Nowości

Komentarze walutowe

Komentarz walutowy z 18.12.2017

Coraz większe prawdopodobieństwo wprowadzenia zmian w amerykańskich podatkach poprawia sentyment na globalnych giełdach. Złoty pod koniec piątkowej sesji odrobił część ostatnich strat. Członek RPP, Kamil Zubelewicz nie wyklucza, że Rada pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie nawet do końca 2019 r. EUR/PLN blisko 4,21 podczas porannego handlu.

Popołudniowy komentarz walutowy z 15.12.2017

Rozmowy Unii Europejskiej z Wielką Brytanią oficjalnie wkraczają w drugą fazę - brytyjska waluta jednak traci na wartości. Dolar oddaje część zysków - EUR/USD wraca w okolice 1,18. Złoty umacnia się w relacji do głównych walut, choć pozostaje w stosunkowo słabszej kondycji - przyszłotygodniowe dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej mogą mu pomóc.

Komentarz walutowy z 15.12.2017

EUR/USD wraca w okolicę poziomu 1,1800. Mimo krótkoterminowego wzrostu zmienności nie zaburzyły tendencji na głównych walutach. Złoty minimalnie się wzmacnia, ale biorąc pod uwagę wydarzenia globalne ostatnie dni są negatywne dla krajowej waluty.

Popołudniowy komentarz walutowy z 14.12.2017

EBC podwyższa projekcje tempa wzrostu gospodarczego oraz inflacji - zwiększone wahania euro. Bank Anglii pozostawia zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe bez zmian, ale spodziewa się niższego tempa wzrostu PKB w IV kw. Notowania złotego stosunkowo stabilne - lepsze perspektywy gospodarki strefy euro mogą pomagać polskiej walucie w 2018 r.

Komentarz walutowy z 14.12.2017

Fed podnosi stopy procentowe, ale szanse na przyspieszenie zacieśniania monetarnego ograniczone. Rewelacyjne dane ze strefy euro i dobre z Wielkiej Brytanii przed posiedzeniem EBC oraz Banku Anglii. SNB nadal gołębi. Złoty nie korzysta z dobrego sentymentu i obniżenia rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. EUR/PLN blisko granicy 4,22, a PLN/HUF kontynuuje spadki.

Popołudniowy komentarz walutowy z 13.12.2017

Wskaźnik cen z wyłączeniem cen energii i żywności w USA w listopadzie zawodzi oczekiwania rynkowe i osłabia dolara. Wieczorny komunikat FOMC może okazać się bardziej gołębi od oczekiwań części uczestników rynku. Złoty może zyskać na wartości w przypadku osłabienia dolara.