Cinkciarz.pl wygrywa z MasterCard w Arabii Saudyjskiej

14 sie 2018 16:27|Cinkciarz.pl

Spółka Cinkciarz.pl wygrała z MasterCard w sporze, w którym MasterCard złożył sprzeciw wobec rejestracji słowno-graficznego znaku towarowego obejmującego słowo CONOTOXIA oraz dwa nachodzące na siebie koła z symbolami euro i dolara w każdym z nich.

W lipcu br. saudyjskie Ministerstwo Handlu i Inwestycji (Ministry of Commerce and Investments) oddaliło sprzeciw MasterCard, uznając, że MasterCard niezasadnie twierdził, iż zgłoszony znak Cinkciarz.pl jest podobny do znaków MasterCard zawierających dwa przecinające się koła i element słowny „CIRRUS”, a tym samym może wprowadzić w błąd potencjalnych klientów. Decyzja ta nie jest jeszcze prawomocna, ponieważ MasterCard może się od niej odwołać w terminie 30 dni od jej doręczenia.

Co ważne, jest to kolejny sukces Cinkciarz.pl w sporach z MasterCard. Tylko w tym roku Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w Hiszpanii wydał 12 korzystnych dla Cinkciarz.pl decyzji, które oddalały sprzeciwy MasterCard wobec rejestracji znaków towarowych Cinkciarz.pl w Unii Europejskiej. Wygrana w Arabii Saudyjskiej jest pierwszym zwycięstwem Cinkciarz.pl nad MasterCard poza Unią Europejską.

Profesor Ewa Skrzydło-Tefelska z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w Warszawie, pełnomocnik Cinkciarz.pl, wyjaśnia: „Jest to kolejna wygrana spółki Cinkciarz.pl w sporze z MasterCard dotyczącym rejestracji znaków towarowych. W najbliższych miesiącach powinno dojść do rozstrzygnięć w kolejnych sporach o znaki należące do Cinkciarz.pl zainicjowanych przez MasterCard w krajach arabskich”.

14 sie 2018 16:27|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

10 sie 2018 12:13

Licencja w stanie New Jersey dla spółki z grupy Cinkciarz.pl

9 sie 2018 14:11

Portal Cinkciarz.pl włącza obsługę kolejnych kart debetowych i kredytowych

2 sie 2018 11:35

ILS i AED - nowe waluty w ofercie Cinkciarz.pl

23 lip 2018 12:08

Cinkciarz.pl włącza obsługę kart płatniczych

21 cze 2018 9:40

Cinkciarz.pl na 11. pozycji Listy 500 wg Rzeczpospolitej

6 cze 2018 10:16

Cinkciarz.pl wprowadza aplikację Conotoxia AI - walutowego asystenta głosowego

Atrakcyjne kursy 28 walut

Rozpocznij chat