Cinkciarz.pl w organizacji SWIFT

8 sie 2013 16:51|Cinkciarz.pl

Dołączyliśmy do organizacji SWIFT, spełniając tym samym wysokie wymagania stawiane przez zespół weryfikujący. Przydzielono nam kod identyfikujący BIC, który wyróżnia Cinkciarz.pl na arenie finansów międzynarodowych. Tym samym rozpoczęliśmy fazę integracji z zaawansowanym systemem zabezpieczeń przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową.

SWIFT

Przyjęcie firmy Cinkciarz.pl do grupy SWIFT wymagało spełnienia szeregu wymogów formalnych, a także dysponowania odpowiednią infrastrukturą informatyczną. SWIFT zajmuje się wymianą informacji między bankami i instytucjami finansowymi. Pośredniczy w transakcjach bankowych, w znaczny sposób podnosząc ich bezpieczeństwo. Obejmuje blisko 10 000 banków i instytucji finansowych i działa w 212 krajach.

Kod identyfikacyjny BIC

Organizacja SWIFT przydzieliła nam międzynarodowy unikatowy kod BIC. Nasz identyfikator to CINKPLPZ. Pozwala on na usprawnienie i automatyzację transakcji finansowych.

Bezpieczeństwo

Dzięki spełnieniu wymogów formalnych, Cinkciarz.pl rozpoczął fazę integracji z systemem SWIFT. System oparty jest na wysokiej klasy urządzeniach szyfrujących, gwarantujących jakość i poziom bezpieczeństwa transakcji, jakimi posługują się największe banki oraz instytucje finansowe.

Lista niektórych zabezpieczeń, na których oparty jest system SWIFT:

  • urządzenie szyfrujące, dzięki którym szyfrowaniu podlega pełen tekst komunikatu,
  • tablice szyfrów, ustalane przez generatory losowe, bez ingerencji człowieka,
  • hasła wejścia do aplikacji SWIFT-u,
  • klucze kodowe

Krajowa Izba Rozliczeniowa

Podmiotem, który pomoże zintegrować system kantoru Cinkciarz.pl z systemem SWIFT oraz zajmie się instalacją urządzeń szyfrujących, będzie Krajowa Izba Rozliczeniowa. KIR jest instytucją pośredniczącą w rozliczeniach między bankami.

8 sie 2013 16:51|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

3 lip 2013 18:51

Grant Thornton zakończył audyt Cinkciarz.pl

1 lip 2013 13:36

Cinkciarz.pl na Bloombergu

6 cze 2013 18:28

Polecenie zapłaty, automatyczne uzupełnianie przelewu

7 maj 2013 9:53

Aktualizacja dla systemów Android i Windows Phone

11 kwi 2013 20:02

iOS, Windows Phone, Android, Facebook, G+ i inne

28 mar 2013 12:55

Android, filmy instruktażowe oraz Cookies

Atrakcyjne kursy 28 walut

Rozpocznij chat