Cinkciarz.pl pozywa SGB-Bank S.A. o zmowę bankową

29 lis 2018 12:10|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl złożył do sądu pozew przeciw SGB-Bank S.A., domagając się przeprosin i odszkodowania. Chodzi o list, który zarząd grupy wysłał w 2015 r. do podległych mu około 200 banków spółdzielczych.

Pismo rozesłane przez zarząd SGB-Bank S.A. do banków spółdzielczych zrzeszonych w ramach grupy było rzeczywistym wezwaniem do zerwania współpracy z Cinkciarz.pl.

W 2014 r. serwis wymiany walut rozpoczął współpracę z bankami spółdzielczymi w zakresie wymiany walut. Banki korzystały z bardzo dobrej oferty cenowej. Model dokonywania transakcji był dla nich wyjątkowo korzystny. Cinkciarz.pl prowadząc z bankiem obrót bezgotówkowy, był kontrahentem przejrzystym i wiarygodnym. Nie istniało ryzyko braku rozliczenia i dostawy, gdyż Cinkciarz.pl realizując transakcje, w pierwszej kolejności przelewał środki na swój rachunek prowadzony w danym banku spółdzielczym. Następnie to bank na mocy stosownych upoważnień dokonywał księgowania, pobrania środków i uznania rachunków walutowych. Z uwagi na atrakcyjne warunki współpracy, z usług Cinkciarz.pl zaczęły coraz chętniej korzystać banki spółdzielcze z całej Polski.

Po pewnym czasie Spółka weszła w posiadanie oficjalnego pisma rozesłanego przez Zarząd SGB-Bank S.A. do zrzeszonych banków spółdzielczych, w którym ostrzegano przed nieuzasadnionymi zagrożeniami ze strony serwisu wymiany walut i rekomendowano eliminację tych ryzyk. W rezultacie tych działań wiele banków zrezygnowało ze współpracy, a obroty Cinkciarz.pl drastycznie spadły.

Dla pełnej transparentności Cinkciarz.pl udostępnia pismo w przedmiotowej sprawie oraz wykres ilustrujący współpracę banków spółdzielczych z Cinkciarz.pl na przestrzeni czasu. W procesie sądowym konieczne także będzie przesłuchanie wszystkich, obecnych i ówczesnych, prezesów banków spółdzielczych zrzeszonych w SGB.

W pozwie spółka domaga się zadośćuczynienia, odszkodowania oraz przeprosin.

Załączniki:

  1. Kopia pisma Zarządu SGB-Bank S.A. do zrzeszonych banków spółdzielczych.
  2. Wykres ilustrujący współpracę banków spółdzielczych z Cinkciarz.pl na przestrzeni czasu.
29 lis 2018 12:10|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

21 lis 2018 8:38

Conotoxia i Cinkciarz.pl na bokserskim ringu „Creed II”

14 lis 2018 10:01

Właściciel Cinkciarz.pl z tytułem Digital Shapers

25 paź 2018 7:58

Cinkciarz Collect - nowa usługa B2B na portalu finansowym Cinkciarz.pl

22 paź 2018 8:57

Partnerstwo Cinkciarz.pl i Microsoft: do 30% zniżki na grę Forza Horizon 4 oraz konsolę Xbox One

8 paź 2018 10:06

Google Pay™ - nowość w ofercie portalu Cinkciarz.pl

5 paź 2018 8:59

Ranking agencji Bloomberg: Cinkciarz.pl zdobywa podium na wielu kontynentach


Atrakcyjne kursy 28 walut

Rozpocznij chat