Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Jak założyć i korzystać z konta PayPal?

17 mar 2022 16:09|Cinkciarz.pl

PayPal to rozpoznawalny system płatności online, dostępny w milionach sklepów i platform na całym świecie. Jest wygodny i daje duże możliwości. Jego zaletą jest m.in. szeroka uniwersalność. Z jego pomocą można płacić i przyjmować płatności w ramach systemu Cinkciarz Pay. Warto więc wiedzieć, czym dokładnie ta usługa jest i jaki potencjał ze sobą niesie w kontekście prowadzenia biznesu przyjmującego wpłaty online.

Jak założyć i korzystać z konta PayPal?

Konto PayPal – rodzaje

Na wspomnianej platformie można mieć jednocześnie dwa konta PayPal – prywatne oraz firmowe. Ich przeznaczenie jest zupełnie inne, dlatego przed rejestracją warto zapoznać się z ich możliwościami.

  • Konto PayPal osobiste – jak sama nazwa wskazuje, służy wyłącznie do użytku prywatnego. Posiadacz takiego konta może płacić za zakupy w internecie, wysyłać pieniądze innym osobom, a także żądać zapłaty i otrzymywać środki na swoje konto.
  • Konto firmowe – przeznaczone dla osób prowadzących własny biznes. Idealne zarówno dla nowo otwartych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Pozwala przede wszystkim na przyjmowanie płatności w wielu walutach. Ze względu na rozpoznawalność serwisu PayPal, oferowanie tej metody m.in. w ramach Cinkciarz Pay może zwiększyć konwersję np. w sklepie internetowym.

Prowizja już od 0,2%
Darmowa aktywacja

Włącz bezpieczne płatności online

Dowiedz się więcej
bezpieczne płatności

PayPal – rejestracja

Jak założyć PayPal? Zakładanie konta w serwisie jest proste. Z zadaniem tym powinien poradzić sobie każdy. Wystarczy bowiem przejść na stronę platformy i wybrać „Załóż konto” w prawym górnym rogu.

Ważnym krokiem jest wybór rodzaju konta. To od niego zależy, jakie funkcje zostaną nam udostępnione. O rodzajach konta pisaliśmy powyżej. Użytkownik ma do wyboru konto PayPal osobiste lub konto firmowe, służące do wysyłania i otrzymywania płatności w ramach prowadzonego biznesu.

Rejestracja w serwisie PayPal wiąże się z wprowadzeniem wymaganych danych – m.in. imienia i nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu. Aby w pełni aktywować konto, po zakończeniu rejestracji należy kliknąć odnośnik wysłany na adres e-mail.

Jak założyć PayPal bez karty kredytowej?

Wbrew obiegowym opiniom karta kredytowa czy też jakakolwiek inna nie jest potrzebna do założenia PayPala. Wystarczy postępować według instrukcji przedstawionych powyżej, by w pełni aktywować i korzystać ze swojego konta.

Podpięcie karty płatniczej do systemu PayPal jest jednak możliwe i ułatwia opłacanie transakcji w internecie. Dzięki temu użytkownik nie musi każdorazowo doładowywać konta PayPal, by zrealizować płatność. W przypadku braku środków w portfelu PayPal zostaną one pobrane z podpiętej karty płatniczej.

Jak doładować konto PayPal?

Aby móc korzystać z konta PayPal do płacenia za transakcje w internecie, należy je najpierw doładować. Użytkownik ma do dyspozycji kilka możliwości przetransferowania środków na swoje konto:

  • tradycyjny przelew bankowy – środki można dodać za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego. Takie doładowanie trwa zazwyczaj od 1 do 2 dni. Aby wpłacić środki na PayPal, wystarczy skopiować dane do przelewu i zlecić go w swojej bankowości internetowej lub podczas wizyty w banku. Aby pieniądze zostały poprawnie zaksięgowane, nasz rachunek bankowy musi być zarejestrowany na to samo imię i nazwisko, co konto PayPal.
  • błyskawiczne doładowanie – PayPal można też zasilić błyskawicznym doładowaniem. Na czym ono polega? To nic innego, jak szybka płatność online, w trakcie której zalogujemy się do naszej bankowości online i zrealizujemy przelew. Różnica w stosunku do tradycyjnego przelewu jest taka, że transakcja zostanie od razu zrealizowana, a środki natychmiast trafią na konto PayPal.

Jak płacić za pomocą PayPal?

Jak płacić za pomocą PayPal?

PayPal nie przypisuje nam numeru konta. Zamiast tego identyfikatorem jest po prostu wprowadzony przy rejestracji adres e-mail. Podanie go innej osobie wystarczy, by ta mogła nam wysłać środki za pośrednictwem serwisu.

W podobny sposób przebiega płatność w sklepach internetowych, np. z wykorzystaniem systemu Cinkciarz Pay. Po wybraniu PayPal jako metody płatności zostaniemy poproszeni o zalogowanie się do serwisu i zatwierdzenie transakcji.

Włącz płatności online z Cinkciarz Pay w swoim sklepie !

DARMOWY
E-BOOK 25 STRON

Przedświąteczny poradnik zakupowy za darmo!
Jak korzystnie i bezpiecznie płacić w internecie?

Zaznacz poniższe pole, a w przyszłości nie ominą Cię m.in. powiadomienia o kolejnych e-bookach, webinarach, prognozach lub ważnych wydarzeniach na rynku walutowym.

Zapisując się na e-book wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji tej usługi. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego przetwarzanie obejmuje mierzenie lub zrozumienie skuteczności naszych działań marketingowych oraz dopasowanie treści lub działań marketingowych - profilowanie (zautomatyzowana ocena oparta na posiadanych przez nas Twoich danych osobowych). Wyrażenie tej zgody skutkuje również udzieleniem zgody na otrzymywanie od nas informacji handlowych na wybrany przez Ciebie kanał kontaktu. Przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.
17 mar 2022 16:09|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

12 lut 2024 12:00

Walentynki last minute: podaruj miłość w niebanalny sposób

9 lut 2024 13:06

Miliony wokół futbolu amerykańskiego: kto zarabia na Super Bowl

19 sty 2024 15:00

Jak nie dać się złapać na fałszywą ofertę turystyczną?

18 gru 2023 10:28

Świąteczne prezenty tańsze niż przed rokiem? Jest na to sposób

27 paź 2023 8:00

Zmiany kursów walut – jak działają, od czego zależą, kiedy następują

26 paź 2023 15:00

Raport: Globalny e-handel w 2024 roku - szansa czy wyzwanie?

Atrakcyjne kursy 27 walut