Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl: działanie prokuratury nielegalne i odwetowe

27 gru 2024 9:04|Cinkciarz.pl

W bezprecedensowym akcie nadużycia władzy prokuratura zablokowała konta Cinkciarz.pl, polskiej firmy finansowej z wieloletnią historią i zaufaniem setek tysięcy klientów. Według władz spółki, decyzja ta została podjęta całkowicie bezprawnie i stanowi jawny zamach na legalnie działające przedsiębiorstwo, które od 14 lat wspiera polską gospodarkę. Jest to ewidentne działanie na szkodę ponad 200 pracowników firmy Cinkciarz.pl, właścicieli grupy oraz prawie miliona klientów.

Celowe, odwetowe działania

16 grudnia br. prezes zarządu Cinkciarz.pl dostarczył do prokuratury szczegółowe pismo ujawniające szereg nieprawidłowości oraz podejrzenie kradzieży mienia o znacznej wartości przez pracowników CBŚ. Zamiast wszcząć rzetelne postępowanie wyjaśniające, prokuratura zareagowała na te informacje brutalnym atakiem i zablokowała rachunki firmy, najwyraźniej chcąc zastraszyć spółkę i wywrzeć na nią presję.

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami ordynarnej demonstracji siły: prokurator decyduje się pokazać, że może zrobić z nas „ofiarę” jednym podpisem. Warto pamiętać, iż prokuratora, jako funkcjonariusza publicznego, obowiązuje prawo i że nadużycia władzy mogą prowadzić do odpowiedzialności karnej i finansowej. Według nas to jawne przekroczenie uprawnień.

Zablokowanie kont jak „wyrok śmierci” dla spółki

Zarząd Cinkciarz.pl podkreśla, że zamrożenie rachunków firmowych stanowi de facto wyrok śmierci dla każdej działalności gospodarczej – utrudnia dostęp do środków, wstrzymuje realizację zobowiązań i rujnuje wizerunek w oczach klientów.

To klasyczna metoda: urzędnik jednym podpisem może zdusić spółkę, a potem latami tłumaczyć się mglistymi „podejrzeniami’. Nie godzimy się na takie barbarzyńskie praktyki, zwłaszcza, że są one efektem politycznej i urzędniczej zmowy wobec polskiej innowacyjnej firmy.

KNF nie toleruje „oporu” ze strony Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl szukał sposobu na dalsze funkcjonowanie i piętnował błędy urzędników Komisji Nadzoru Finansowego. KNF nie może znieść, że dalej stoimy na nogach i dąży do całkowitego wyeliminowania nas z rynku. Gdy to się nie udało, do gry wkroczyła prokurator i teraz widzimy tego skutki: blokada kont, nagonka medialna.

Prokurator na usługach KNF

W opinii Cinkciarz.pl, działania prokurator nie mają nic wspólnego z rzetelnym śledztwem, lecz służą wyłącznie zniszczeniu firmy na życzenie Komisji Nadzoru Finansowego, która od dawna próbuje wyeliminować spółkę z rynku.

Wszystko wskazuje na to, że prokurator jest jedynie wygodnym narzędziem w rękach KNF. Chcą dobić firmę ze 100 proc. polskim kapitałem za wszelką cenę, ponieważ mimo ogromnej nagonki i odebrania decyzji wciąż działamy i walczymy z urzędniczą nieuczciwością. Takie układy to jawny cios w fundamenty państwa prawa.

Zarząd Cinkciarz.pl podkreśla, że jak tylko otrzymamy decyzję odnośnie blokady kont to złożymy na nią zażalenie. Wystąpimy także z wnioskami o wszczęcie postępowań dyscyplinarnych wobec prokurator prowadzącej sprawę wraz z pozwami o przekroczenie uprawnień. Ponadto firma będzie domagać się odszkodowań za wszelkie straty spowodowane nielegalną blokadą rachunków w Polsce i za granicą.

Zarząd Cinkciarz.pl

27 gru 2024 9:04|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

24 gru 2024 8:47

Cinkciarz.pl składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i wnioskuje o zawieszenie pracowników KNF

20 gru 2024 9:00

Zabezpieczenie roszczeń majątkowych klientów Cinkciarz.pl: apel do sądów

19 gru 2024 9:32

Conotoxia, Inc. zapowiada pozew w USA przeciwko bankom za zmowę przeciwko grupie kapitałowej

18 gru 2024 9:22

Cinkciarz.pl i Conotoxia przygotowują kolejny pozew przeciw ING

11 gru 2024 9:00

Conotoxia: opóźnienia wynikają z wymuszonych przez KNF prac nad systemami IT

5 gru 2024 9:00

Conotoxia: KNF celowo opóźnia przesłanie dokumentów do WSA

Atrakcyjne kursy 27 walut