Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl wygrywa z MasterCard w Arabii Saudyjskiej

14 sie 2018 16:27|Cinkciarz.pl

Spółka Cinkciarz.pl wygrała z MasterCard w sporze, w którym MasterCard złożył sprzeciw wobec rejestracji słowno-graficznego znaku towarowego obejmującego słowo CONOTOXIA oraz dwa nachodzące na siebie koła z symbolami euro i dolara w każdym z nich.

W lipcu br. saudyjskie Ministerstwo Handlu i Inwestycji (Ministry of Commerce and Investments) oddaliło sprzeciw MasterCard, uznając, że MasterCard niezasadnie twierdził, iż zgłoszony znak Cinkciarz.pl jest podobny do znaków MasterCard zawierających dwa przecinające się koła i element słowny „CIRRUS”, a tym samym może wprowadzić w błąd potencjalnych klientów. Decyzja ta nie jest jeszcze prawomocna, ponieważ MasterCard może się od niej odwołać w terminie 30 dni od jej doręczenia.

Co ważne, jest to kolejny sukces Cinkciarz.pl w sporach z MasterCard. Tylko w tym roku Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w Hiszpanii wydał 12 korzystnych dla Cinkciarz.pl decyzji, które oddalały sprzeciwy MasterCard wobec rejestracji znaków towarowych Cinkciarz.pl w Unii Europejskiej. Wygrana w Arabii Saudyjskiej jest pierwszym zwycięstwem Cinkciarz.pl nad MasterCard poza Unią Europejską.

Profesor Ewa Skrzydło-Tefelska z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w Warszawie, pełnomocnik Cinkciarz.pl, wyjaśnia: „Jest to kolejna wygrana spółki Cinkciarz.pl w sporze z MasterCard dotyczącym rejestracji znaków towarowych. W najbliższych miesiącach powinno dojść do rozstrzygnięć w kolejnych sporach o znaki należące do Cinkciarz.pl zainicjowanych przez MasterCard w krajach arabskich”.

14 sie 2018 16:27|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

10 sie 2018 12:13

Licencja w stanie New Jersey dla spółki z grupy Cinkciarz.pl

9 sie 2018 14:11

Portal Cinkciarz.pl włącza obsługę kolejnych kart debetowych i kredytowych

2 sie 2018 11:35

ILS i AED - nowe waluty w ofercie Cinkciarz.pl

23 lip 2018 12:08

Cinkciarz.pl włącza obsługę kart płatniczych

21 cze 2018 9:40

Cinkciarz.pl na 11. pozycji Listy 500 wg Rzeczpospolitej

6 cze 2018 10:16

Cinkciarz.pl wprowadza aplikację Conotoxia AI - walutowego asystenta głosowego

Atrakcyjne kursy 27 walut