Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl rozszerza usługi na USA

18 gru 2019 9:00|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl wraz z innymi spółkami z grupy Conotoxia Holding ani myśli zwolnić tempa. Conotoxia, Inc., należąca do wspomnianej grupy, chce zawojować rynek przekazów pieniężnych w Stanach Zjednoczonych.

  • Spółka uruchamia usługę przekazów pieniężnych w stanie Illinois, a wkrótce również w kolejnych, na podstawie przyznanych już licencji.
  • Nowa usługa jest dedykowana klientom ze Stanów Zjednoczonych, a w szczególności tym, którzy wspierają finansowo rodzinę i znajomych w krajach pochodzenia oraz rodzinom studentów i turystów podróżujących za granicę.
  • Conotoxię wyróżnia niezależność – bazuje na infrastrukturze budowanej wewnątrz grupy, co pozwala ograniczyć liczbę pośredników i poprawić konkurencyjność usługi.
  • Klienci ze Stanów Zjednoczonych mogą skorzystać z przekazów w dolarach, dostarczanych na wskazane konto bankowe w dowolnej z 27 oferowanych walut – a liczba ta stale rośnie.
  • Conotoxia udostępniła dedykowaną aplikację mobilną do przekazów pieniężnych.
  • W 2019 roku firma świętowała wiele sukcesów, w tym przekroczenie 1 miliona pobrań aplikacji do wymiany walut z Google Play i 800 000 opinii klientów na Opineo.pl.

Przekazy pieniężne w USA

Z oferty atrakcyjnych cenowo i szybkich przekazów w wielu walutach mogą już skorzystać klienci ze stanu Illinois (największego skupiska Polonii na świecie). Wkrótce do tej listy dołączą kolejne – spółka posiada już licencje na świadczenie usług w ponad 40 stanach.

Polonia i inni emigranci, którzy osiedlili się w USA, są naturalnymi odbiorcami oferty firmy. Stany Zjednoczone to największy na świecie rynek wychodzących przekazów pieniężnych. Ich mieszkańcy wysyłają około 150 miliardów USD rocznie, co stanowi niemal 24% światowego rynku przekazów. Statystyki obejmujące wszystkie przekazy z USA wskazują, że większość wysyłanych pieniędzy wydawana jest natychmiast – aż 75% z nich przeznaczana jest na podstawowe potrzeby (jedzenie, dach nad głową, rachunki), kolejne 10% pomaga odbiorcom pokryć koszty edukacji i opieki zdrowotnej, a pozostałe 15% to oszczędności lub inwestycje.

– Uruchomienie przekazów pieniężnych w Stanach Zjednoczonych to zwieńczenie naszych kilkuletnich starań, ale jednocześnie sygnał, że mamy apetyt na więcej – mówi Marcin Pióro, CEO Conotoxia, Inc. – Nasza usługa odniosła już sukces w Europie. Jestem przekonany, że na niezmiernie konkurencyjnym amerykańskim rynku, choć zdominowanym przez branżowe dinozaury, również jest miejsce dla tak odważnej marki, jak Conotoxia.

Przewagą Conotoxii wobec swoich rywali na rynku amerykańskim jest to, że jest niezależna od zewnętrznych firm. Posługuje się infrastrukturą opracowaną przez inne spółki z grupy, co pozwala ograniczyć liczbę pośredników w procesie przekazu pieniężnego. Ta niezależność, zarówno technologiczna, jak i finansowa, daje firmie większą kontrolę nad cenami i szybkością przekazów, co podnosi konkurencyjność oferty przekazów pieniężnych. Dodatkową przewagą jest możliwość przewalutowania dolarów na dowolną z 27 walut, a wkrótce na kolejne. Można je wysłać na konto bankowe poprzez dedykowaną aplikację mobilną czy stronę internetową. Klienci Conotoxii zyskują również dostęp do korzystnych kursów walut, wygodnych metod płatności oraz analiz i prognoz walutowych, wielokrotnie nagradzanych przez Bloomberga.

Grupa Conotoxia Holding, a szczególnie jej najbardziej znana marka – Cinkciarz.pl, ma reputację śmiałej i nieposkromionej firmy. W 2015 roku ogłosiła współpracę z kultową drużyną NBA – Chicago Bulls. W zorganizowanej w Chicago konferencji prasowej, podczas której ogłoszono kontrakt, udział wzięli m.in. byli prezydenci Polski.

W 2018 roku marka udostępniła przekazy pieniężne na portalu i od tamtej pory przygotowywała się na podbój Stanów Zjednoczonych, uzyskując niezbędne licencje. Teraz, pod marką Conotoxia, firma jest gotowa stanąć w szranki z globalną konkurencją. Poza przekazami pieniężnymi grupa inwestuje w rozwój usług płatności, wymiany walut, transakcji na rynku Forex, pożyczek wielowalutowych, a wkrótce również kart wielowalutowych. Doceniają to klienci grupy – w listopadzie 2019 roku firma świętowała osiągnięcie pułapu 800 000 opinii w serwisie Opineo.pl. W tej kategorii spółka nie ma sobie równych – liczba ocen zebranych na portalu Trustpilot.com przez dziesięciu największych światowych graczy z branży wymiany walut i przekazów pieniężnych nie przekracza nawet 240 000.

Ogromny sukces odniosła również aplikacja do wymiany walut, przekraczając poziom miliona pobrań z Google Play. Takim osiągnięciem nie może się poszczycić żaden z lokalnych konkurentów – suma pobrań pięciu kolejnych aplikacji do wymiany walut stanowi jedynie 15% dokonania fintechu, a popularność aplikacji największych banków w Polsce w sklepie Google znajduje się w tym samym przedziale.

Usługę przekazów pieniężnych w Stanach Zjednoczonych świadczy Conotoxia, Inc.

18 gru 2019 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

17 gru 2019 17:19

Zmieniamy wygląd panelu klienta w naszym portalu

10 gru 2019 9:00

Mocny zawodnik w branży RegTech: Cinkciarz.pl obsłuży firmy w zakresie AML i compliance

2 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl deklasuje globalnych konkurentów pod względem liczby opinii klientów

29 lis 2019 12:51

Cinkciarz.pl z nową promocją na Cyber Monday

28 lis 2019 13:53

Black Friday w Cinkciarz.pl

27 lis 2019 11:18

Cinkciarz.pl obiera kurs na Tajlandię

Atrakcyjne kursy 27 walut