Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Standard Otwartej Bankowości na portalu Cinkciarz.pl

14 mar 2019 8:16|Cinkciarz.pl

Portal Cinkciarz.pl realizując unijną dyrektywę PSD II, udostępnił API wraz z dokumentacją techniczną. Mogą z nich korzystać wszystkie instytucje finansowe z certyfikatem kwalifikowanym TPP (z ang. Third Party Providers).

Na terenie Unii Europejskiej zasady dostępu do bankowych danych klientów określa dyrektywa PSD II. Regulacje definiujące warunki funkcjonowania instytucji płatniczych, pozwalają klientom na swobodny wybór dostawcy usług finansowych. Z kolei banki oraz niebankowe instytucje płatnicze zostały zobowiązane do udostępnienia rachunków płatniczych klientów w sieci poprzez API (z ang. Application Programming Interface) lub inny rodzaj interfejsu.

Conotoxia Sp. z o.o. oferująca usługi na portalu Cinkciarz.pl, odpowiadając na stawiane wymagania, opublikowała właśnie swoje API. Interfejs dostępowy zbudowany jest na podstawie specyfikacji NextGenPSD2 API. Jego implementacja umożliwia dostęp do rachunków płatniczych klientów portalu instytucjom finansowym z certyfikatem kwalifikowanym TPP, czyli tzw. firmom trzecim. Zyskują one możliwość inicjowania nowych transakcji płatniczych, a także pobierania historii operacji na rachunku oraz ich szczegółów. Oczywiście wgląd do tych danych jest możliwy tylko w sytuacji, w której klient wyrazi na to zgodę.

- Dzieląc się API, dajemy innym instytucjom możliwość wykorzystania opracowanych przez nas rozwiązań w ich biznesie. Nasze API jest stale rozwijane, a stworzona baza wiedzy i dokumentacji ułatwi proces integracji z oferowanymi przez nas usługami — wyjaśnia Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

14 mar 2019 8:16|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

28 lut 2019 13:20

Cinkciarz.pl Oficjalnym Partnerem Krajowym Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019!

27 lut 2019 7:54

Cinkciarz.pl Oficjalnym Partnerem Krajowym Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019

26 lut 2019 14:02

Cinkciarz Start — nowa strona startowa portalu

15 lut 2019 13:56

Visa Checkout – nowa metoda płatności w portalu Cinkciarz.pl

12 lut 2019 15:30

Nowość w Cinkciarz.pl: skanuj kody QR i opłacaj transakcje

22 sty 2019 17:43

Cinkciarz.pl z nową aplikacją Wymiana Walut

Atrakcyjne kursy 27 walut