Wymieniaj waluty

Wymieniaj waluty
i zdobywaj darmowe losy.

Pula nagród: 500 000 zł

Weź udział w loterii >

Przestrzegamy przed możliwymi próbami wyłudzeń

11 wrz 2019 12:17|Cinkciarz.pl

14 września w Polsce zaczynają obowiązywać nowe przepisy ustawy o usługach płatniczych i dyrektywy PSD 2. W związku z tym zmieni się m.in. sposób logowania do naszego portalu. Oprócz loginu i hasła wymagane jest również wpisanie jednorazowego kodu, wysłanego e-mailem lub SMS-em. W podobny sposób uwierzytelniane będą inne ważne czynności w portalu – np. transakcje płatnicze lub zmiana numeru telefonu.

Możliwe próby wyłudzeń

W związku z tym klienci otrzymają sporo wiadomości e-mail od banków i instytucji płatniczych, informujących o wprowadzeniu silnego uwierzytelniania. Sytuację tę mogą próbować wykorzystać oszuści, podszywając się pod te podmioty. Ich celem może być wyłudzenie pieniędzy, zainfekowanie komputera klienta czy nielegalne pozyskanie danych osobowych.

Prosimy o bardzo wnikliwe czytanie treści wiadomości oraz – jeśli to możliwe – porównanie ich z innymi e-mailami od Cinkciarz.pl. Warto zwrócić uwagę na adres oraz stopkę nadawcy. Nasza firma kontaktuje się z klientami, wysyłając wiadomości z adresu [email protected] Korespondencję mogą też prowadzić nasi konsultanci. Wówczas adres nadawcy spełnia kryteria według wzoru: [email protected]

Przypominamy, że Cinkciarz.pl:

  • nigdy nie prosi o podanie danych logowania do portalu bezpośrednio w wiadomości e-mail,
  • nigdy nie prosi o zainstalowanie żadnego oprogramowania na komputer czy urządzenia mobilne.

Oszuści mogą przesyłać wiadomości łudząco podobne do tych, które wysyłamy do klientów. Przestrzegamy przed otwieraniem linków aktywacyjnych i załączników, które mogą znaleźć się w korespondencji.

Wiadomości, w których nadawcy podszywają się pod Cinkciarz.pl można zgłaszać telefonicznie (+48 68 410 99 50) lub e-mailowo ([email protected] oraz [email protected]).

Ostrzeżenie Urzędu KNF dotyczące prób wyłudzania poufnych informacji w związku z wejściem w życie rozporządzenia wykonawczego do dyrektywy PSD 2 można przeczytać tutaj.

11 wrz 2019 12:17|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

3 wrz 2019 11:02

Cinkciarz.pl ulepsza ofertę dla sklepów internetowych

28 sie 2019 9:02

Silne uwierzytelnienie klienta w Cinkciarz.pl. Sprawdź, co się zmienia

8 sie 2019 13:17

Metoda płatności Interac Online dostępna na portalu Cinkciarz.pl

6 sie 2019 14:47

Cinkciarz.pl oferuje sklepom internetowym nowy panel sprzedawcy

5 lip 2019 9:33

Bloomberg znów wyróżnił Cinkciarz.pl

5 lip 2019 9:18

Cinkciarz.pl partnerem filmu „Spider-Man™: Daleko od domu”

Atrakcyjne kursy 28 walut