Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Prognozy walutowe Cinkciarz.pl najlepsze w wielu regionach świata

7 lip 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl zdominował kolejny kwartalny ranking agencji Bloomberg. Zdobył m.in. 1. miejsce w typowaniu kursu USD/PLN i w klasyfikacjach zbiorczych dla Ameryki Łacińskiej i Azji oraz miejsca na podium w prognozach EUR/USD, walut regionu EMEA i 13 głównych walut.

Ranking agencji Bloomberg

Czy czeka nas kryzys wszech czasów? To pytanie zadawali sobie wszyscy analitycy w drugim kwartale 2020 roku. Pandemia COVID-19 rozprzestrzeniła się na rynki finansowe, a świat stanął w obliczu globalnej recesji. Gospodarkę opanował chaos i coraz trudniej jest przewidywać kursy walut. Niezmiennie jednak, jak co kwartał, światowi liderzy rynku finansowego konkurują w rankingu Bloomberga nagradzającym trafne prognozy walutowe.

Cinkciarz.pl od kilku lat z powodzeniem rywalizuje z takimi instytucjami jak np. BNP Paribas, ING, JP Morgan czy PKO BP o tytuł najlepszego analityka walutowego. W minionym kwartale fintech ponownie stanął na podium w rankingu prognoz dla głównej pary walutowej EUR/USD, zajmując 3. miejsce. W zbiorczej klasyfikacji dla regionu EMEA zajął 2. miejsce i triumfował m.in. na parach USD/CZK (dolar do korony czeskiej) i USD/PLN (dolar do złotego). Uplasował się także na 3. miejscu w prognozach 13 głównych walut świata.

Dominacja fintechu sięga daleko poza waluty Europy. Według klasyfikacji Bloomberga analitycy portalu byli najlepsi na świecie w prognozach dla regionu Azji i Ameryki Łacińskiej. Przyczyniły się do tego wysokie miejsca w typowaniu walut tego obszaru. Wśród walut azjatyckich było to m.in.: 1. miejsce na parach USD/IDR (dolar do rupii indonezyjskiej) i USD/VND (dolar do wietnamskiego donga), 3. miejsce USD/CNY (dolar do juana), a dla walut LATAM m.in. 1. miejsce USD/COP (dolar do peso kolumbijskiego).

– Cieszy mnie globalna przewaga Cinkciarz.pl w najnowszym rankingu Bloomberga, w tym podium dla EUR/USD i bardzo wysokie pozycje w klasyfikacjach dla kilku regionów świata. Mam nadzieję, że nasi klienci zwrócą uwagę, że nie skupiamy się wyłącznie na walutach Starego Kontynentu. Działamy globalnie i takie też są nasze usługi. Ten rok to nie czas na eksperymenty – warto swoje pieniądze powierzyć doświadczonemu dostawcy usług – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

W klasyfikacji za 2020 rok Cinkciarz.pl bije na głowę światowych konkurentów. Łącznie zdobył aż 35 miejsc na podium, a kolejny zespół zaledwie 17. Fintech triumfuje również w walce o złote medale, w tym roku ma ich już 12 (pierwsze miejsce na świecie ex aequo z Barclays). Kolejny ranking zostanie ogłoszony na początku października 2020 roku.

7 lip 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

19 cze 2020 9:00

Cinkciarz.pl wprowadza usługę przelewów masowych

10 cze 2020 14:00

Cinkciarz.pl na prestiżowej liście Polskich Gepardów

10 cze 2020 8:50

W Cinkciarz.pl mieszkańcy Danii zapłacą kartami Visa Dankort

29 maj 2020 13:49

Cinkciarz.pl wygrywa z Mastercard w sądzie unijnym w 12 sprawach dotyczących znaków towarowych

28 maj 2020 9:00

Cinkciarz.pl z awansem na Liście 500

26 maj 2020 13:31

Cinkciarz.pl w czołówce rankingu największych polskich firm

Atrakcyjne kursy 27 walut