Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl udostępnia usługę przekazów pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Polski

27 cze 2016 10:49|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl udostępnia użytkownikom rachunek funtowy w Banku ING w Wielkiej Brytanii. To oznacza, że prawie 700 tys. Polaków żyjących na Wyspach może już przesyłać do Polski pieniądze bez wysokich opłat za przelewy międzynarodowe i niekorzystnego spreadu.

- Przelewy międzynarodowe z Wysp Brytyjskich do Polski są bardzo drogie. Klienci tracą na wysokich prowizjach, kosztach przewalutowania transakcji, a także opłatach naliczanych przez bank nadawcy, odbiorcy, a nawet banki pośredniczące (tzw. banki korespondenci). Są zmęczeni długim czasem oczekiwania na realizację transakcji. Może to zająć nawet kilka dni. Klienci są zirytowani również tym, że nigdy nie wiedzą, ile tak naprawdę przelew będzie kosztował. Często dowiadują się o tym już po dokonaniu transakcji – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Wszystkie te problemy rozwiązuje nowa oferta Cinkciarz.pl. Umożliwia ona użytkownikom serwisu dokonywanie wpłat na rachunek funtowy w banku ING. Następnie przewalutowana kwota jest przekazywana w dowolnej walucie z oferty Cinkciarz.pl na rachunki klientów w bankach w Polsce. To jedno z najkorzystniejszych rynkowych rozwiązań, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Rozwiązanie wprowadzone przez Cinkciarz.pl jest możliwe dzięki temu, że firma zawarła umowę agencyjną ze spółką Conotoxia, która posiada licencję instytucji płatniczej. Na mocy tej umowy Cinkciarz.pl udostępnia usługę przekazów pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Polski. Cinkciarz.pl jest jedynym udziałowcem spółki Conotoxia.

Wielka Brytania to drugi najważniejszy partner eksportowy Polski. W 2015 r. sprzedano do tego kraju towary za 50.6 mld zł. Kwota odpowiada 6.8 proc. eksportu ogółem. Największe znaczenie ma eksport produktów sektora elektromaszynowego, zwłaszcza sprzedaż samochodów oraz części samochodowych. Wielka Brytania to także istotny partner importowy Polski. W ub.r. został sklasyfikowany na 8. miejscu. To pozycja za Czechami (7. miejsce) oraz przed Stanami Zjednoczonymi (9. miejsce). Kupiono z tego kraju towary za 19.7 mld zł (2.7 proc. importu ogółem). Nadwyżka handlowa z Wielką Brytanią w 2015 r. wyniosła 30.9 mld zł.

Według najnowszych danych GUS, pod koniec 2014 r. poza granicami kraju przebywało czasowo ok. 2.3 mln Polaków. Zdecydowana większość, bo ok. 1.9 mln, w krajach członkowskich UE. Spośród nich najwięcej osób znajdowało się w Wielkiej Brytanii (685 tys.).

27 cze 2016 10:49|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

17 cze 2016 15:19

Jakie znaczenie dla piłkarskiej reprezentacji Polski ma marketing sportowy?

14 cze 2016 16:06

Relacja z gali PLK

13 cze 2016 16:42

Partnerstwo z Chicago Bulls

10 cze 2016 17:11

Nie tylko euro się liczy

10 cze 2016 17:08

Podsumowanie #CinkciarzChallenge

10 cze 2016 17:06

Mistrzostwa w Płukaniu Złota z udziałem Cinkciarz.pl

Atrakcyjne kursy 27 walut