Prognozy walutowe Cinkciarz.pl najlepsze w wielu regionach świata

7 lip 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl zdominował kolejny kwartalny ranking agencji Bloomberg. Zdobył m.in. 1. miejsce w typowaniu kursu USD/PLN i w klasyfikacjach zbiorczych dla Ameryki Łacińskiej i Azji oraz miejsca na podium w prognozach EUR/USD, walut regionu EMEA i 13 głównych walut.

Ranking agencji Bloomberg

Czy czeka nas kryzys wszech czasów? To pytanie zadawali sobie wszyscy analitycy w drugim kwartale 2020 roku. Pandemia COVID-19 rozprzestrzeniła się na rynki finansowe, a świat stanął w obliczu globalnej recesji. Gospodarkę opanował chaos i coraz trudniej jest przewidywać kursy walut. Niezmiennie jednak, jak co kwartał, światowi liderzy rynku finansowego konkurują w rankingu Bloomberga nagradzającym trafne prognozy walutowe.

Cinkciarz.pl od kilku lat z powodzeniem rywalizuje z takimi instytucjami jak np. BNP Paribas, ING, JP Morgan czy PKO BP o tytuł najlepszego analityka walutowego. W minionym kwartale fintech ponownie stanął na podium w rankingu prognoz dla głównej pary walutowej EUR/USD, zajmując 3. miejsce. W zbiorczej klasyfikacji dla regionu EMEA zajął 2. miejsce i triumfował m.in. na parach USD/CZK (dolar do korony czeskiej) i USD/PLN (dolar do złotego). Uplasował się także na 3. miejscu w prognozach 13 głównych walut świata.

Dominacja fintechu sięga daleko poza waluty Europy. Według klasyfikacji Bloomberga analitycy portalu byli najlepsi na świecie w prognozach dla regionu Azji i Ameryki Łacińskiej. Przyczyniły się do tego wysokie miejsca w typowaniu walut tego obszaru. Wśród walut azjatyckich było to m.in.: 1. miejsce na parach USD/IDR (dolar do rupii indonezyjskiej) i USD/VND (dolar do wietnamskiego donga), 3. miejsce USD/CNY (dolar do juana), a dla walut LATAM m.in. 1. miejsce USD/COP (dolar do peso kolumbijskiego).

– Cieszy mnie globalna przewaga Cinkciarz.pl w najnowszym rankingu Bloomberga, w tym podium dla EUR/USD i bardzo wysokie pozycje w klasyfikacjach dla kilku regionów świata. Mam nadzieję, że nasi klienci zwrócą uwagę, że nie skupiamy się wyłącznie na walutach Starego Kontynentu. Działamy globalnie i takie też są nasze usługi. Ten rok to nie czas na eksperymenty – warto swoje pieniądze powierzyć doświadczonemu dostawcy usług – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

W klasyfikacji za 2020 rok Cinkciarz.pl bije na głowę światowych konkurentów. Łącznie zdobył aż 35 miejsc na podium, a kolejny zespół zaledwie 17. Fintech triumfuje również w walce o złote medale, w tym roku ma ich już 12 (pierwsze miejsce na świecie ex aequo z Barclays). Kolejny ranking zostanie ogłoszony na początku października 2020 roku.

7 lip 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

19 cze 2020 9:00

Cinkciarz.pl wprowadza usługę przelewów masowych

10 cze 2020 14:00

Cinkciarz.pl na prestiżowej liście Polskich Gepardów

10 cze 2020 8:50

W Cinkciarz.pl mieszkańcy Danii zapłacą kartami Visa Dankort

29 maj 2020 13:49

Cinkciarz.pl wygrywa z Mastercard w sądzie unijnym w 12 sprawach dotyczących znaków towarowych

28 maj 2020 9:00

Cinkciarz.pl z awansem na Liście 500

26 maj 2020 13:31

Cinkciarz.pl w czołówce rankingu największych polskich firm

Atrakcyjne kursy 28 walut

Rozpocznij chat