Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Empik Go – abonament na e-booki i audiobooki. Czy warto?

6 lip 2021 13:11|Cinkciarz.pl

Dostęp do 31 tys. e-booków i 25 tys. audiobooków, podcastów i słuchowisk w ramach jednej miesięcznej opłaty to główne założenia i jednocześnie zalety usługi Empik Go. Dzięki niej zbiory dorównujące pokaźnej bibliotece możemy mieć na wyciągnięcie ręki – w swoim telefonie. Ile kosztuje, co jeszcze może nam zaoferować i czy warto się nią zainteresować? Oto wszystko, co warto wiedzieć o tej usłudze.

Notowania EUR/CHF

Jeszcze kilkanaście lat temu czytanie książek związane było z ich uprzednim zakupem w sklepie lub wypożyczeniem z biblioteki. Zazwyczaj ograniczeni byliśmy do autorów i tytułów, które były dostępne na miejscu.

Wraz z rozwojem technologii coraz popularniejsze stawały się elektroniczne wersje książek, czyli e-booki. Dziś praktycznie każdemu wydaniu papierowemu towarzyszy właśnie edycja cyfrowa, którą możemy czytać na komputerze, telefonie, tablecie czy przystosowanym do tego celu czytniku e-booków.

Dzięki e-bookom czytelnicy zyskali dostęp do literatury z całego świata. Zakupione cyfrowe wersje książek można bowiem pobrać bezpośrednio na swoje urządzenie. Nie trzeba czekać na przesyłkę czy fatygować się do księgarni. Można je mieć tu i teraz. Jedynym warunkiem jest dostępność danej pozycji w formie e-booka.

Przeciwnicy cyfrowych wydań jako jeden z głównych argumentów, oprócz braku zapachu papierowej książki, podają wysoką cenę e-booków. Niekiedy kosztują one tyle samo, co papierowe wydania, a przecież nie mają fizycznej formy. Naprzeciw tym zarzutom wychodzą usługi takie jak Empik Go, które w ramach stałej opłaty miesięcznej oferują nielimitowany dostęp do pokaźnej cyfrowej biblioteki e-booków. Do tego dochodzą też liczne audiobooki, podcasty i seriale audio. Dzięki temu cyfrowe wersje książek stają się znacznie bardziej opłacalne.

Empik Go – dostęp do tysięcy książek

Usługa w ramach miesięcznego abonamentu oferuje dostęp do dziesiątek tysięcy e-booków i audiobooków, które można czytać lub słuchać w dedykowanej aplikacji mobilnej na smartfonach, tabletach lub czytnikach e-booków.

Aktualnie w ofercie znajduje się około 31 tys. e-booków podzielonych na wiele gatunków. Znajdzie się coś zarówno dla fanów kryminałów, fantastyki, science fiction, dramatu czy horroru, jak i literatury pięknej bądź obyczajowej. Dostępne są książki historyczne, literatura faktu i reportaże, książki dla młodzieży czy te dotyczące tematyki rozwoju osobistego.

Abonament może się okazać ciekawą propozycją także dla osób, które zamiast czytać, wolą słuchać. W ramach usługi zyskujemy bowiem dostęp do ponad 6 tys. audiobooków, które można odtwarzać np. na smartfonie. To także ponad 19 tys. podcastów o różnorodnej tematyce.

Notowania EUR/CHF

Empik Go – cena

Dostęp do usługi możliwy jest w ramach dwóch różnych planów. Każdy z nich umożliwia korzystanie z abonamentu na dwóch urządzeniach jednocześnie – np. na smartfonie i tablecie.

Abonament Empik Go można w dowolnym momencie anulować. Dzięki temu opłata w kolejnym okresie rozliczeniowym nie zostanie naliczona. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wykupić dostęp do usługi np. wyłącznie na miesiąc w okresie wakacyjnym, gdy mamy więcej czasu na czytanie.

Lektury szkolne

Najtańszy pakiet kosztuje 9,99 zł miesięcznie i przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów. W jego ramach użytkownicy zyskują dostęp do lektur szkolnych w formie e-booków i audiobooków. W pakiecie znajduje się ponad 650 audiobooków i 350 e-booków. Podobnie jak w innych planach, także tu z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie.

