Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Pożyczki walutowe online – w jakich sytuacjach mogą być przydatne?

21 maj 2019 13:18|Cinkciarz.pl

Wybierasz się na przedłużony weekend w Paryżu? A może planujesz wakacje na południu Europy lub biznesową podróż za ocean połączoną ze zwiedzaniem? W każdym z tych przypadków musisz się odpowiednio przygotować i wszystko zaplanować. Pewnym zdarzeń nie jesteś jednak w stanie przewidzieć. Jak poradzić sobie z niespodziewanymi wydatkami na miejscu?

Po kilkugodzinnym locie nareszcie lądujesz w Nowym Jorku. Chce ci się pić i jeść, więc zamawiasz posiłek w kawiarence i płacisz za niego swoją kartą walutową. Chwilę później otrzymujesz SMS-a z informacją, że na Twojej karcie płatniczej odnotowano podejrzaną aktywność zza oceanu i ze względów bezpieczeństwa wszystkie środki zostały zamrożone. Wyjaśnienie sytuacji trochę potrwa, a tymczasem zostajesz bez środków do życia.

To tylko jeden z przypadków, w którym walutowe pożyczki online mogą się okazać przydatne. Potrzebujesz szybko zaciągnąć niewielką pożyczkę w dolarach, więc składasz wniosek przez internet, a już kilkanaście minut później środki możesz mieć na swoim drugim koncie, z którego możesz płacić za zakupy i przyjemności, ciesząc się pobytem na miejscu. A w międzyczasie możesz odkręcić felerną blokadę głównego konta, wyjaśniając tę kwestię bezpośrednio z bankiem.

Pożyczki walutowe online – gdy zabraknie Ci pieniędzy na urlopie

Cały rok systematycznie odkładałeś na wymarzony urlop za granicą. W głowie kilkakrotnie zaplanowałeś już każdy dzień pobytu i dokładnie przeliczyłeś wszystkie dodatkowe koszta, które będziesz musiał ponieść.

Na miejscu okazało się jednak, że niektóre rzeczy są droższe, niż przewidywałeś, a w dodatku musiałeś zapłacić za wizytę u lekarza. Co prawda ubezpieczyciel zwróci Ci ten koszt, ale dopiero po powrocie do kraju. Może się zatem okazać, że zwyczajnie nie starczy Ci pieniędzy na cały pobyt.

Możesz zacisnąć pasa i się przemęczyć, ale przecież nie po to oszczędzałeś cały rok, by teraz odmawiać sobie niektórych przyjemności. Zamiast tego postanawiasz zaciągnąć niewielką pożyczkę w euro przez internet. Wypełnienie wniosku zajmuje przecież chwilę, a dodatkowe fundusze pozwolą Ci się cieszyć z wakacji bez obaw o kończący się budżet.

Pożyczka walutowa online na zagraniczne zakupy

Szybka pożyczka walutowa przez internet to także dobre rozwiązanie, gdy potrzebujesz środków na zakupy w obcej walucie, niezależnie od tego, czy zamierzasz zrealizować je podczas pobytu za granicą, czy przez internet.

Kiedy może się przydać? Gdy np. zauważymy atrakcyjną promocję na wymarzony sprzęt, która długo może się nie powtórzyć, a my nie posiadamy pieniędzy na zakup. Często może się zdarzyć, że będzie to bardziej opłacalne (biorąc pod uwagę finalne koszty pożyczki) niż późniejszy zakup tego samego produktu po znacznie wyższej cenie.

Pożyczka w walucie na niespodziewane wydatki

Powyższe przykłady to tylko niektóre scenariusze, w których pożyczki walutowe online mogą być przydatne. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie spotykają nas wydatki, których nie planowaliśmy i szybko musimy zdobyć środki na realizację konkretnego celu.

21 maj 2019 13:18|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

27 paź 2023 8:00

Zmiany kursów walut – jak działają, od czego zależą, kiedy następują

26 paź 2023 15:00

Raport: Globalny e-handel w 2024 roku - szansa czy wyzwanie?

2 paź 2023 14:07

Jakie są wymiany studenckie i gdzie można pojechać na zagraniczne studia?

13 wrz 2023 12:00

Erasmus – co to jest i jak się dostać? Wszystko, co musisz wiedzieć o wymianie studenckiej

8 wrz 2023 15:14

Gdzie na wakacje we wrześniu i październiku?

11 lip 2023 16:00

Wszystko, co warto wiedzieć o wypłatach gotówki z bankomatów za granicą

Atrakcyjne kursy 27 walut