Pytania i odpowiedzi

Liczymy na to, że zebrane informacje ułatwią Ci korzystanie z usług kantoru Cinkciarz.pl. Jeżeli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta.

Czy za korzystanie z serwisu Cinkciarz.pl ponoszę jakieś opłaty?

Serwis Cinkciarz.pl nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z usług. Opłaty, jakie mogą się pojawić, wynikają z kosztów realizacji poszczególnych przelewów i nie są zależne od Cinkciarz.pl.

Jaki jest koszt realizacji transakcji wymiany walut?

Koszt realizacji transakcji wymiany walut zależy od banków, w których klient posiada rachunki bankowe. Informacje dotyczące kosztów realizacji transakcji znajdziesz tutaj.

Jaki jest czas realizacji transakcji wymiany walut?

Cinkciarz.pl realizuje wszystkie transakcje w czasie nieprzekraczającym 8 godzin pracy kantoru. Do tego należy doliczyć czas zaksięgowania środków w danym banku. W większości polskich banków środki są księgowane w czasie rzeczywistym (on-line). Czas zaksięgowania środków w poszczególnych bankach można określić przy pomocy tabeli, która znajduje się tutaj.

Dlaczego przy przelewie zagranicznym otrzymanym od Cinkciarz.pl została pobrana prowizja?

W przypadku przelewów zagranicznych może pojawić się bank pośredniczący, który pobiera opłatę za przekazanie waluty, jest to niezależne od Cinkciarz.pl. Bank pośredniczący może pobrać prowizję w wysokości - po przeliczeniu - od 20 do 50 USD. Opłata ta może zostać pobrana również w przypadku przelewów w obrębie polskich banków, które są traktowane jako zagraniczne. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jaki jest czas oczekiwania na przelewy on-line?

On-line oznacza, że przelew zostanie zaksięgowany maksymalnie w ciągu 30 minut. Należy mieć jednak na uwadze, że on-line dotyczy wyłącznie czasu zaksięgowania środków. Czas realizacji transakcji jest stały i wynosi maksymalnie 8 godz. pracy kantoru. Dokładamy wszelkich starań, aby czas realizacji transakcji przez Cinkciarz.pl nie był dłuższy niż 60 minut. Przykład: wpłacasz EUR z banku ING, PLN chcesz otrzymać na rachunek w banku BZ WBK. Twój przelew do Cinkciarz.pl zostanie zaksięgowany w ciągu 30 minut, następnie transakcja zostaje przyjęta do realizacji, co zajmuje maksymalnie 8 godz. pracy kantoru. Przelew w walucie PLN pojawi się na Twoim rachunku bankowym w ciągu 30 minut od momentu zrealizowania transakcji.

Czy transakcje realizowane za pośrednictwem kantoru Cinkciarz.pl są bezpieczne?

Wszystkie transakcje są w pełni zabezpieczone poprzez obsługę największych polskich banków, co oznacza gwarancję systemową dla wszelkich operacji finansowych. Posiadamy certyfikat zabezpieczający EV (rozszerzonej walidacji) sygnowany przez Comodo - jedną z wiodących marek zajmujących się bezpieczeństwem on-line. Dodatkowo certyfikat PCI DSS potwierdza spełnienie norm bezpieczeństwa dotyczących przetwarzania danych posiadaczy kart płatniczych, określonych przez największe globalne marki, m.in. MasterCard oraz Visa. Certyfikat znajduje się tutaj (452 kB). Kluczowe procesy w kantorze internetowym Cinkciarz.pl wymagają autoryzacji poprzez link aktywacyjny wysyłany na skrzynkę e-mail użytkownika. Działania kantoru Cinkciarz.pl są przejrzyste i wiarygodne, co gwarantuje m.in. audyt finansowy, organizacyjny i informatyczny przeprowadzony przez światową organizację audytorsko-doradczą Grant Thornton. Więcej o bezpieczeństwie znajdziesz tutaj.

Dlaczego stałe zlecenie jest usługą korzystną dla kredytobiorców?

Stałe zlecenie umożliwia klientowi redukcję kosztów kredytu. Niezależnie od wymienianej kwoty przy stałym zleceniu kurs waluty jest bardziej atrakcyjny niż przy pojedynczej transakcji zawartej w tym samym czasie. Ponadto to Cinkciarz.pl zawiera za Ciebie transakcję w określonym terminie i przypomina o konieczności jej opłacenia. Narzędziem całkowicie automatyzującym funkcjonowanie stałego zlecenia jest polecenie zapłaty, o którym możesz przeczytać tutaj.

Czy pieniądze zostaną automatycznie pobrane z mojego konta po kliknięciu przycisku Realizacja?

Nie, należy samemu dokonać przelewu ze swojego konta bankowego. Dane niezbędne do wykonania przelewu pojawiają się po zawartej transakcji.

Czy mogę dokonywać transakcji wymiany walut, posiadając konta w dwóch różnych bankach?

Oczywiście, uruchomiliśmy usługę crossingu, co oznacza, że posiadając rachunki w dwóch różnych bankach, można dokonywać operacji transakcji wymiany walut w kantorze Cinkciarz.pl.

Od czego zależy i jak sprawdzić kurs waluty?

Kursy walut w kantorze Cinkciarz.pl są zależne do wymienianej kwoty. Kurs widoczny na stronie głównej obowiązuje przy wymianie 50 000 jednostek danej waluty (np. 50 000 EUR). Aktualny kurs można sprawdzić w kalkulatorze walutowym dostępnym tutaj.

Ile mam czasu na zrealizowanie przelewu do Cinkciarz.pl?

Wpłaty na rachunek bankowy Cinkciarz.pl należy dokonać w ciągu 24 godzin od momentu zawarcia transakcji.

Co się stanie, gdy nie dokonam przelewu na poczet zawartej transakcji?

W przypadku braku wpłaty do transakcji, w terminie określonym w ostatecznym wezwaniu do zapłaty, Cinkciarz.pl odstąpi od jej realizacji i zgodnie z regulaminem ma prawo do naliczenia opłaty za odstąpienie od realizacji transakcji w wysokości maksymalnie 10 proc. wartości transakcji.

Czy można anulować transakcję?

Zawartej transakcji nie można anulować.

Jaką opcją wysyłane są przelewy walutowe od Cinkciarz.pl?

Przelewy walutowe od Cinkciarz.pl są wysyłane opcją SHA (koszty, związane z realizacją przelewu, pokrywane są pomiędzy stronami Cinkciarz.pl i odbiorcą przelewu).

Rozpocznij chat