Cinkciarz.pl wygrywa z MasterCard w Arabii Saudyjskiej

14.08.2018 16:27

Spółka Cinkciarz.pl wygrała z MasterCard w sporze, w którym MasterCard złożył sprzeciw wobec rejestracji słowno-graficznego znaku towarowego obejmującego słowo CONOTOXIA oraz dwa nachodzące na siebie koła z symbolami euro i dolara w każdym z nich.

W lipcu br. saudyjskie Ministerstwo Handlu i Inwestycji (Ministry of Commerce and Investments) oddaliło sprzeciw MasterCard, uznając, że MasterCard niezasadnie twierdził, iż zgłoszony znak Cinkciarz.pl jest podobny do znaków MasterCard zawierających dwa przecinające się koła i element słowny „CIRRUS”, a tym samym może wprowadzić w błąd potencjalnych klientów. Decyzja ta nie jest jeszcze prawomocna, ponieważ MasterCard może się od niej odwołać w terminie 30 dni od jej doręczenia.

Co ważne, jest to kolejny sukces Cinkciarz.pl w sporach z MasterCard. Tylko w tym roku Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w Hiszpanii wydał 12 korzystnych dla Cinkciarz.pl decyzji, które oddalały sprzeciwy MasterCard wobec rejestracji znaków towarowych Cinkciarz.pl w Unii Europejskiej. Wygrana w Arabii Saudyjskiej jest pierwszym zwycięstwem Cinkciarz.pl nad MasterCard poza Unią Europejską.

Profesor Ewa Skrzydło-Tefelska z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w Warszawie, pełnomocnik Cinkciarz.pl, wyjaśnia: „Jest to kolejna wygrana spółki Cinkciarz.pl w sporze z MasterCard dotyczącym rejestracji znaków towarowych. W najbliższych miesiącach powinno dojść do rozstrzygnięć w kolejnych sporach o znaki należące do Cinkciarz.pl zainicjowanych przez MasterCard w krajach arabskich”.


Zobacz również:

10.08.2018 | 12:13

Licencja w stanie New Jersey dla spółki z grupy Cinkciarz.pl

Conotoxia, Inc. może świadczyć usługi przekazów pieniężnych już na terenie 39 amerykańskich stanów.

09.08.2018 | 14:11

Portal Cinkciarz.pl włącza obsługę kolejnych kart debetowych i kredytowych

Portal finansowy Cinkciarz.pl rozszerza listę kart umożliwiających dokonanie płatności za krajowe...

02.08.2018 | 11:35

ILS i AED - nowe waluty w ofercie Cinkciarz.pl

Portal finansowy Cinkciarz.pl wzmacnia swoją ofertę walutową, włączając do niej jednostki monetar...

23.07.2018 | 12:08

Cinkciarz.pl włącza obsługę kart płatniczych

Portal finansowy Cinkciarz.pl właśnie umożliwił opłacanie przekazów pieniężnych kartami kredytowy...

Rozpocznij chat