Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Spotify Premium. Czym jest i ile kosztuje?

9 lip 2021 9:09|Cinkciarz.pl

Niemal cały muzyczny świat na wyciągnięcie ręki. Dziesiątki milionów utworów, nawet tych z drugiego końca globu, dostępnych tu i teraz. Przedstawiciele znanych i mniej znanych gatunków muzycznych. Podcasty i audycje radiowe. Playlisty skrojone z myślą o naszych upodobaniach. To i wiele więcej oferuje nam Spotify Premium. Sprawdź, czym jest i ile kosztuje.

Czym jest Spotify Premium

Jeszcze kilkanaście lat temu słuchanie muzyki kojarzyło nam się z płytami audio, ewentualnie z plikami MP3. Zdobycie najnowszego albumu ulubionego artysty bardzo często graniczyło z cudem, szczególnie jeżeli preferowaliśmy muzykę spoza głównego nurtu. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzięki popularnym usługom streamingowym praktycznie każdy może mieć muzykę z całego świata zamkniętą w swoim telefonie, komputerze, a nawet samochodzie.

Czym jest Spotify Premium?

Spotify Premium to usługa streamingowa, w ramach której otrzymujemy dostęp do ogromnej biblioteki muzycznej. Możemy słuchać wybranych utworów z całego świata w ramach jednej, niskiej opłaty abonamentowej. Serwis nie ogranicza nas w żaden sposób ani nie limituje dostępu do muzyki. Wszystko otrzymujemy w ramach jednej opłaty miesięcznej.

Z usługi można korzystać niemal w dowolnym miejscu lub momencie. Wybranych przez siebie utworów nie trzeba pobierać na urządzenie. Można je strumieniować bezpośrednio z internetu, choć wersja premium daje też opcję zapisania pojedynczych utworów, całych albumów lub nawet playlist na urządzeniu. Dzięki temu można mieć do nich dostęp także tam, gdzie nie ma aktywnego połączenia z internetem.

Największą zaletą Spotify jest oczywiście dostęp do ponad 70 milionów utworów muzycznych z całego świata. Na tym jednak możliwości tej usługi się nie kończą. Użytkownicy cenią sobie między innymi automatyczne playlisty, które są generowane na podstawie historii ich odtworzeń. Dzięki temu istnieje większa szansa, że przypadną im do gustu.

Odtwarzacz Spotify stanowi dzięki temu świetne źródło nowej muzyki i informacji na temat najnowszych wydań. Słuchacze mogą przebierać spośród setek milionów gotowych list muzycznych, podzielonych na różne gatunki. Do tego dochodzą regularnie aktualizowane, tematyczne podcasty, tworzenie, zapisywanie i udostępnianie własnych playlist i wiele więcej.

Premium Spotify – dlaczego warto

Premium Spotify – dlaczego warto?

Podstawowa wersja Spotify dostępna jest za darmo, jednak ma ona kilka ograniczeń. To między innymi brak możliwości pobierania utworów do odsłuchu offline, konieczność słuchania reklam pomiędzy niektórymi utworami, a także odtwarzanie w trybie losowym.

To jednak świetny sposób, by przetestować podstawowe funkcje usługi, wyrobić sobie zdanie na jej temat i ewentualnie rozważyć wykupienie opcji premium. W płatnym abonamencie użytkownicy zyskują:

  • możliwość pobierania muzyki do odsłuchu offline
  • odtwarzanie dowolnych utworów – również na telefonie
  • słuchanie muzyki bez jakichkolwiek reklam
  • możliwość nielimitowanego pomijania utworów

Spotify Premium – cena

Ile kosztuje Spotify Premium? Miesięczny dostęp do usługi i wszystkich benefitów z tym związanych to koszt 19,99 zł. Taki pakiet może być jednak używany wyłącznie przez jedno konto, czyli jedną osobę. Dostępne są też inne plany abonamentowe, przeznaczone dla studentów lub większej liczby osób.

DUO

Kosztujący 24,99 zł miesięcznie plan Duo to propozycja dla par mieszkających pod tym samym adresem. Mogą z niego korzystać maksymalnie dwa konta, ciesząc się dostępem do wszystkich funkcji premium. Ciekawostką w tym planie jest playlista Duo Mix, do której regularnie dodawane i aktualizowane są utwory lubiane przez obie osoby.

Konto Spotify Premium dla studentów

Inną opcją jest Spotify Premium dla studentów. Plan kosztuje 9,99 zł miesięcznie i przeznaczony jest dla studentów szkół wyższych uczących się na zatwierdzonych uczelniach. Dzięki temu mogą oni słuchać muzyki i korzystać z funkcji premium w cenie niższej niż normalnie.

