Pomoc

Pytania i odpowiedzi

Liczymy na to, że zebrane informacje ułatwią Ci korzystanie z usług kantoru Cinkciarz.pl. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji, skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta.

Pytanie:
Czy za korzystanie z serwisu Cinkciarz.pl ponoszę jakieś opłaty?
Odpowiedź:
Serwis Cinkciarz.pl nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z usług. Opłaty, jakie mogą się pojawić, wynikają z kosztów realizacji poszczególnych przelewów i nie są zależne od Cinkciarz.pl.
Pytanie:
Jaki jest koszt realizacji transakcji wymiany walut?
Odpowiedź:
Koszt realizacji transakcji wymiany walut zależy od banków, w których klient posiada rachunki bankowe. Informacje dotyczące kosztów realizacji transakcji znajdziesz tutaj.
Pytanie:
Jaki jest czas realizacji transakcji wymiany walut?
Odpowiedź:
Cinkciarz.pl realizuje wszystkie transakcje w czasie nieprzekraczającym 8 godzin czasu pracy kantoru. Do tego należy doliczyć czas zaksięgowania się środków w danym banku. W większości polskich banków środki są księgowane w czasie rzeczywistym (on-line). Informacje na temat czasu zaksięgowania się środków w poszczególnych bankach można określić przy pomocy tabeli czasu realizacji transakcji wymiany walut.
Pytanie:
Dlaczego przy przelewie zagranicznym otrzymanym od Cinkciarz.pl została pobrana prowizja?
Odpowiedź:
W przypadku przelewów zagranicznych może pojawić się bank pośredniczący, który pobiera opłatę za przekazanie waluty, jest to niezależne od Cinkciarz.pl. Bank pośredniczący może pobrać prowizję w wysokości - po przeliczeniu - od 20 do 50 USD. Opłata ta może zostać pobrana również w przypadku przelewów w obrębie polskich banków, które są traktowane jako zagraniczne. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Pytanie:
Jaki jest czas oczekiwania na przelewy on-line?
Odpowiedź:
On-line oznacza, że przelew zostanie zaksięgowany maksymalnie w ciągu 30 minut. Należy mieć jednak na uwadze, że on-line dotyczy wyłącznie czasu zaksięgowania się środków. Czas realizacji transakcji jest stały i wynosi maksymalnie 8 godz. czasu pracy kantoru. Dokładamy wszelkich starań, aby czas realizacji transakcji przez Cinkciarz.pl nie był dłuższy niż 60 minut. Przykład: wpłacasz EUR z banku ING, PLN chcesz otrzymać na rachunek w banku BZ WBK. Twój przelew do Cinkciarz.pl zostanie zaksięgowany w ciągu 30 minut, następnie transakcja zostaje przyjęta do realizacji, co zajmuje maksymalnie 8 godzin czasu pracy kantoru. Przelew w walucie PLN pojawi się na Twoim rachunku bankowym w ciągu 30 minut od momentu zrealizowania transakcji.
Pytanie:
Czy transakcje realizowane za pośrednictwem kantoru Cinkciarz.pl są bezpieczne?
Odpowiedź:
Wszystkie transakcje są w pełni zabezpieczone poprzez obsługę największych polskich banków, co oznacza gwarancję systemową dla wszelkich operacji finansowych. Posiadamy certyfikat zabezpieczający EV (rozszerzonej walidacji) sygnowany przez Comodo - jedną z wiodących marek zajmujących się bezpieczeństwem on-line. Dodatkowo certyfikat PCI DSS potwierdza spełnienie norm bezpieczeństwa dotyczących przetwarzania danych posiadaczy kart płatniczych, określonych przez największe globalne marki, m.in.: MasterCard oraz Visa. Pobierz certyfikat (452 kB). Kluczowe procesy w kantorze internetowym Cinkciarz.pl wymagają autoryzacji poprzez link aktywacyjny wysyłany na skrzynkę e-mail użytkownika. Działania kantoru Cinkciarz.pl są przejrzyste i wiarygodne, co gwarantuje m.in. audyt finansowy, organizacyjny i informatyczny przeprowadzony przez światową organizację audytorsko-doradczą Grant Thornton. Więcej o bezpieczeństwie znajdziesz tutaj.
Pytanie:
Dlaczego stałe zlecenie jest usługą korzystną dla kredytobiorców?
Odpowiedź:
Stałe zlecenie umożliwia klientowi redukcję kosztów kredytu. Niezależnie od wymienianej kwoty przy stałym zleceniu kurs waluty jest bardziej atrakcyjny niż przy pojedynczej transakcji zawartej w tym samym czasie. Ponadto to Cinkciarz.pl zawiera za Ciebie transakcję w określonym terminie i przypomina o konieczności jej opłacenia. Narzędziem całkowicie automatyzującym funkcjonowanie stałego zlecenia jest polecenie zapłaty, o którym możesz przeczytać tutaj.
Pytanie:
Czy pieniądze zostaną automatycznie pobrane z mojego konta po kliknięciu przycisku Realizacja?
Odpowiedź:
Nie, należy samemu dokonać przelewu ze swojego konta bankowego. Dane niezbędne do wykonania przelewu pojawiają się po zawartej transakcji.
Pytanie:
Czy mogę dokonywać transakcji wymiany walut, posiadając konta w dwóch różnych bankach?
Odpowiedź:
Oczywiście, uruchomiliśmy usługę crossingu, co oznacza, że posiadając rachunki w dwóch różnych bankach, można dokonywać operacji transakcji wymiany walut w kantorze Cinkciarz.pl.
Pytanie:
Od czego zależy i jak sprawdzić kurs waluty?
Odpowiedź:
Kursy walut w kantorze Cinkciarz.pl są zależne do wymienianej kwoty. Kurs widoczny na stronie głównej obowiązuje przy wymianie 50 000 jednostek danej waluty (np. 50 000 EUR). Aktualny kurs można sprawdzić w kalkulatorze walutowym dostępnym tutaj.
Pytanie:
Ile mam czasu na zrealizowanie przelewu do Cinkciarz.pl?
Odpowiedź:
Wpłaty na rachunek bankowy Cinkciarz.pl należy dokonać w ciągu 24 godzin od momentu zawarcia transakcji.
Pytanie:
Co się stanie, gdy nie dokonam przelewu na poczet zawartej transakcji?
Odpowiedź:
W przypadku braku wpłaty do transakcji, w terminie określonym w ostatecznym wezwaniu do zapłaty, Cinkciarz.pl odstąpi od jej realizacji i zgodnie z regulaminem ma prawo do naliczenia opłaty za odstąpienie od realizacji transakcji w wysokości maksymalnie 10 proc. wartości transakcji.
Pytanie:
Czy można anulować transakcję?
Odpowiedź:
Zawartej transakcji nie można anulować.
Pytanie:
Jaką opcją wysyłane są przelewy walutowe od Cinkciarz.pl?
Odpowiedź:
Przelewy walutowe od Cinkciarz.pl są wysyłane opcją SHA (koszty, związane z realizacją przelewu, pokrywane są pomiędzy stronami Cinkciarz.pl i odbiorcą przelewu).