Audiobooki i e-booki

Wyceniony na 39,99 zł miesięcznie abonament oferuje dostęp do pełnej oferty. Użytkownicy mogą zatem słuchać ponad 6 tys. audiobooków i 19 tys. podcastów, a także czytać ponad 31 tys. e-booków. Również tu w ramach jednego konta aktywne mogą być jednocześnie dwa urządzenia.

Notowania EUR/CHF

Empik Go – abonament czy kod?

Usługę można opłacać na dwa sposoby. Jednym z nich jest podpięcie swojej karty płatniczej bezpośrednio w panelu klienta. Dzięki temu co 30 dni pobrana zostanie opłata zgodna z wybranym planem. Z abonamentu można w dowolnej chwili zrezygnować, dzięki czemu należność w kolejnym miesiącu rozliczeniowym nie zostanie naliczona.

Innym sposobem na aktywację usługi jest zakup kodu w zewnętrznym sklepie, np. w eStore Cinkciarz.pl. W tym przypadku nie musimy podpinać swojej karty. Wystarczy wpisać zakupiony kod na stronie usługi, by została ona aktywowana.

Zakupiony kod można wykorzystać samemu lub podarować innej osobie. Może to być zatem ciekawy pomysł na prezent dla kogoś, kto uwielbia książki – bez obaw, że będzie nietrafiony. Spośród ponad 31 tys. pozycji każdy wybierze coś dla siebie.

Podobnie jak zwykły abonament, także i kody dostępne są w różnych wersjach i przeznaczone są do aktywacji wybranych planów – lektur szkolnych lub pełnej oferty e-booków i audiobooków. W ofercie sStore Cinkciarz.pl dostępne są kody miesięczne, 3-miesięczne, półroczne i roczne.

Na jakich urządzeniach działa Empik Go?

Dużą zaletą Empik Go jest wysoka mobilność. Aplikacja dedykowana jest urządzeniom przenośnym, dzięki czemu użytkownicy mogą się cieszyć dostępem do tysięcy e-booków i audiobooków niezależnie od tego, gdzie są.

Aktywne połączenie z internetem nie jest wymagane do korzystania z usługi. Książki można wcześniej pobrać na urządzenie i korzystać nawet tam, gdzie dostęp do sieci jest utrudniony. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby dzieła ulubionych autorów towarzyszyły nam np. podczas zagranicznego wyjazdu czy weekendowego wypadu za miasto.

Z abonamentu można korzystać m.in. na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Twórcy przygotowali także aplikacje na popularne czytniki e-booków. Możliwość korzystania z abonamentu mają m.in. posiadacze urządzeń marki InkBOOK (modele Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD, Explore, Calypso). Wystarczy, że pobiorą odpowiednią aplikację ze sklepu InkBook Apps.

Obsługiwane są też czytniki marki PocketBook (Touch HD 3, Touch Lux 4, Touch Lux 5, Color, InkPad 3 oraz InkPad X). W tym przypadku wystarczy zaktualizować oprogramowanie urządzenia do najnowszej wersji, a aplikacja Empik Go pojawi się automatycznie.

Co więcej, audiobooki można także słuchać w samochodzie z odpowiednim systemem multimedialnym. Aktualnie obsługiwany jest Apple Car Play oraz Android Auto. Książki można też odtworzyć na każdym radiu wyposażonym w bezprzewodowy moduł Bluetooth.

Empik Go na Kindle

Sporą popularnością w Polsce i na świecie cieszą się czytniki e-booków marki Kindle. Ich użytkownicy często zastanawiają się, czy mogą korzystać z abonamentu Empik Go. Możliwość użytkowania abonamentu Empik Go na Kindle dostępna będzie od sierpnia 2021 r. Dzięki temu także właściciele tych popularnych czytników będą mogli skorzystać z dostępu do ogromnej biblioteki e-booków w ramach miesięcznej opłaty.

