Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.
Oszczędzaj za granicą płacąc kartą wielowalutową!

Oszczędzaj za granicą płacąc kartą wielowalutową!

Sprawdź  >
Karta wielowalutowa do płatności na całym świecie!

Karta wielowalutowa do płatności na całym świecie!

Sprawdź  >

Cinkciarz.pl z aplikacją na smartwatche Pebble

15 lip 2016 10:56|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl jako pierwszy serwis wymiany walut online udostępnił aplikację na smartwatche Pebble. Narzędzie umożliwia szybkie i wygodne przeglądanie kursów walut dostępnych w ofercie spółki.

Aplikacja Cinkciarz.pl dla Pebble prezentuje kurs kupna i sprzedaży dowolnej waluty z oferty serwisu w relacji z polskim złotym. Została przygotowana dla dwóch platform: Basalt (Pebble Time oraz Time Steel) oraz Chalk (Pebble Time Round). Użytkownikom zegarków udostępniono dwa rozwiązania. Pierwszym jest dedykowana aplikacja (tzw. watchapp), dla której kursy par walutowych są odświeżane manualnie. Szybkie i wygodne przeglądanie kursów walut umożliwia watchface, czyli tarcza zegara. Dane dla niej aktualizują się automatycznie co 3 minuty. Prezentowane waluty rotują. Zmiana widocznej pary następuje co 5 sekund. Korzystający z aplikacji mogą też swobodnie nawigować między parami walutowymi.

Od godz. 21 do godz. 7, aplikacja przechodzi w tryb zmniejszonej aktywności. Kursy odświeżane są wtedy co godzinę, a zmiana wyświetlanej waluty odbywa się co 1 minutę. Wydłuża to czas działania baterii zegarka.

Co sprawiło, że Cinkciarz.pl jako pierwszy polski serwis wymiany walut skupił swoją uwagę na Pebble? - Udostępnienie aplikacji na Pebble jest elementem polityki, do której zdążyliśmy już przyzwyczaić naszych użytkowników: jesteśmy zawsze o krok przed konkurencją. Bardzo ważne jest dla nas, aby sprawić, że proces wymiany walut był dla naszych użytkowników jak najwygodniejszy. W tym wypadku dostarczymy im najświeższych informacji w biurze, domu czy w podróży - komentuje nowe rozwiązanie Kamil Sahaj, dyrektor marketingu Cinkciarz.pl.

Pebble to kolejna platforma, na którą Cinkciarz.pl udostępnia swoje oprogramowanie. Serwis wymiany walut wprowadził swoje aplikacje na najważniejsze mobilne systemy operacyjne (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry), a także Apple Watch i Android Wear. Narzędzia firmowane przez spółkę są też dostępne na wszystkich najpopularniejszych markach telewizorów Smart TV.

Smartwatche Pebble są kompatybilne z systemami operacyjnymi iOS i Android. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji mobilnej obsługującej zegarek, aplikację Cinkciarz.pl można pobrać z poziomu telefonu.

Firma Pebble powstała w 2011 r. w Stanach Zjednoczonych. Producent inteligentnych zegarków sprzedał już ponad 1.5 miliona egzemplarzy swoich urządzeń na całym świecie.

Czas pracy zegarków Pebble jest wskazywany przez ekspertów jako jeden z ich atutów. - Ich zegarki działają znacznie dłużej od propozycji konkurencji, a można kupić je w znacznie atrakcyjniejszej cenie. Najtańsze modele są dostępne już od 600 zł, a swoją funkcjonalnością niczym nie ustępują bardziej renomowanym markom - podkreśla Emil Borzechowski z redakcji Stuff Polska, krajowej edycji największego magazynu o gadżetach na świecie. - Owszem, nie mają pięknych, kolorowych wyświetlaczy OLED o doskonałej rozdzielczości, jednak w mojej opinii ich rozwiązanie znacznie lepiej sprawdza się w gadżetach do noszenia niż klasyczne wyświetlacze. Co czyni technologię, z której korzysta Pebble atrakcyjną? - Stosują swego rodzaju hybrydowe rozwiązanie, tzw. highly-reflective transmissive memory LCD. To zmodyfikowana technologia wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, podobna do tzw. e-papieru, ale dająca większą od niego szybkość odświeżania, przy zachowaniu długiego czasu pracy - wyjaśnia Norbert Cała, zastępca redaktora naczelnego iMagazine.

15 lip 2016 10:56|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

11 lip 2016 9:54

Wyzwolić inicjatywę (portret przedsiębiorstwa Sypniewski Sp. z o.o.)

11 lip 2016 9:52

Zbigniew Boniek i Marek Koźmiński o wymianie walut w przeszłości

11 lip 2016 9:50

Cinkciarz.pl zawodnikiem reprezentacji Polski?

6 lip 2016 16:03

Jak oceniasz partnerstwo Cinkciarz.pl i Polskiej Ligi Koszykówki?

6 lip 2016 16:01

Wklej zdjęcie, na którym pokażesz, jak kibicujesz podczas Euro 2016

6 lip 2016 15:59

Gdyby Cinkciarz.pl był zawodnikiem Reprezentacji Polski w piłce nożnej, na jakiej grałby pozycji?

Atrakcyjne kursy 27 walut

Twoja wirtualna karta wielowalutowa

  • do zakupów w internecie i subskrypcji
  • bez opłat za obsługę i płatności kartą
  • dostępna zawsze pod ręką w telefonie lub zegarku
Twoja wirtualna karta wielowalutowa Twoja wirtualna karta wielowalutowa