O nas

Cinkciarz.pl wchodzi w płatności

Autor: bankier.pl
Adres: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Cinkciarz-pl-wchodzi-w-platnosci
Data publikacji: 30.04.2015

W kwietniu właściciel internetowego kantoru Cinkciarz.pl uzyskał licencję krajowej instytucji płatniczej. Zgoda KNF oznacza, że firma może zająć się przekazami międzynarodowymi i prowadzić rachunki płatnicze. W planach ma także obsługę transakcji internetowych.

Od wprowadzenia do polskiego prawa pojęcia instytucji płatniczej minęło kilka lat, ale termin ten nadal słyszymy stosunkowo rzadko. Do tej pory zezwolenia nadzoru otrzymało 30 podmiotów, chociaż nie wszyscy ujęci w rejestrze KNF podjęli działalność. Instytucje płatnicze to owoc dyrektywy PSD – rewolucyjnej, bo łamiącej monopol banków na podstawowe usługi finansowe.

Pobierz PDF (26.1 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem