Kursy walut Cinkciarz.pl

Kursy walut (notowania walut) dostępne w systemie transakcyjnym Cinkciarz.pl

Kursy walut

Kurs na żywo.

Aktualizacja: 30s

Wyświetlaj kursy dla

Kursy walut zależne są od wymienianej kwoty.

Jeśli chcesz poznać dokładny kurs skorzystaj z kalkulatora walutowego lub załóż darmowe konto w serwisie.

Wymień walutę już dziś

Wygodnie wymieniaj walutę przez internet. Załóż darmowe konto i zobacz, ile możesz zaoszczędzić dzięki atrakcyjnym kursom wymiany.

Załóż darmowe konto

Co warto wiedzieć o wymianie walut

Kurs wymiany to cena, po której jedna waluta jest wymieniana na inną. Składa się on z 2 elementów: waluty krajowej i waluty obcej. Przedstawione powyżej kursy walut obejmują 26 walut w stosunku do waluty głównej (tj. PLN).
Kurs kupna to cena, po której firma kupuje od Ciebie walutę. Kurs sprzedaży jest ceną, po której można nabyć walutę od firmy. Jeżeli właśnie wróciłeś z podróży do USA i pozostały Tobie dolary oraz chcesz wymienić je na swoją walutę krajową - sprawdź kurs kupna. Inaczej jest w przypadku, gdy planujesz podróż służbową do Hiszpanii i szukasz aktualnych kursów wymiany, wtedy sprawdź kurs sprzedaży
Wartość waluty zależy od podaży i popytu. Kiedy popyt jest większy niż podaż, wartość waluty wzrasta. W sytuacji, gdy popyt jest niższy od podaży, waluta traci na wartości. Na tę ciągle zmieniającą się walkę między podażą a popytem mają wpływ m.in. aktualne wydarzenia, dane gospodarcze i czynniki polityczne.
Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się sytuacja, w której trzeba będzie szybko obliczyć kurs wymiany i nie będzie dostępu do Internetu. Poniższe proste równanie pomoże Tobie łatwo ustalić kurs wymiany i uchronić się przed ewentualnymi większymi kosztami.
Twoja waluta X kurs wymiany
Odwiedzasz Japonię w interesach i chcesz kupić pamiątki dla swojej rodziny. Kimono kosztuje od 3,000 - 10,000 jenów. Wybierasz jedno z środkowej półki cenowej za około 5,000 jenów. Obecny kurs wymiany 1 japońskiego jena na euro wynosi 0,0078. Przeprowadzasz łatwą kalkulację: 5,000 x 0,0078 i ustalasz, że koszt to równowartość 39 EUR.

Inny przykład:
Jesteś w Anglii, zarabiasz w funtach, ale planujesz wziąć ślub w Hiszpanii. Znalazłeś idealną lokalizację i musisz wpłacić depozyt w wysokości 1.500 EUR, aby zarezerwować sobie datę. Aktualny kurs wymiany funtów na euro wynosi 1,14. Dlatego aby poznać kwotę należy wykonać obliczenie: 1.500 x 1.14 = 1.710 GBP.
Jeśli to brzmi zbyt skomplikowanie i masz dostęp do Internetu, wypróbuj nasz kalkulator walutowy.
Wyjeżdżasz na wakacje i potrzebujesz środków na wyjazd. Gdzie się udasz po nie? Pierwsze miejsce, które przychodzi do głowy to banki i kantory wymiany walut. Pamiętaj, aby zawsze porównywać kursy walut. Nawet jeśli są to sprawdzone sposoby na bezpieczną wymianę walut, nie się one wcale najkorzystniejsze. Tego typu usługi wymiany walut wiążą się z pobieraniem od klientów prowizji lub wysokich spreadów, aby pokryć koszty i zapewnić osiągnięcie zysku. Usługodawcy wymiany walut online mają znacznie niższe koszty, które przekładają się na niski spread i wyższe oszczędności dla klientów.
Kursy walut dynamicznie się zmieniają, co sprawia, że niezwykle trudno jest przewidzieć najlepszy moment na konwersję środków. Jednak zapoznanie się z kilkoma kluczowymi informacjami pomoże Tobie zaoszczędzić pieniądze na transakcjach walutowych.
Kupuj regularnie

Jeśli chcesz dokonać transakcji o dużym wolumenie, najbezpieczniejszym i najbardziej opłacalnym sposobem jest podział środków na mniejsze kwoty i przeprowadzanie tych transakcji z osobna.

Duże kwoty

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na rozdzielenie transakcji na mniejsze i chcesz w pośpiechu zawrzeć transakcję walutową o wysokiej wartości, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta i negocjuj kurs.

Karty walutowe

Posiadanie karty w wybranej walucie zapobiega ryzyku związanemu z posiadaniem gotówki. Zlikwidowane zostają również, często zaskakujące, niekorzystne opłaty pobierane za wpłaty i wypłaty gotówki za granicą.

Rozpocznij chat