Pomoc

Pytania i odpowiedzi

Zebraliśmy dla Państwa gotowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Liczymy na to, że zebrane informacje ułatwią Państwu korzystanie z usług kantoru Cinkciarz.pl. Po więcej odpowiedzi zapraszamy do naszego działu Kontakt.

Pytanie:
Czy za korzystanie z serwisu Cinkciarz.pl ponoszę jakieś opłaty?
Odpowiedź:
Serwis Cinkciarz.pl nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z jego usług.
Pytanie:
Jaki jest koszt realizacji transakcji wymiany walut?
Odpowiedź:
Koszt realizacji transakcji wymiany walut zależy od banków, w których klient posiada konta (złotówkowe i walutowe). Zestawienie kosztów realizacji wymiany walut.
Pytanie:
Jaki jest czas realizacji transakcji wymiany walut?
Odpowiedź:
Czas realizacji transakcji zależy od banków, w których klient posiada konta. Długość transakcji można określić przy pomocy tabeli czasu realizacji transakcji wymiany walut.
Pytanie:
Dlaczego przy zakupie/wymianie dolarów została pobrana prowizja?
Odpowiedź:
Klientowi serwisu Cinkciarz.pl zostanie pobrana prowizja (min. 25USD, max. 50USD), jeżeli nie jest posiadaczem konta walutowego w jednym z banków wymienionych na liście Kantor - Nasze konta bankowe. Jeśli użytkownik posiada rachunki w innych bankach, zostanie pobrana prowizja przez bank pośredniczący J.P. Morgan.
Pytanie:
Jaki jest czas oczekiwania na przelewy on-line?
Odpowiedź:
Przelew do Cinkciarz.pl oraz przelew zwrotny dostępne są w systemie on-line, tzn. że operacje finansowe realizowane są w czasie rzeczywistym. Do tego czasu należy doliczyć czas rozliczenia transakcji na wykonanie przelewu w serwisie Cinkciarz.pl (max, 8 godzin roboczych pracy kantoru). Aktualnie staramy się, aby czas realizacji przelewu zwrotnego nie był dłuższy niż 60 minut.
Pytanie:
Czy transakcje realizowane za pośrednictwem kantoru Cinkciarz.pl są bezpieczne?
Odpowiedź:
Wszystkie transakcje są w pełni zabezpieczone poprzez obsługę największych polskich banków, co oznacza gwarancję systemową dla wszelkich operacji finansowych. Najwyższy poziom zaufania i bezpieczeństwa EV SSL (2048-bitowy klucz szyfrowania transmisji).
Pytanie:
Dlaczego Zlecenie stałe jest korzystną usługą dla kredytobiorców?
Odpowiedź:
Zlecenie stałe umożliwia klientowi redukcję kosztów kredytu. Niezależnie od wymienianej kwoty przy zleceniu stałym kurs waluty jest bardziej atrakcyjny niż przy pojedynczej transakcji. Serwis Cinkciarz.pl daje gwarancję, że przy zleceniu stałym spread będzie niższy niż przy pojedynczej transakcji.
Pytanie:
Czy pieniądze zostaną automatycznie pobrane z mojego konta po kliknięciu przycisku Realizuj?
Odpowiedź:
Nie, należy samemu dokonać przelewu ze swojego konta bankowego. Dane niezbędne do wykonania przelewu pojawiają się po zawartej transakcji.
Pytanie:
Czy mogę dokonywać transakcji wymiany walut posiadając konta w dwóch różnych bankach?
Odpowiedź:
Oczywiście, uruchomiliśmy usługę crossingu, co oznacza, że posiadając rachunki w dwóch różnych bankach, można dokonywać operacji transakcji wymiany walut w kantorze Cinkciarz.pl.
Pytanie:
Od czego zależy i jak sprawdzić kurs waluty?
Odpowiedź:
Kursy walut w kantorze Cinkciarz.pl są zależne do wymienianej kwoty. Kurs widoczny na stronie głównej jest osiągalny przy większych kwotach. Dla danej waluty ustalone są progi kwotowe. Aktualny kurs można sprawdzić po zalogowaniu się podczas dokonywania transakcji.
Pytanie:
Ile mam czasu na zrealizowanie przelewu do Cinkciarz.pl?
Odpowiedź:
Klient zobowiązany jest przelać na rachunek bankowy Cinkciarz.pl kwotę transakcji w ciągu 24 godzin od momentu zawarcia transakcji.
Pytanie:
Jakie są konsekwencje niezrealizowania zawartej transakcji?
Odpowiedź:
W przypadku niezrealizowania zawartej transakcji (braku wpłaty) Cinkciarz.pl ma prawo do naliczenia opłaty za odstąpienie od realizacji transakcji w wysokości maksymalnie 10% wartości transakcji (paragraf 27, punkt 5).
Pytanie:
Czy można anulować transakcję?
Odpowiedź:
Zawartej transakcji nie można anulować.
Pytanie:
Jaką opcją wysyłane są przelewy walutowe od Cinkciarz.pl?
Odpowiedź:
Przelewy walutowe do Klienta od Cinkciarz.pl są wysyłane opcją SHA (koszty, związane z realizacją przelewu, pokrywane są pomiędzy stronami Cinkciarz.pl i odbiorcą przelewu) w Trybie Express (Non – STP).