Nowości

Komentarze walutowe

Popołudniowy komentarz wideo z 28.03.2017

Rentowności amerykańskiego długu ponownie spadają, co powoduje presję spadkową na dolara. Niska wycena amerykańskiej waluty nadal wspiera złotego. USD/PLN blisko granicy 3.90, a EUR/PLN poniżej 4.25.

Komentarz walutowy z 28.03.2017

Nadal nie jest jasne, który plan zmian podatkowych będzie przedmiotem dyskusji w Kongresie. Wypowiedzi głównego ekonomisty EBC nie sugerują podnoszenia stóp procentowych przed końcem luzowania ilościowego. Złoty nadal korzysta z dobrego sentymentu do walut rynków wschodzących i pozytywnych odczytów wskaźników wyprzedzających w strefie euro.

Popołudniowy komentarz walutowy z 27.03.2017

Nastroje w największej gospodarce strefy euro coraz lepsze. Dolar w dalszym ciągu spada na wartości pogłębiając ponad czteromiesięczne minima - EUR/USD zbliża się do poziomu 1,09, ostatni raz obserwowanego 11 listopada. Polska waluta nadal w dobrej kondycji.

Komentarz walutowy z 27.03.2017

Brak porozumienia w kontekście ustawy zdrowotnej w USA wyraźnie przecenia dolara i rentowności obligacji skarbowych. Waluty krajów wschodzących na razie korzystają z umiarkowanego wzrostu awersji do ryzyka. Złoty nadal bardzo silny, blisko kilkumiesięcznych szczytów.

Popołudniowy komentarz walutowy z 24.03.2017

Zamówienia na dobra trwałe w USA wzrosły w lutym powyżej oczekiwań, ale wskaźnik bazowy (z wyłączeniem zamówień transportowych) zawodzi. Brexit będzie kosztował Wielką Brytanię 50 mld funtów? Notowania złotego bez większych zmian.