Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Pytania i odpowiedzi

Zebrane informacje ułatwią Ci korzystanie z usług portalu Cinkciarz.pl. Jeżeli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta.

Czy za korzystanie z portalu Cinkciarz.pl ponoszę jakieś opłaty?

Założenie konta w portalu Cinkciarz.pl jest darmowe. Opłaty, jakie mogą się pojawić, zależą od sposobu płatności i prowizji za wybraną usługę.

Jaki jest koszt realizacji transakcji wymiany walut?

Koszt realizacji transakcji wymiany walut zależy od banków, w których klient posiada rachunki bankowe. Informacje dotyczące kosztów realizacji transakcji znajdziesz tutaj.

Jaki jest czas realizacji transakcji wymiany walut?

Cinkciarz.pl realizuje wszystkie transakcje w czasie nieprzekraczającym 8 godzin roboczych. Do tego należy doliczyć czas zaksięgowania środków w danym banku. W większości polskich banków środki są księgowane w czasie rzeczywistym (on-line). Czas zaksięgowania środków w poszczególnych bankach można określić przy pomocy tabeli, która znajduje się tutaj.

Dlaczego przy przelewie zagranicznym otrzymanym od Cinkciarz.pl została pobrana prowizja?

W przypadku przelewów zagranicznych może pojawić się bank pośredniczący, który pobiera opłatę za przekazanie waluty. Jest to niezależne od Cinkciarz.pl. Bank pośredniczący może pobrać prowizję w wysokości - po przeliczeniu - od 20 do 50 USD. Opłata ta może zostać również pobrana również w przypadku przelewów w obrębie polskich banków, które są traktowane jako zagraniczne. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jaki jest czas oczekiwania na przelewy on-line?

On-line oznacza, że przelew zostanie zaksięgowany maksymalnie w ciągu 30 minut. Należy mieć jednak na uwadze, że on-line dotyczy wyłącznie czasu zaksięgowania środków. Czas realizacji transakcji jest stały i wynosi maksymalnie 8 godzin roboczych. Dokładamy wszelkich starań, aby czas realizacji transakcji przez Cinkciarz.pl nie był dłuższy niż 60 minut. Przykład: wpłacasz EUR z banku ING, PLN chcesz otrzymać na rachunek w banku Santander. Twój przelew do Cinkciarz.pl zostanie zaksięgowany w ciągu 30 minut, następnie transakcja zostaje przyjęta do realizacji, co zajmuje maksymalnie 8 godzin roboczych. Przelew w walucie PLN pojawi się na Twoim rachunku bankowym w ciągu 30 minut od momentu zrealizowania transakcji.

Czy transakcje realizowane za pośrednictwem portalu Cinkciarz.pl są bezpieczne?

Bezpieczeństwo transakcji i ochrona środków naszych klientów to dla nas priorytet. Wszystkie transakcje realizowane są online, przez co niwelujemy zagrożenia związane z obrotem gotówki. Wykorzystujemy też szyfrowane połączenia, zgodne z obecnymi standardami. Ponadto kluczowe procesy w portalu Cinkciarz.pl wymagają autoryzacji poprzez link aktywacyjny, wysyłany na skrzynkę e-mail użytkownika. Działania portalu są przejrzyste i wiarygodne, co potwierdzają opinie zewnętrznych audytorów, m.in. międzynarodowej firmy doradczej KPMG. Więcej o bezpieczeństwie znajdziesz tutaj.

Dlaczego stałe zlecenie jest usługą korzystną dla kredytobiorców?

Stałe zlecenie umożliwia klientowi redukcję kosztów kredytu. Niezależnie od wymienianej kwoty przy stałym zleceniu kurs waluty jest bardziej atrakcyjny niż przy pojedynczej transakcji zawartej w tym samym czasie. Ponadto to Cinkciarz.pl zawiera za Ciebie transakcję w określonym terminie i przypomina o konieczności jej opłacenia. Narzędziem całkowicie automatyzującym funkcjonowanie stałego zlecenia jest polecenie zapłaty, o którym możesz przeczytać tutaj.

Czy pieniądze zostaną automatycznie pobrane z mojego konta po kliknięciu przycisku Realizuj?

Nie, należy samemu dokonać przelewu ze swojego konta bankowego. Dane niezbędne do jego wykonania pojawiają się po zawarciu transakcji.

Czy mogę dokonywać transakcji wymiany walut, posiadając konta w dwóch różnych bankach?

Tak, klienci posiadający rachunki w dwóch różnych bankach mogą dokonywać transakcji wymiany walut w naszym portalu.

Od czego zależy i jak sprawdzić kurs waluty?

Kursy walut w portalu Cinkciarz.pl są zależne do wymienianej kwoty. Kurs widoczny na stronie wymiany walut obowiązuje przy wymianie 50 000 jednostek danej waluty (np. 50 000 EUR). Aktualny kurs można sprawdzić w kalkulatorze walutowym dostępnym tutaj.

Ile mam czasu na zrealizowanie przelewu do Cinkciarz.pl?

Wpłaty na rachunek bankowy Cinkciarz.pl należy dokonać w ciągu 24 godzin od momentu zawarcia transakcji.

Co się stanie, gdy nie opłacę zleconej transakcji?

Jeśli transakcja nie zostanie opłacona we właściwym terminie, zostanie anulowana. Konieczne jest wtedy uregulowanie wyliczonej przez nas szkody. O anulowaniu transakcji, wysokości wyliczonej szkody i terminie zapłaty poinformujemy Cię e-mailowo. Termin zapłaty to min. 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania powiadomienia. W przypadku braku zapłaty, dostęp do Twojego konta może zostać zablokowany.

Czym jest szkoda?

Kiedy zlecasz transakcję, kupujemy określoną ilość waluty niezbędną do realizacji Twojego zlecenia. Jeżeli nie opłacisz transakcji, ponosimy szkodę, która wynika z tzw. ryzyka kursowego, czyli z różnicy kursu nabycia waluty, a możliwości jej odsprzedaży.

Więcej informacji znajdziesz w §16 Regulaminu Wymiany Walut.

Czy można anulować transakcję?

Zawartej transakcji nie można anulować.

Jaką opcją wysyłane są przelewy walutowe od Cinkciarz.pl?

Przelewy walutowe od Cinkciarz.pl są wysyłane opcją SHA (koszty związane z realizacją przelewu są dzielone pomiędzy stronami Cinkciarz.pl i odbiorcą przelewu).