Nowości

Nowości

Dzień wolny od USD i GBP

Informujemy, iż dzień 29.05.2017 r. jest dniem wolnym od walut USD i GBP. Tego dnia transakcje wymiany ww. walut mogą być opóźnione.

Poranny komentarz wideo z 26.05.2017

Wyraźna przecena funta po publikacji najnowszych sondaży wyborczych pokazujących topniejącą przewagę partii Theresy May. Seria danych makroekonomicznych z USA. Złoty pozostaje silny i stabilny. Szterling testuje okolicę 4.80 zł.

Popołudniowy komentarz wideo z 25.05.2017

Dolar pozostaje względnie słaby podczas popołudniowego handlu. OPEC i oraz inne kraje zdecydowały się na przedłużenie ograniczenia wydobycia ropy na kolejne 9 miesięcy. Złoty nadal jest silny do podstawowych walut.

Popołudniowy komentarz walutowy z 25.05.2017

Dobra sytuacja na amerykańskim rynku pracy, ale deficyt handlowy najwyższy od stycznia - EUR/USD w okolicy 1,12. Utrzymujący się dobry sentyment do walut krajów wschodzących w dalszym ciągu wspiera złotego.

Komentarz walutowy z 25.05.2017

„Minutes” bez przełomu, ale być może tempo wygaszania luzowania ilościowego będzie nieco wolniejsze niż rynek oczekiwał. EBC nie rezygnuje z porządku wychodzenia z QE. Złoty bardziej korzysta z pozytywnego trendu globalnego do walut rynków wschodzących niż z dobrych informacji z krajowej gospodarki.