Empik Go na komputer

Czy z Empik Go można korzystać na komputerze? Usługa powstała z myślą o wygodnym czytaniu na urządzeniach przenośnych, a do takich komputer nie zawsze się zalicza. Z tego względu nie powstała oficjalna aplikacja na tę platformę.

Użytkownicy mogą jednak z poziomu komputera przeglądać bazę dostępnych w ramach abonamentu e-booków i audiobooków. W przeglądarce internetowej można ponadto wygodnie zarządzać swoim kontem i subskrypcją.

Możliwości aplikacji

Aplikacja zaprojektowana jest w taki sposób, by wygodnie używać jej na kilku urządzeniach. Książki możemy czytać np. na smartfonie w komunikacji miejskiej, a w domu korzystać z tabletu lub czytnika e-booków. Wszystkie poczynione w niej postępy mogą być automatycznie synchronizowane na innych urządzeniach. Wystarczy aktywować tę funkcję w opcjach. Dzięki temu możemy rozpocząć lekturę lub słuchowisko od miejsca, na którym skończyliśmy na innym urządzeniu.

Aplikacja oferuje też wiele udogodnień związanych ze słuchaniem audiobooków. Użytkownik może między innymi wybrać prędkość odtwarzania. Dzięki temu dostosuje ją do własnych preferencji. To świetna opcja dla osób, które lubią słuchać w dużym przyspieszeniu. W tym samym czasie mogą bowiem przesłuchać więcej audiobooków.

Notowania EUR/CHF

Odtwarzacz umożliwia też zaplanowanie drzemki. Funkcja ta automatycznie wstrzyma odtwarzanie audiobooka po ustalonym czasie. To propozycja dla osób, które lubią słuchać wieczorami i zdarza im się w trakcie przysnąć.

Nie zabrakło oczywiście możliwości przesuwania odtwarzania w przód i tył czy szybkiego wybierania rozdziałów. Odtwarzacz umożliwia też przerzucanie dźwięku na zewnętrzny głośnik Bluetooth lub korzystanie ze strumieniowania za pomocą Google Chromecast, dzięki czemu książki można słuchać w większym gronie.

Do tego dochodzi możliwość pobrania e-booków i audiobooków. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z zapisanych na urządzeniu zasobów bez połączenia z internetem.

Kupuj w eStore!

DARMOWY
E-BOOK 25 STRON

Przedświąteczny poradnik zakupowy za darmo!
Jak korzystnie i bezpiecznie płacić w internecie?

Zaznacz poniższe pole, a w przyszłości nie ominą Cię m.in. powiadomienia o kolejnych e-bookach, webinarach, prognozach lub ważnych wydarzeniach na rynku walutowym.

Zapisując się na e-book wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji tej usługi. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego przetwarzanie obejmuje mierzenie lub zrozumienie skuteczności naszych działań marketingowych oraz dopasowanie treści lub działań marketingowych - profilowanie (zautomatyzowana ocena oparta na posiadanych przez nas Twoich danych osobowych). Wyrażenie tej zgody skutkuje również udzieleniem zgody na otrzymywanie od nas informacji handlowych na wybrany przez Ciebie kanał kontaktu. Przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna jest w Polityce prywatności.
6 lip 2021 13:11|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

20 cze 2024 10:00

Ile trzeba wydać, by wyjechać na Igrzyska Olimpijskie do Paryża

6 cze 2024 9:15

Euro 2024 - finansowy poradnik polskiego kibica

27 maj 2024 11:00

Zarobki w Czechach w 2024 roku. Na jaką pensję możemy liczyć i ile wynosi średnia krajowa?

13 maj 2024 8:15

Zarobki w Niemczech. Ile wynosi średnia krajowa u naszych zachodnich sąsiadów?

11 kwi 2024 16:02

Jak założyć konto bankowe w Australii – poradnik krok po kroku

5 kwi 2024 8:00

Jakie są ceny w Dubaju i jak płacić w ZEA? Czy warto jechać tam w trakcie ramadanu?

Atrakcyjne kursy 27 walut