Kantor

Koszt realizacji transakcji

Założenie oraz prowadzenie Konta Użytkownika w portalu Cinkciarz.pl jest bezpłatne. Cinkciarz.pl nie pobiera i nie będzie pobierał żadnych opłat ani prowizji za obsługę transakcji. Jedyne opłaty jakie może ponieść Użytkownik mogą być naliczone przez bank Użytkownika (koszty obsługi przelewów).

W przypadku wpłat do Cinkciarz.pl w walucie obcej z zagranicy i z Polski, może zostać pobrana prowizja przez bank pośredniczący. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za opłaty pobierane przez zewnętrzne instytucje płatnicze i banki pośredniczące, których działanie jest niezależne od Cinkciarz.pl.

Poniżej znajduje się podsumowanie kosztów przelewów bankowych z podziałem na banki i waluty.


Darmowa wysyłka i odbieranie przelewów

Bank Waluty
Alior Bank AUD, CAD, CHF, CNY, CZK, DKK, EUR, GBP, NOK, PLN, RUB, SEK, USD, ZAR
Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) CHF, EUR, GBP, PLN, USD
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. (BPS) * EUR, GBP, PLN, USD
BGŻ CHF, EUR, GBP, PLN, USD
BNP Paribas AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD
BZWBK AUD, CAD, CHF, CNY, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, MXN, NOK, PLN, RON, RUB, SEK, TRY, USD
Credit Agricole EUR, GBP, PLN, USD
Deutsche Bank AUD, CAD, CHF, CNY, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, NOK, PLN, RUB, SEK, USD
DnB NORD CHF, EUR, GBP, NOK, PLN, USD
Getin Bank PLN
ING Bank Śląski AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, NOK, PLN, SEK, USD
mBank (dawny BRE Bank) AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, NOK, PLN, RON, RUB, SEK, TRY, USD
Millennium CHF, EUR, GBP, PLN, USD
PEKAO AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, JPY, NOK, PLN, SEK, USD
PKO BP AUD, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, JPY, NOK, PLN, RON, RUB, SEK, USD
Raiffeisen Polbank AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, JPY, MXN, NOK, NZD, PLN, RON, RUB, SEK, SGD, TRY, USD, ZAR
Volkswagen Bank Polska S.A. PLN

* W przypadku banków zrzeszonych z bankiem BPS S.A. występuje opłata związana z realizowaniem przelewów walutowych. Przelewy w PLN również mogą być obarczone prowizją.


Wyjątki

Bank Informacja
Alior Sync Przelewy realizowane za pomocą Alior Bank. Bez opłat.
mBank (mBank, były MultiBank) Przelewy w obrębie tych banków są obsługiwane za pomocą mBanku (byłego BRE Banku). Przelewy PLN do Cinkciarz.pl są bezpłatne, natomiast przy przelewach walutowych pobierana jest opłata. Przyjęcie przelewu od Cinkciarz.pl jest bezpłatne dla każdej waluty.
Getin Online, Idea Bank, Noble Bank Przelewy PLN do i od Cinkciarz.pl są bezpłatne.
Przelewy walutowe od Cinkciarz.pl do klienta realizowane są za pomocą mBanku (byłego BRE Banku) i naliczana jest opłata 10 PLN.
Dodatkowo może pojawić się opłata naliczona przez bank pośredniczący.
Za przelewy walutowe wewnętrzne w Getin Banku od klienta do Cinkciarz.pl - Getin Bank może naliczyć opłatę zgodnie z tabelą opłat i prowizji Getin Banku.
Inteligo Przelewy w obrębie tego banku są obsługiwane za pomocą PKO BP. Przelewy PLN do i od Cinkciarz.pl są bezpłatne.
Kredyt Bank Przelewy realizowane za pomocą BZWBK. Bez opłat.

 

Pozostałe polskie banki

Przelewy w bankach nie wymienionych wyżej są realizowane za pomocą mBanku (byłego BRE Banku). W większości wysyłka i odbiór przelewów w PLN są bezpłatne. Przelewy w walutach obcych, zarówno do jak i od Cinkciarz.pl mogą być obarczone opłatą.

Przy przelewach w USD zostanie naliczona dodatkowa opłata przez bank STANDARD CHARTERED BANK (bank pośredniczący współpracujący z mBankiem, dawnym BRE Bankiem S.A.) w wysokości od $25 do $50 lub JPMorgan Chase w wysokości $20 do $32. W przypadku przelewów w innych obcych walutach, również mogą pojawić się opłaty z tytułu wystąpienia banków pośredniczących.


Przelewy na rachunki zagraniczne

Kantor Cinkciarz.pl pobiera opłatę za przelewy na rachunki zagraniczne, koszt takiego przelewu to 0,25% wartości operacji. Minimalna i maksymalna opłata jest przedstawiona w poniższej tabeli.

Waluta Minimalny koszt Maksymalny koszt
EUR (SEPA) 5,00 PLN 10,00 PLN
EUR (SWIFT), GBP, USD, BGN, CNY, HKD, HRK, MXN, NZD, RON, SGD, ZAR 50,00 PLN 200,00 PLN
PLN, CHF, CAD, SEK, CZK, AUD, DKK, NOK, JPY, HUF, RUB, TRY 40,00 PLN 200,00 PLN

Przy przelewach w USD zostanie naliczona dodatkowa opłata przez bank STANDARD CHARTERED BANK (bank pośredniczący współpracujący z mBankiem, dawnym BRE Bankiem S.A.) w wysokości od $25 do $50 lub JPMorgan Chase w wysokości $20 do $32.


Przyjęcie przelewu GBP z Wielkiej Brytanii

Informujemy, że w przypadku wysyłania waluty GBP do Cinkciarz.pl, z banku w Wielkiej Brytanii, może wystąpić opłata w wysokości od 12,00 GBP do 20,00 GBP. Opłata jest pobierana przez bank pośredniczący. W takim przypadku do Cinkciarz.pl dotrze kwota pomniejszona o wyżej wymienioną opłatę.

Uwaga: Dane dotyczące opłat naliczanych przez banki pośredniczące mają charakter szacunkowy. Rzeczywiste koszty są zależne m.in. od banków uczestniczących w operacji przelewu środków, typu przelewu, czy klauzuli kosztowej. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za opłaty pobierane przez zewnętrzne instytucje płatnicze i banki pośredniczące, których działanie jest niezależne od Cinkciarz.pl.

Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem