Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Przestrzegamy przed możliwymi próbami wyłudzeń

11 wrz 2019 12:17|Cinkciarz.pl

14 września w Polsce zaczynają obowiązywać nowe przepisy ustawy o usługach płatniczych i dyrektywy PSD 2. W związku z tym zmieni się m.in. sposób logowania do naszego portalu. Oprócz loginu i hasła wymagane jest również wpisanie jednorazowego kodu, wysłanego e-mailem lub SMS-em. W podobny sposób uwierzytelniane będą inne ważne czynności w portalu – np. transakcje płatnicze lub zmiana numeru telefonu.

Możliwe próby wyłudzeń

W związku z tym klienci otrzymają sporo wiadomości e-mail od banków i instytucji płatniczych, informujących o wprowadzeniu silnego uwierzytelniania. Sytuację tę mogą próbować wykorzystać oszuści, podszywając się pod te podmioty. Ich celem może być wyłudzenie pieniędzy, zainfekowanie komputera klienta czy nielegalne pozyskanie danych osobowych.

Prosimy o bardzo wnikliwe czytanie treści wiadomości oraz – jeśli to możliwe – porównanie ich z innymi e-mailami od Cinkciarz.pl. Warto zwrócić uwagę na adres oraz stopkę nadawcy. Nasza firma kontaktuje się z klientami, wysyłając wiadomości z adresu [email protected]. Korespondencję mogą też prowadzić nasi konsultanci. Wówczas adres nadawcy spełnia kryteria według wzoru: [email protected].

Przypominamy, że Cinkciarz.pl:

  • nigdy nie prosi o podanie danych logowania do portalu bezpośrednio w wiadomości e-mail,
  • nigdy nie prosi o zainstalowanie żadnego oprogramowania na komputer czy urządzenia mobilne.

Oszuści mogą przesyłać wiadomości łudząco podobne do tych, które wysyłamy do klientów. Przestrzegamy przed otwieraniem linków aktywacyjnych i załączników, które mogą znaleźć się w korespondencji.

Wiadomości, w których nadawcy podszywają się pod Cinkciarz.pl można zgłaszać telefonicznie (+48 68 410 99 50) lub e-mailowo ([email protected] oraz [email protected]).

Ostrzeżenie Urzędu KNF dotyczące prób wyłudzania poufnych informacji w związku z wejściem w życie rozporządzenia wykonawczego do dyrektywy PSD 2 można przeczytać tutaj.

11 wrz 2019 12:17|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

3 wrz 2019 11:02

Cinkciarz.pl ulepsza ofertę dla sklepów internetowych

28 sie 2019 9:02

Silne uwierzytelnienie klienta w Cinkciarz.pl. Sprawdź, co się zmienia

8 sie 2019 13:17

Metoda płatności Interac Online dostępna na portalu Cinkciarz.pl

6 sie 2019 14:47

Cinkciarz.pl oferuje sklepom internetowym nowy panel sprzedawcy

5 lip 2019 9:33

Bloomberg znów wyróżnił Cinkciarz.pl

5 lip 2019 9:18

Cinkciarz.pl partnerem filmu „Spider-Man™: Daleko od domu”

Atrakcyjne kursy 27 walut