Cinkciarz.pl podpisał umowę z KPMG

4 mar 2015 17:40|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl to nie tylko największy, ale również najbezpieczniejszy internetowy serwis wymiany walut w Polsce. Spółka udowodni to zdobywając prestiżowe certyfikaty. W tych staraniach wesprze ją jedna z najlepszych audytorskich firm świata. KPMG przeprowadzi w spółce dwa audyty: informatyczny i finansowy. - Nasz wybór nie mógł być inny. Pracujemy z najlepszymi – zapewnia Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

 

Cinkciarz.pl stara się o dwa kluczowe certyfikaty. Pierwszy to PCI DSS, drugi to Raport Niezależnego Audytora zgodny ze Standardem ISAE3000, zawierający ocenę zgodności Cinkciarz.pl z wybranymi wymaganiami określonymi przez Komisję Nadzoru Finansowego zawartymi w rekomendacji D (dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach).

 

KPMG, która przeprowadzi audyty, jest jedną z największych międzynarodowych sieci firm audytorsko-doradczych. Należy do ścisłej czołówki, nazywanej „wielką czwórką”. To globalna marka, która od lat wygrywa w prestiżowych rankingach. Jest obecna na wszystkich kontynentach. W ramach świadczonych usług zatrudnia ponad 155 tys. wybitnych specjalistów, a swoje siedziby ma w 155 krajach.

Chociaż kantory internetowe nie są objęte nadzorem KNF, Cinkciarz.pl jest przekonany, że wdrażanie wytycznych komisji jest jak najbardziej wskazane. Przy okazji podkreśla, że już teraz spełnia znaczną część norm adresowanych dla banków i instytucji płatniczych. Dotyczy to m.in. bardzo ważnej kwestii, czyli zgodności działalności firmy z przepisami prawa.

- Od lat zdobywamy najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa. To nieustanny proces, który wymaga od nas wielu inwestycji. Ich powodem są nie tylko stale zmieniające się standardy, ale także rosnące oczekiwania klientów. Ponieważ to oni stawiają nam poprzeczkę coraz wyżej, my nieustannie dążmy do tego, aby ją przeskoczyć – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Informatyczna część kontroli, przeprowadzona w obszarach technologii oraz bezpieczeństwa IT, zostanie zrealizowana przez audytorów KPMG zgodnie z Międzynarodowym Standardem ISAE 3000. Firma wdroży normy Komisji Nadzoru Finansowego ustalone w rekomendacji D. Określają one zbiór dobrych praktyk dla instytucji finansowych, m.in. sposób prowadzenia projektów czy odpowiedni podział obowiązków pracowników minimalizujący ryzyko nadużyć.

- Wdrożenie rekomendacji daje gwarancję, że systemy i kontrole, które są na nich ustawiane, są zgodne z międzynarodowymi standardami ustalonymi dla instytucji płatniczych i banków. Dostosujemy się w zakresie strategii organizacyjnych, rozwoju i utrzymania środowiska teleinformatycznego, procedur wewnętrznych i zewnętrznych – wyjaśnia Piotr Kiciński.

Najpopularniejszy w Polsce serwis wymiany walut już dziś posiada prestiżowy certyfikat PCI DSS (poziom drugi). To oznacza, że klienci serwisu korzystają z systemu przez kanał bezpieczny. Teraz spółka zamierza osiągnąć kolejny, najwyższy, poziom pierwszy.

Certyfikat PCI DSS wydaje międzynarodowa organizacja Payment Card Industry Security Standards Council. To norma gwarantująca najwyższy standard przeprowadzanych transakcji. Daje pewność, że dane klientów są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem restrykcyjnych procedur i standardów bezpieczeństwa.

Umowa, którą spółka Cinkciarz.pl podpisała z KPMG, obowiązuje od stycznia 2015 r. Firmy zawiązały współpracę na kolejne trzy lata.

Na polskim rynku KPMG działa od ponad 20 lat. Świadczy kompleksowe usługi audytorskie, podatkowe, księgowe, prawne, doradztwa transakcyjnego i finansowego oraz doradztwa w zakresie zarządzania, ryzyka i spełniania wymagań regulacyjnych. Bada największe korporacje, m.in. te notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Funkcjonuje w siedmiu miastach, zatrudniając 1,2 tys. osób. Dział audytu instytucji finansowych tworzy ponad 100 wysoko wykwalifikowanych pracowników. - Mamy szerokie doświadczenie zarówno w przeprowadzaniu badań sprawozdań finansowych, jak również w świadczeniu innych usług poświadczających, w tym dla instytucji finansowych działających w Polsce - podkreśla Wojciech Drzymała, dyrektor w dziale audytu KPMG.

O wysokiej pozycji KPMG na polskim rynku świadczą nie tylko najpoważniejsi klienci, ale także przyznawane jej wyróżnienia. Od lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingu firm i doradców podatkowych rozstrzyganego przez „Dziennik Gazetę Prawną”, a według „Rzeczpospolitej” wciąż pozostaje liderem audytu w Polsce.

4 mar 2015 17:40|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

9 lut 2015 16:47

Cinkciarz.pl na koszulkach koszykarzy Stelmetu

27 paź 2014 18:12

Cinkciarz.pl udostępnił aplikację na Google Glass™

3 paź 2014 13:26

Cinkciarz.pl ponownie najskuteczniejszy na świecie

11 sie 2014 17:43

Cinkciarz.pl udostępnia rachunek w Wielkiej Brytanii

3 lip 2014 13:50

Cinkciarz.pl i Manta - partnerzy w mobilnym świecie

23 kwi 2014 14:00

30 miejsce Cinkciarz.pl na liście Rzeczpospolitej


Atrakcyjne kursy 28 walut

Rozpocznij chat