Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Szybkie pożyczki online – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

21 maj 2019 13:12|Cinkciarz.pl

Szybka pożyczka online to dobry sposób na podratowanie budżetu w niespodziewanej sytuacji. Jej wzięcie zazwyczaj zajmuje chwilę i w całości odbywa się przez internet. Osoby chcące zaciągnąć pożyczkę online w wielu przypadkach nie muszą nawet przedstawiać zaświadczenia o dochodach. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Pożyczki przez internet – minimum formalności

Szybkie pożyczki online zazwyczaj udzielane są przez instytucje pozabankowe, przez co funkcjonują na nieco innych zasadach niż tradycyjne kredyty oferowane przez banki i posiadają kilka charakterystycznych cech.

Większość z nich udzielana na okres do 30 dni, choć nie jest to regułą i zdarzają się dłuższe terminy spłaty. Z tego też względu przez wiele osób nazywane są chwilówkami. Służą one przede wszystkim jako zastrzyk gotówki w niespodziewanej sytuacji, choć oczywiście cel, na jaki zaciągamy pożyczkę przez internet, może być dowolny (np. remont mieszkania, zakup sprzętu AGD, samochodu, sprzętu elektronicznego, wycieczka itp.).

Instytucje pozabankowe świadczące usługę szybkich pożyczek online zazwyczaj narzucają limity kwotowe, jakie można pożyczyć. Bardzo często maksymalna kwota pożyczki nie przekracza 3 tys. złotych.

Niezaprzeczalnym atutem pożyczek udzielanych przez internet jest brak formalności. Formularze wniosków o udzielenie pożyczki dostępne na stronach internetowych pożyczkodawców ograniczone są do minimum. Firmy nie wymagają nawet zaświadczenia o dochodach. Wystarczy dowód osobisty, numer rachunku bankowego i numer telefonu.

Pożyczki przez internet nawet w 15 minut

Minimum formalności wiąże się z jeszcze jedną ważną zaletą. Od momentu wypełnienia wniosku do otrzymania pieniędzy na konto może minąć zaledwie 15 minut. Oczywiście czas ten może się wydłużyć w zależności od tego, w jakim banku posiadamy rachunek płatniczy. Firmy udzielające szybkie pożyczki starają się jednak go minimalizować, otwierając rachunki w wielu popularnych bankach.

Pieniądze na koncie po 15 minutach to sytuacja idealna, gdy spieszy nam się z realizacją potrzeby konsumenckiej. Na co firmy pożyczkowe najczęściej zwracają uwagę, rozpatrując nasz wniosek?

Sprawdzają między innymi, czy nie posiadamy żadnych zaległości względem nich. Analizowana jest też możliwość spłaty powstałych zobowiązań oraz zdolność kredytową w zewnętrznych rejestrach np. BIK.

Kto może otrzymać pożyczkę przez internet?

Aby otrzymać szybką pożyczkę, należy spełniać kilka warunków. Te mogą być różne w zależności od firmy pożyczkowej i są wyszczególnione w informacjach prezentowanych na stronach internetowych oraz w umowach. Pożyczkodawcy wymagają przykładowo, aby osoba biorąca pożyczkę online była pełnoletnia lub posiadała np. nie mniej jak 20, a nie więcej jak 70 lat.

Nie obędzie się też bez ważnego dowodu osobistego. Bardzo często wymagane jest polskie obywatelstwo i aktualne zamieszkanie na terenie Polski. Osoba starająca się o pożyczkę powinna też mieć zdolność do czynności prawnych i być konsumentem w rozumieniu przepisów polskiego prawa.

Starając się o szybką pożyczkę przez internet, należy też posiadać aktywny rachunek bankowy, na który firma pożyczkowa przeleje pieniądze. Często jest on również wykorzystywany do weryfikacji tożsamości klienta tzw. mikropłatnością.

21 maj 2019 13:12|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

27 maj 2024 11:00

Zarobki w Czechach w 2024 roku. Na jaką pensję możemy liczyć i ile wynosi średnia krajowa?

13 maj 2024 8:15

Zarobki w Niemczech. Ile wynosi średnia krajowa u naszych zachodnich sąsiadów?

11 kwi 2024 16:02

Jak założyć konto bankowe w Australii – poradnik krok po kroku

5 kwi 2024 8:00

Jakie są ceny w Dubaju i jak płacić w ZEA? Czy warto jechać tam w trakcie ramadanu?

26 mar 2024 15:20

Zarobki w Szwajcarii w 2024 r. Na jaką wypłatę możemy liczyć?

20 mar 2024 14:55

Biznes bez granic. Jak korzystnie wymieniać waluty w swojej firmie?

Atrakcyjne kursy 27 walut