Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Xbox Game Pass – abonament na gry. Warto?

25 cze 2021 13:46|Cinkciarz.pl

Dostęp do wielu gier na konsolach Xbox i komputerach z systemem Windows, w tym także do tytułów premierowych, comiesięczne nowości, bonusy i dodatki do gier w ramach stałej, miesięcznej opłaty – tak pokrótce prezentuje się oferta Xbox Game Pass, która zdobywa coraz większą popularność wśród graczy. Czym dokładnie jest abonament na gry i czy warto z niego skorzystać? Oto wszystko, co warto o nim wiedzieć.

Xbox Game Pass

Usługi subskrypcyjne, w ramach których uzyskujemy dostęp do cyfrowych treści po opłaceniu miesięcznego abonamentu, już na dobre wpisały się we współczesne realia. Właśnie w taki sposób możemy korzystać np. z bogatej biblioteki muzycznej, oglądać ulubione filmy i seriale, czytać e-booki, słuchać audiobooków i wiele więcej.

Trend oferowania dostępu do treści nie ominął też gier, które idealnie wpisują się w model subskrypcji. Zamiast kupować każdy tytuł z osobna, wystarczy opłacić abonament i zyskać jednoczesny dostęp do ponad stu gier. Właśnie na takiej zasadzie działa usługa Xbox Game Pass.

Xbox Game Pass – wygodny dostęp do ponad setki gier

Usługa oferuje wygodny dostęp do ponad setki gier na konsole Xbox. Komputery osobiste z systemem Windows 10 oraz urządzenia mobilne z systemem Android (rozgrywka w chmurze). Wśród nich znajdziemy zarówno najnowsze tytuły, które już w momencie swojej światowej premiery trafiły do abonamentu, jak i nieco starsze, choć wciąż szalenie grywalne pozycje.

Lista dostępnych gier jest powiększana każdego miesiąca. Dzięki temu użytkownicy, którzy subskrybują usługę, mają możliwość zagrania w nowe tytuły praktycznie co kilkanaście dni. Rotująca oferta sprawia, że abonament zawsze zachowuje świeżość i jest tak samo atrakcyjny nawet po kilku miesiącach użytkowania.

Oferta dostępnych gier jest przemyślana w taki sposób, aby praktycznie każdy gracz znalazł coś dla siebie. W ramach Xbox Game Pass można pograć w tytuły z gatunku strzelanek, strategii, gier fabularnych, sportowych, logicznych, wyścigowych, przygodowych i wiele innych. Nie zabrakło tytułów, w które można rywalizować z innymi osobami, a także tych, które są pozbawione przemocy i idealnie nadają się dla dzieci, a więc stanowią świetną rozrywkę dla całej rodziny.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass – cena

Xbox Game Pass dostępny jest w trzech różnych planach. Zasady działania różnią się nieco w zależności od tego, który z nich wybierzemy. Każdy oferuje jednak dostęp do ponad setki gier.

Opłata za abonament pobierana jest co miesiąc. W dowolnej chwili można z niego zrezygnować, dzięki czemu w kolejnym okresie rozliczeniowym nie zostanie już naliczona. Brak konieczności wiązania się długoterminowymi umowami daje sporą dowolność. Dzięki temu usługę możemy wykupić np. wyłącznie na jeden miesiąc, by zagrać w interesującą nas grę i później zrezygnować z subskrypcji.

Xbox Game Pass na konsolę

Jeden z podstawowych pakietów kosztuje 40 złotych miesięcznie i przeznaczony jest dla graczy, którzy grają wyłącznie na konsoli z rodziny Xbox. W ramach tego abonamentu zyskują dostęp do ponad 100 gier, które mogą uruchomić na swoim urządzeniu. Mają też dostęp do zniżek na zakup tytułów na własność oraz innych ofert członkowskich.

Xbox Game Pass PC

Drugim podstawowym pakietem jest wersja przeznaczona dla graczy, którzy do codziennej rozrywki wykorzystują komputery z systemem Windows 10. Abonament kosztuje 39,99 zł miesięcznie i także tu dostępnych jest ponad 100 gier. Warto jednak zaznaczyć, że mogą to być inne tytuły niż te oferowane w ramach usługi na konsolę. Gracze otrzymują ponadto zniżki i inne oferty członkowskie, a także dostęp do abonamentu EA Play. To biblioteka dodatkowych gier stworzonych i wydanych przez Electronic Arts.

Xbox Game Pass Ultimate

Trzeci pakiet jest najbardziej rozbudowany i kompletny. Kosztuje 54,99 złotych miesięcznie (obecnie w promocyjnej cenie dostępny w eStore Cinkciarz.pl) i umożliwia granie w gry zarówno na konsolach Xbox, jak i komputerach z systemem Windows 10. Dzięki temu jest idealną propozycją dla osób, które używają do grania obu typów urządzeń.

