Nowości

Komentarze walutowe

Popołudniowy komentarz walutowy z 23.05.2017

Spokojna sesja rynku walutowym - lepsze od oczekiwań dane ze strefy euro w niewielkim stopniu wpływają na umocnienie euro. Pozytywne dane z Europy utrzymują dobry sentyment na złotym - notowania polskiej waluty w dniu dzisiejszym z ograniczonym przedziałem wahań.

Komentarz walutowy z 23.05.2017

Najwyższy w historii odczyt niemieckiego indeksu IFO i kolejne bardzo dobre dane indeksów PMI dla gospodarki strefy euro. Nadal sporo znaków zapytania w kwestii amerykańskiego budżetu i podatków. Złoty stabilizuje się blisko ostatnich poziomów. EUR/PLN w okolicach 4.20.

Komentarz walutowy z 22.05.2017

Funt słabnie po doniesieniach dotyczących Brexitu i mniej sprzyjających sondażach dla torysów. Dolar pozostaje pod presją, mimo wzrostów rentowności amerykańskiego długu. Coraz wyższe notowania ropy naftowej przed czwartkowym spotkaniem OPEC. Złoty stabilny do większości walut.

Komentarz walutowy z 19.05.2017

Poprawa globalnego sentymentu nie przekłada się na wzmocnienie dolara. Ponad 7-procentowa przecena brazylijskiego reala z ograniczonym wpływem na inne waluty krajów rozwijających się. EUR/PLN wraca blisko okolic 4.20 na fali poprawy rynkowych nastrojów. Po południu GUS opublikuje dane o sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej.