Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Mocny zawodnik w branży RegTech: Cinkciarz.pl obsłuży firmy w zakresie AML i compliance

10 gru 2019 9:00|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl zaoferuje firmom dostęp do technologii regulacyjnych optymalizujących procesy wdrażania wymogów z zakresu zgodności z przepisami prawa.

RegTech

Polski fintech kolejny raz zaskakuje rynek nowościami w ofercie – tym razem Cinkciarz.pl debiutuje w branży RegTech (z ang. Regulatory Technology, czyli technologie regulacyjne). Pod postacią prostej w obsłudze platformy, personalizowanej pod kątem wymagań klienta, dostarczy kompleksowe narzędzie dedykowane zwalczaniu przestępstw finansowych.

Unijne dyrektywy i rozporządzenia, jak również przepisy krajowe nakładają na przedsiębiorców coraz to wyższe wymagania dotyczące stosowania środków bezpieczeństwa finansowego i przeciwdziałania oszustwom. Niedostosowanie się do nich grozi wysokimi karami finansowymi i utratą reputacji, a czasami nawet odebraniem licencji. Co więcej, koszty zgodności z przepisami prawa pochłaniają sporą część budżetu przedsiębiorstw, dlatego coraz więcej z nich decyduje się na powierzenie realizacji całości lub części procesów firmom zewnętrznym, takim jak Cinkciarz.pl.

Fintech udostępni oprogramowanie obejmujące m.in. system maszynowego uczenia się wykrywania oszustw, weryfikację na listach sankcyjnych i PEP, ocenę ryzyka oraz monitoring transakcji. Dostarczany pakiet usług może zawierać wszystkie lub tylko wybrane elementy – dostosowywany jest do specyfiki i wymagań klienta oraz wyceniany indywidualnie. Start-upy spełniające określone kryteria skorzystają z oferty za darmo.

– Regulacje AML i compliance to zagadnienia, które spędzają sen z powiek instytucjom niezależnie od ich wielkości czy złożoności. Nasze usługi są szyte na miarę tak, by odpowiadały specyficznym wymaganiom klientów, w pełni adresując ich potrzeby w zakresie AML-owych systemów informatycznych – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl. – Proponowane rozwiązania z sukcesem wdrożyliśmy i testowaliśmy w naszych spółkach z grupy Conotoxia Holding. Zostały one również zaudytowane przez jedną z największych firm eksperckich z Wielkiej Brytanii oraz drugą, ze Stanów Zjednoczonych, z którymi podjęliśmy długoterminową współpracę w celu ciągłej kontroli. Obecnie, nasze systemy spełniają wszelkie wymogi zarówno lokalne, jak i obowiązujące w Unii Europejskiej i USA. Po takich przygotowaniach, z czystym sumieniem włączamy te nowe narzędzia do naszej oferty – dodaje Kiciński.

Cinkciarz.pl od kilku lat systematycznie rozbudowuje portfolio wielowalutowych usług finansowych. Rozwiązania dla biznesu stanowią jeden z filarów tej oferty. Portal uruchomił niedawno usługę kursów wymiany walut dla firm. Pozostałe, m.in. system płatności internetowych Cinkciarz Pay czy rozwiązanie do obsługi zagranicznych przelewów walutowych cieszą się sporą popularnością wśród europejskich firm.

Więcej informacji o usłudze znajduje się tutaj: https://cinkciarz.pl/biznes/regtech

Usługi RegTech oferuje spółka Bigscreen Defense Sp. z o.o.

10 gru 2019 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

2 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl deklasuje globalnych konkurentów pod względem liczby opinii klientów

29 lis 2019 12:51

Cinkciarz.pl z nową promocją na Cyber Monday

28 lis 2019 13:53

Black Friday w Cinkciarz.pl

27 lis 2019 11:18

Cinkciarz.pl obiera kurs na Tajlandię

21 lis 2019 11:46

Trustly na liście metod płatności w Cinkciarz.pl

8 lis 2019 9:00

Dostęp do najświeższych kursów walut dla firm możliwy dzięki nowej usłudze Cinkciarz.pl

Atrakcyjne kursy 27 walut