Spotify Premium dla rodziny

Spotify Premium dla rodziny

Ostatnim planem jest Spotify Premium dla rodziny, przeznaczony dla maksymalnie sześciu osób mieszkających pod tym samym adresem. Miesięczny koszt tej usługi wynosi 29,99 zł, co jest znaczącą oszczędnością w porównaniu do wykupienia planu premium dla każdego użytkownika z osobna.

Także tutaj dostępne są wszystkie funkcje premium, jak również playlista Family Mix, na której znajdziemy utwory lubiane przez wszystkich członków rodziny. Rodzice mają ponadto możliwość blokowania nieprzyzwoitych treści na kontach swoich pociech, dzięki czemu nie będą mogły odtwarzać wulgarnych utworów.

Spotify Premium – kod czy subskrypcja?

Subskrypcję streamingowej usługi muzycznej można opłacić bezpośrednio na stronie serwisu lub zakupić kod Spotify Premium w zewnętrznym sklepie.

W pierwszym przypadku konieczne będzie podpięcie swojej karty płatniczej i wyrażenie zgody na comiesięczne pobieranie należności.

Co nam daje druga opcja? Kupując kod Spotify Premium w zewnętrznym sklepie, na przykład w eStore Cinkciarz.pl, nie trzeba podpinać karty płatniczej, by móc korzystać z usługi. Kod jest jednorazowy i można go zrealizować w dowolnym momencie, jednak nie później, niż 12 miesięcy od momentu zakupu.

Kod można wykorzystać na własnym koncie lub obdarować nim inną osobę. Może być zatem ciekawym pomysłem na prezent dla bliskich.

Kod Spotify Premium nadaje się wyłącznie do zakupu planu indywidualnego. Z jego pomocą nie można zatem aktywować wersji dla dwojga, rodziny lub studentów.

Kody są dostępne w kilku wersjach – miesięcznej, 3-miesięcznej oraz 6-miesięcznej. Dzięki temu w ramach jednego zakupu możemy ufundować sobie lub komuś nawet półroczny dostęp do usługi.

Na jakich urządzeniach można słuchać muzyki?

Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji i słuchać muzyki ze Spotify na wielu urządzeniach. Dostępny jest między innymi odtwarzacz na stronie internetowej. Wystarczy zalogować się do swojego konta, by uruchomić ulubione utwory bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Serwis udostępnia też aplikacje dedykowane dla najpopularniejszych platform i urządzeń. W przypadku komputerów dostępne są wersje dla Windowsa, Linuksa i macOS. Możliwe jest też uruchomienie aplikacji na smartfonach i tabletach, popularnych konsolach do gier, telewizorach i inteligentnych głośnikach. Z multimedialnego odtwarzacza skorzystają ponadto posiadacze samochodów z odpowiednim systemem multimedialnym. Mowa między innymi o Android Auto oraz Apple CarPlay.

Użytkownik, logując się do swojego konta na dowolnym z obsługiwanych urządzeń, otrzymuje dostęp do wszystkich swoich zapisanych utworów, playlist i propozycji. Dzięki temu może rozpocząć słuchanie muzyki od momentu, w którym skończył na innym urządzeniu.

Jak zrezygnować ze Spotify Premium?

Jak zrezygnować ze Spotify Premium?

Z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie. Wystarczy zalogować się do swojego konta w serwisie, przejść do ustawień i anulować aktualnie aktywny plan. Zostanie on wyłączony wraz z końcem okresu rozliczeniowego, a opłata za kolejne miesiące nie będzie już pobierana.

W przypadku korzystania z kodów sprawa wygląda jeszcze prościej. Subskrypcja w takiej sytuacji nie jest bowiem automatycznie odnawiana na kolejny miesiąc. Jeśli skończy nam się doładowanie, to serwis przestanie działać w wersji premium, ale nadal będziemy mogli korzystać z darmowej, choć ograniczonej opcji.

Wszystkie informacje o aktualnej subskrypcji, dacie jej zakończenia i ewentualnej możliwości przedłużenia można znaleźć w ustawieniach swojego profilu.

Kupuj w eStore!

9 lip 2021 9:09|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

27 paź 2023 8:00

Zmiany kursów walut – jak działają, od czego zależą, kiedy następują

26 paź 2023 15:00

Raport: Globalny e-handel w 2024 roku - szansa czy wyzwanie?

2 paź 2023 14:07

Jakie są wymiany studenckie i gdzie można pojechać na zagraniczne studia?

13 wrz 2023 12:00

Erasmus – co to jest i jak się dostać? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie studenckiej

8 wrz 2023 15:14

Gdzie na wakacje we wrześniu i październiku?

11 lip 2023 16:00

Wszystko, co warto wiedzieć o wypłatach gotówki z bankomatów za granicą

Atrakcyjne kursy 27 walut