Nowości

Cinkciarz.pl w organizacji SWIFT

Dołączyliśmy do organizacji SWIFT, spełniając tym samym wysokie wymagania stawiane przez zespół weryfikujący. Przydzielono nam kod identyfikujący BIC, który wyróżnia Cinkciarz.pl na arenie finansów międzynarodowych. Tym samym rozpoczęliśmy fazę integracji z zaawansowanym systemem zabezpieczeń przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

SWIFT

Przyjęcie firmy Cinkciarz.pl do grupy SWIFT wymagało spełnienia szeregu wymogów formalnych, a także dysponowania odpowiednią infrastrukturą informatyczną. SWIFT zajmuje się wymianą informacji między bankami i instytucjami finansowymi. Pośredniczy w transakcjach bankowych, w znaczny sposób podnosząc ich bezpieczeństwo. Obejmuje blisko 10 000 banków i instytucji finansowych i działa w 212 krajach.

Kod identyfikacyjny BIC

Organizacja SWIFT przydzieliła nam międzynarodowy unikatowy kod BIC. Nasz identyfikator to CINKPLPZ. Pozwala on na usprawnienie i automatyzację transakcji finansowych.

Bezpieczeństwo

Dzięki spełnieniu wymogów formalnych, Cinkciarz.pl rozpoczął fazę integracji z systemem SWIFT. System oparty jest na wysokiej klasy urządzeniach szyfrujących, gwarantujących jakość i poziom bezpieczeństwa transakcji, jakimi posługują się największe banki oraz instytucje finansowe.

Lista niektórych zabezpieczeń, na których oparty jest system SWIFT:

  • urządzenie szyfrujące, dzięki którym szyfrowaniu podlega pełen tekst komunikatu,
  • tablice szyfrów, ustalane przez generatory losowe, bez ingerencji człowieka,
  • hasła wejścia do aplikacji SWIFT-u,
  • klucze kodowe

Krajowa Izba Rozliczeniowa

Podmiotem, który pomoże zintegrować system kantoru Cinkciarz.pl z systemem SWIFT oraz zajmie się instalacją urządzeń szyfrujących, będzie Krajowa Izba Rozliczeniowa. KIR jest instytucją pośredniczącą w rozliczeniach między bankami.

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również: