Nowości

Komentarze walutowe

Popołudniowy komentarz walutowy z 18.08.2017

Wzrost produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej w Polsce nadal na wysokim poziomie, choć dynamika głównych wskaźników nieco poniżej oczekiwań. Złoty może tracić w związku z gorszym sentymentem na rynku. Dolar traci, ale spadki wartości były póki co niewielkie.

Komentarz walutowy z 18.08.2017

Gołębi przekaz ze strony „minutes” z EBC został przykryty przez wyraźny wzrost awersji do ryzyka i przecenę amerykańskiej waluty. Złoty znowu wyraźnie słabnie. EUR/PLN blisko granicy 4.28, a PLN/HUF w okolicach wielomiesięcznych minimów. Dane z Polski prawdopodobnie nie wpłyną zauważalnie na wycenę krajowej waluty.

Popołudniowy komentarz walutowy z 17.08.2017

Europejski Bank Centralny wyraża obawę o możliwym zbyt wysokim kursie wymiany euro w przyszłości, nieco osłabiając tym samym wspólną walutę. Złoty bez istotniejszych zmian - EUR/PLN nadal w okolicy 4,26.

Komentarz walutowy z 17.08.2017

Niepewność co do przyszłej ścieżki inflacji oraz rozwiązanie Rad Biznesowych przy Białym Domu wywołało presję na dolara. Brytyjska sprzedaż detaliczna rośnie, ale głównie tylko w jednej kategorii. Złoty utrzymuje wczorajsze wzrosty. EUR/PLN w okolicach poziomu 4.26.

Komentarz walutowy z 16.08.2017

Dolar wzmocniony po wczorajszych odczytach sprzedaży detalicznej z USA. Zmienność funta zwiększają różne od oczekiwań dane makroekonomiczne. Złoty powoli odrabia ostatnie straty po lepszych od oczekiwań danych PKB. EUR/PLN blisko granicy 4.27-4.28, a PLN/HUF nieco powyżej poziomu 71.00.

Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem