Wymieniaj waluty

Wymieniaj waluty
i zdobywaj darmowe losy.

Pula nagród: 500 000 zł

Weź udział w loterii >

Cinkciarz.pl kolejny raz triumfuje w prestiżowym rankingu Bloomberga

7 kwi 2020 9:55|Cinkciarz.pl

To już tradycja – portal Cinkciarz.pl trzeci raz z rzędu jest najlepszy na świecie w prognozowaniu kursu głównej pary walutowej EUR/USD w I kw. 2020 r., według klasyfikacji agencji Bloomberg. Fintech zdeklasował też konkurencję pod kątem miejsc na podium – w tym rozdaniu ma ich aż 18.

Bloomberg

Cinkciarz.pl na niepewne czasy

Czy można trafnie przewidywać kursy walut w tak niespokojnych czasach? Cinkciarz.pl udowadnia, że tak, prześcigając przy tym największe światowe banki i inne instytucje finansowe. – Świat stanął na głowie z powodu epidemii COVID-19 i teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nasi klienci potrzebują szczegółowych prognoz walutowych i analiz rynkowych. Cokwartalny ranking Bloomberga potwierdza, że mamy bardzo dobrych analityków i jesteśmy ekspertem od wymiany walut, któremu warto zaufać, również w tym trudnym okresie – komentuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Celne prognozy dla całego świata

Oprócz wygranej w notowaniach euro do dolara amerykańskiego, jednej z kluczowych par walutowych na świecie, fintech triumfował również w innych kategoriach. Zajął miejsca w pierwszej trójce, trafnie typując kursy walut regionu Skandynawii, m.in. 1. miejsce USD/DKK (dolar do korony duńskiej), 2. miejsce USD/NOK (dolar do korony norweskiej) oraz innych krajów europejskich: 1. miejsce USD/CZK (dolar do korony czeskiej), 2. miejsce USD/HUF (dolar do forinta) i 2. miejsce USD/RON (dolar do leja rumuńskiego).

Dominacja fintechu nie ograniczyła się tylko do walut naszego regionu. Cinkciarz.pl zajął również wysokie pozycje w klasyfikacjach dla walut azjatyckich: 3. miejsce USD/JPY (dolar do jena) i 2. miejsce USD/CNH (dolar do juana), regionu Ameryki Łacińskiej (m.in. 1. miejsce USD/BRL – dolar do reala brazylijskiego) czy Ameryki Północnej (3. miejsce USD/CAD – dolar amerykański do dolara kanadyjskiego). Najlepiej typował też kurs euro do rubla rosyjskiego (EUR/RUB). Podsumowując, Cinkciarz.pl zajął 18 miejsc na podium – to najlepszy wynik wśród wszystkich instytucji biorących udział w konkursie.

Zacięta rywalizacja i kilkadziesiąt nagród

Ranking Bloomberga to tak naprawdę kilkadziesiąt klasyfikacji dla poszczególnych par walutowych. Część z nich zgrupowanych jest w rankingi regionalne, na przykład dla walut Ameryki Łacińskiej czy regionu EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). Na koniec każdego kwartału największa agencja informacyjna na świecie podsumowuje zgłoszone predykcje i przygotowuje klasyfikację zbiorczą.

Cinkciarz.pl od wielu lat staje w szranki z globalnymi gigantami, zgłaszając swoje prognozy dla kilkudziesięciu par walutowych. W 2019 roku zajął w sumie 58 razy miejsca na podium i zwyciężył 31-krotnie, zostawiając światowych konkurentów daleko w tyle. Wystarczy wspomnieć, że drugi zespół zajął 45 lokat na podium, w tym 13 na szczycie.

7 kwi 2020 9:55|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

26 lut 2020 11:35

W aplikacjach Cinkciarz.pl zapłacisz już BLIK-iem

17 lut 2020 10:10

2019 – Rekordowy rok dla Cinkciarz.pl i innych spółek z grupy

10 lut 2020 10:07

Podbój Ameryki w wykonaniu Cinkciarz.pl trwa w najlepsze: przekazy pieniężne już w 42 stanach

4 lut 2020 9:00

Cinkciarz.pl 58 razy na podium Bloomberga w 2019 roku

3 lut 2020 9:30

Cinkciarz.pl idzie jak burza. Przekazy pieniężne dostępne już w 31 amerykańskich stanach

31 sty 2020 9:30

Nowe rodzaje rachunków inwestycyjnych dostępne dla klientów Forex

Atrakcyjne kursy 28 walut