.pl.

17. Poczekaj na przelew zwrotny. W międzyczasie zwróć uwagę na statusy transakcji. Kiedy Cinkciarz.pl zaksięguje Twoją płatność - transakcja zmienia status na W realizacji. Kiedy Cinkciarz.pl wyśle przelew zwrotny na Twoje konto, status transakcji zmienia się na Zrealizowana.