Do tego dochodzi też możliwość uruchamiania niektórych tytułów bezpośrednio na smartfonie lub tablecie z Androidem. Jest to możliwe dzięki technologii strumieniowania. W rzeczywistości za wszystkie obliczenia związane z grą odpowiadają serwery producenta, a na ekranie urządzenia mobilnego wyświetlany jest tylko obraz. W przypadku używania tej funkcji dla większego komfortu warto zaopatrzyć się w gamepada, choć niektóre gry przystosowane są do obsługi za pomocą ekranu dotykowego.

Także tu zyskujemy dostęp do dodatkowego abonamentu EA Play z grami tego wydawcy. W skład pakietu wchodzi też Xbox Live Gold. To oddzielna usługa, za którą osobno należałoby zapłacić 29 złotych miesięcznie. W jej ramach użytkownicy mogą korzystać z trybu dla wielu graczy na konsoli. Abonament daje też dostęp do ekskluzywnych ofert oraz comiesięcznych gier na konsole, które można przypisać do swojego konta na własność. Dzięki temu nawet po zakończeniu subskrypcji pozostaną one dostępne w naszym profilu.

Xbox Game Pass - kod czy abonament

Xbox Game Pass – kod czy abonament?

Abonament na gry można opłacać w dwojaki sposób. Jednym z nich jest podpięcie swojej karty płatniczej bezpośrednio na stronie usługi. Dzięki temu co miesiąc pobierana będzie opłata zgodna z wybranym planem, a abonament będzie nieprzerwanie dostępny. Oczywiście z opcji tej można w dowolnym momencie zrezygnować, dzięki czemu opłata w kolejnym okresie rozliczeniowym nie zostanie już naliczona.

Innym sposobem jest zakupienie karty podarunkowej w zewnętrznym sklepie, np. w eStore Cinkciarz.pl. W takim przypadku otrzymamy kod, który należy następnie wprowadzić na stronie usługi. W taki sposób pomijamy konieczność podpinania karty płatniczej.

Kod Xbox Game Pass ma jeszcze jedną zaletę. Można go wykorzystać samemu lub podarować innej osobie. Może to być zatem świetny pomysł na prezent dla gracza.

Kody dostępne są w sklepach w różnych wariantach i dotyczą aktywacji usługi na konsolach, PC lub wersji Ultimate. Subskrypcję można w ten sposób wykupić na miesiąc, 3 miesiące lub 6 miesięcy. W niektórych sklepach można też trafić na ofertę zakupu Xbox Game Pass w promocji (obecnie promocyjna cena obowiązuje np. w eStore Cinkciarz.pl).

Xbox na jakich urządzeniach

Na jakich urządzeniach działa Xbox Game Pass?

W zależności od planu, z abonamentu można korzystać na komputerach, konsolach lub na obu typach urządzeń. W przypadku Game Pass Ultimate gracze mogą pobierać gry na następujące urządzenia:

  • Konsole z serii Xbox One – abonament jest obsługiwany na standardowym modelu Xbox One, jak również na Xbox One S oraz Xbox One X.
  • Konsole z serii Xbox Series – usługa jest też dostępna na nowszych modelach Xbox Series S oraz Xbox Series X.

Komputery PC – gry można pobierać na dowolny komputer z systemem Windows 10. Uruchomienie danego tytułu wymaga jednak spełnienia przynajmniej minimalnych wymagań sprzętowych, które różnią się w zależności od gry.

Plan Ultimate działa również na smartfonach i tabletach z systemem Android w formie strumieniowania rozgrywki w chmurze. W takim przypadku należy pobrać oficjalną aplikację Xbox Game Pass, która jest kompatybilna z systemem Android w wersji 6.0 lub nowszej.

Kupuj w eStore!

25 cze 2021 13:46|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

13 maj 2024 8:15

Zarobki w Niemczech. Ile wynosi średnia krajowa u naszych zachodnich sąsiadów?

11 kwi 2024 16:02

Jak założyć konto bankowe w Australii – poradnik krok po kroku

5 kwi 2024 8:00

Jakie są ceny w Dubaju i jak płacić w ZEA? Czy warto jechać tam w trakcie ramadanu?

26 mar 2024 15:20

Zarobki w Szwajcarii w 2024 r. Na jaką wypłatę możemy liczyć?

20 mar 2024 14:55

Biznes bez granic. Jak korzystnie wymieniać waluty w swojej firmie?

15 mar 2024 8:45

Dzień św. Patryka najlepiej spędzić w Irlandii. Co warto wiedzieć przed podróżą do Irlandii - przegląd cen i atrakcji

Atrakcyjne kursy 27 walut