Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl kolejny raz triumfuje w prestiżowym rankingu Bloomberga

7 kwi 2020 9:55|Cinkciarz.pl

To już tradycja – portal Cinkciarz.pl trzeci raz z rzędu jest najlepszy na świecie w prognozowaniu kursu głównej pary walutowej EUR/USD w I kw. 2020 r., według klasyfikacji agencji Bloomberg. Fintech zdeklasował też konkurencję pod kątem miejsc na podium – w tym rozdaniu ma ich aż 18.

Bloomberg

Cinkciarz.pl na niepewne czasy

Czy można trafnie przewidywać kursy walut w tak niespokojnych czasach? Cinkciarz.pl udowadnia, że tak, prześcigając przy tym największe światowe banki i inne instytucje finansowe. – Świat stanął na głowie z powodu epidemii COVID-19 i teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nasi klienci potrzebują szczegółowych prognoz walutowych i analiz rynkowych. Cokwartalny ranking Bloomberga potwierdza, że mamy bardzo dobrych analityków i jesteśmy ekspertem od wymiany walut, któremu warto zaufać, również w tym trudnym okresie – komentuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Celne prognozy dla całego świata

Oprócz wygranej w notowaniach euro do dolara amerykańskiego, jednej z kluczowych par walutowych na świecie, fintech triumfował również w innych kategoriach. Zajął miejsca w pierwszej trójce, trafnie typując kursy walut regionu Skandynawii, m.in. 1. miejsce USD/DKK (dolar do korony duńskiej), 2. miejsce USD/NOK (dolar do korony norweskiej) oraz innych krajów europejskich: 1. miejsce USD/CZK (dolar do korony czeskiej), 2. miejsce USD/HUF (dolar do forinta) i 2. miejsce USD/RON (dolar do leja rumuńskiego).

Dominacja fintechu nie ograniczyła się tylko do walut naszego regionu. Cinkciarz.pl zajął również wysokie pozycje w klasyfikacjach dla walut azjatyckich: 3. miejsce USD/JPY (dolar do jena) i 2. miejsce USD/CNH (dolar do juana), regionu Ameryki Łacińskiej (m.in. 1. miejsce USD/BRL – dolar do reala brazylijskiego) czy Ameryki Północnej (3. miejsce USD/CAD – dolar amerykański do dolara kanadyjskiego). Najlepiej typował też kurs euro do rubla rosyjskiego (EUR/RUB). Podsumowując, Cinkciarz.pl zajął 18 miejsc na podium – to najlepszy wynik wśród wszystkich instytucji biorących udział w konkursie.

Zacięta rywalizacja i kilkadziesiąt nagród

Ranking Bloomberga to tak naprawdę kilkadziesiąt klasyfikacji dla poszczególnych par walutowych. Część z nich zgrupowanych jest w rankingi regionalne, na przykład dla walut Ameryki Łacińskiej czy regionu EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Na koniec każdego kwartału największa agencja informacyjna na świecie podsumowuje zgłoszone predykcje i przygotowuje klasyfikację zbiorczą.

Cinkciarz.pl od wielu lat staje w szranki z globalnymi gigantami, zgłaszając swoje prognozy dla kilkudziesięciu par walutowych. W 2019 roku zajął w sumie 58 razy miejsca na podium i zwyciężył 31-krotnie, zostawiając światowych konkurentów daleko w tyle. Wystarczy wspomnieć, że drugi zespół zajął 45 lokat na podium, w tym 13 na szczycie.

7 kwi 2020 9:55|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

26 lut 2020 11:35

W aplikacjach Cinkciarz.pl zapłacisz już BLIK-iem

17 lut 2020 10:10

2019 – Rekordowy rok dla Cinkciarz.pl i innych spółek z grupy

10 lut 2020 10:07

Podbój Ameryki w wykonaniu Cinkciarz.pl trwa w najlepsze: przekazy pieniężne już w 42 stanach

4 lut 2020 9:00

Cinkciarz.pl 58 razy na podium Bloomberga w 2019 roku

3 lut 2020 9:30

Cinkciarz.pl idzie jak burza. Przekazy pieniężne dostępne już w 31 amerykańskich stanach

31 sty 2020 9:30

Nowe rodzaje rachunków inwestycyjnych dostępne dla klientów Forex

Atrakcyjne kursy 27 walut