Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl pozywa SGB-Bank S.A. o zmowę bankową

29 lis 2018 12:10|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl złożył do sądu pozew przeciw SGB-Bank S.A., domagając się przeprosin i odszkodowania. Chodzi o list, który zarząd grupy wysłał w 2015 r. do podległych mu około 200 banków spółdzielczych.

Pismo rozesłane przez zarząd SGB-Bank S.A. do banków spółdzielczych zrzeszonych w ramach grupy było rzeczywistym wezwaniem do zerwania współpracy z Cinkciarz.pl.

W 2014 r. serwis wymiany walut rozpoczął współpracę z bankami spółdzielczymi w zakresie wymiany walut. Banki korzystały z bardzo dobrej oferty cenowej. Model dokonywania transakcji był dla nich wyjątkowo korzystny. Cinkciarz.pl prowadząc z bankiem obrót bezgotówkowy, był kontrahentem przejrzystym i wiarygodnym. Nie istniało ryzyko braku rozliczenia i dostawy, gdyż Cinkciarz.pl realizując transakcje, w pierwszej kolejności przelewał środki na swój rachunek prowadzony w danym banku spółdzielczym. Następnie to bank na mocy stosownych upoważnień dokonywał księgowania, pobrania środków i uznania rachunków walutowych. Z uwagi na atrakcyjne warunki współpracy, z usług Cinkciarz.pl zaczęły coraz chętniej korzystać banki spółdzielcze z całej Polski.

Po pewnym czasie Spółka weszła w posiadanie oficjalnego pisma rozesłanego przez Zarząd SGB-Bank S.A. do zrzeszonych banków spółdzielczych, w którym ostrzegano przed nieuzasadnionymi zagrożeniami ze strony serwisu wymiany walut i rekomendowano eliminację tych ryzyk. W rezultacie tych działań wiele banków zrezygnowało ze współpracy, a obroty Cinkciarz.pl drastycznie spadły.

Dla pełnej transparentności Cinkciarz.pl udostępnia pismo w przedmiotowej sprawie oraz wykres ilustrujący współpracę banków spółdzielczych z Cinkciarz.pl na przestrzeni czasu. W procesie sądowym konieczne także będzie przesłuchanie wszystkich, obecnych i ówczesnych, prezesów banków spółdzielczych zrzeszonych w SGB.

W pozwie spółka domaga się zadośćuczynienia, odszkodowania oraz przeprosin.

Załączniki:

  1. Kopia pisma Zarządu SGB-Bank S.A. do zrzeszonych banków spółdzielczych.
  2. Wykres ilustrujący współpracę banków spółdzielczych z Cinkciarz.pl na przestrzeni czasu.
29 lis 2018 12:10|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

29 lis 2018 9:53

Dlaczego Ty powinieneś otrzymać zaproszenie na film Creed 2

22 lis 2018 12:30

CINKCIARZ.PL Obsada CREED II zaprasza na film

22 lis 2018 9:45

Zamieńcie słowo z tytułu ulubionego filmu

21 lis 2018 8:38

Conotoxia i Cinkciarz.pl na bokserskim ringu „Creed II”

14 lis 2018 10:01

Właściciel Cinkciarz.pl z tytułem Digital Shapers

25 paź 2018 7:58

Cinkciarz Collect - nowa usługa B2B na portalu finansowym Cinkciarz.pl

Atrakcyjne kursy 27 walut