Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl zwycięża w królewskim rankingu Bloomberga

9 paź 2019 9:05|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl wygrał globalną klasyfikację prognoz EUR/USD przygotowywaną przez agencję Bloomberg. Oprócz zwycięstwa na głównej parze walutowej portal zdobył pierwsze miejsca w kluczowych zestawieniach regionalnych oraz dwóch parach z polskim złotym.

Nagrody Bloomberg

Stratedzy oraz analitycy czołowych instytucji finansowych świata co kwartał mierzą się w globalnym rankingu prognoz walutowych przygotowywanym przez opiniotwórczą agencję informacyjną Bloomberg.

W trzecim kwartale 2019 r. zespół analityków Cinkciarz.pl zdobył pierwsze miejsce na świecie w prognozach EUR/USD, czyli najważniejszej pary walutowej. – Jesteśmy niezwykle dumni, że nasze prognozy wygrały. Warto dodać, że w tym królewskim rankingu nasza przewaga nad kolejnymi uczestnikami była ogromna, a wynik punktowy samych szacunków bardzo wysoki – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Najlepsi również na złotym

Poza główną parą walutową Cinkciarz.pl zajął pierwsze miejsca w typowaniu innych kursów, m.in. euro do franka szwajcarskiego, a także w regionalnych zestawieniach agencji informacyjnej dla walut regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) oraz Ameryki Łacińskiej.

Cinkciarz.pl okazał się także niekwestionowanym liderem w prognozowaniu walut z naszej części Europy. Wygrał m.in. w zestawieniach: dolar/korona czeska, dolar/forint i dolar/lej. – Co szczególnie warte podkreślenia i ważne dla naszych użytkowników w Polsce, zajęliśmy pierwsze miejsce na parze euro/złoty oraz dolar/złoty – dodaje Piotr Kiciński.

Każdorazowo Bloomberg uwzględnia w rankingu prognozy z czterech minionych kwartałów, gdzie największy wpływ na końcowy wynik mają szacunki sprzed roku. Analitycy Cinkciarz.pl bardzo szybko zidentyfikowali warunki globalne, które faworyzowały dolara przez minione kwartały. Doszli do wniosku, że niemal każdy rozwój sytuacji w światowej gospodarce będzie sprzyjał amerykańskiej walucie, co opisali m.in. w analizie „Dolar zawsze wygrywa?” przygotowanej ponad rok temu dla gazety „Parkiet”. Wielokrotnie przedstawiali argumenty potwierdzające tę tezę w komentarzach walutowych publikowanych na stronie Cinkciarz.pl.

Co dalej? Potencjał wzrostowy dolara może się kończyć

Forsowana przez długi czas teoria silniejszego dolara się sprawdziła. Teraz jednak argumenty za mocniejszą amerykańską walutą powoli się wyczerpują ze względu na pogorszenie się danych gospodarczych za oceanem, rosnące ryzyko cięcia stóp procentowych przez Fed oraz zawirowania polityczne. Według analityków Cinkciarz.pl, biorąc pod uwagę krajowe i globalne uwarunkowania, scenariuszem bazowym dla złotego jest raczej stabilizacja kursów.

9 paź 2019 9:05|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

4 paź 2019 9:00

Cinkciarz.pl i T-Mobile łączą siły

30 wrz 2019 9:46

Płać z Google Pay w Cinkciarz.pl

17 wrz 2019 11:01

Forex dla firm — nowość na portalu Cinkciarz.pl

12 wrz 2019 14:24

Silne uwierzytelnienie klienta już obowiązuje – pamiętaj o zmianach

11 wrz 2019 12:17

Przestrzegamy przed możliwymi próbami wyłudzeń

3 wrz 2019 11:02

Cinkciarz.pl ulepsza ofertę dla sklepów internetowych

Atrakcyjne kursy 27 walut