Artykuły prasowe

Zapraszamy przedstawicieli mediów i osoby poszukujące informacji o naszym serwisie do korzystania z poniżej udostępnionych materiałów. Pozostajemy również do Państwa dyspozycji pod adresem mailowym: k.stawiarz@cinkciarz.pl.

Powrót
11.01.2019 | 16:21

Początek prawdziwego chaosu w Wielkiej Brytanii

Chociaż upłynęło już 30 miesięcy od decyzji Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej, w kwestii brexitu nic jeszcze nie jest jasne. Od chaotycznego rozstania ze Wspólnotą po pozostanie w strukturach UE – dziś wszystkie scenariusze są jeszcze możliwe – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

08.01.2019 | 12:13

Katastrofalne dane z Niemiec. Będzie recesja?

Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w listopadzie najbardziej od dekady. Inne dane z niemieckiej gospodarki również pokazują znacznie spowolnienie koniunktury, a nawet możliwość zagrożenia recesją. Publikacje makroekonomiczne z Niemiec to fatalne informacje dla Polski – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

04.01.2019 | 18:12

Zły czas na wojnę. USA i Chiny wybiorą rozejm

Globalne spowolnienie gospodarcze, strach na rynkach i obawy przedsiębiorców mogą przyczynić się do jednego pozytywnego wydarzenia. Pekin i Waszyngton zdecydują się na rozejm w wojnie handlowej – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

02.01.2019 | 16:47

Po tańsze paliwo do Niemiec, Austrii i Hiszpanii

Utrzymywanie przez krajowych detalistów nienaturalnie wysokich cen paliw powoduje, że tankowanie w strefie euro zaczyna być tańsze niż w Polsce. Niższe ceny zobaczymy tuż za niemiecką granicą i w austriackich Alpach. W Barcelonie olej napędowy bez większych problemów znajdziemy poniżej 4,50 zł/litr, czyli o ponad 50 gr taniej niż przeciętnie w Polsce – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

31.12.2018 | 14:23

20 lat strefy euro. Wnioski dla Polski

Mijają dwie dekady, od kiedy została wprowadzona wspólna waluta. Początkowo wyraźnie pomogła ona krajom, które ją przyjęły, jednak po 10 latach stała się dla nich systemowym zagrożeniem. Ciekawostką jest natomiast fakt, że Polska, pozostając w przedpokoju strefy euro, ma komfortową sytuację — pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

27.12.2018 | 16:09

Nie ma wytłumaczenia dla tak wysokich cen. Paliwa muszą tanieć

Ceny paliw w Polsce utrzymują się na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do cen diesla czy benzyny bezołowiowej na europejskim rynku hurtowym. Różnice są na tyle duże, że nawet biorąc pod uwagę wszystkie elementy podtrzymujące ekstremalnie wysokie ceny w detalu, można spodziewać się gwałtownych spadków w najbliższych tygodniach — zapowiada Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Rozpocznij chat