Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Zabezpieczenie roszczeń majątkowych klientów Cinkciarz.pl: apel do sądów

20 gru 2024 9:00|Cinkciarz.pl

Wzmożona aktywność medialna kancelarii prawnych, obliczona w naszej ocenie na pozyskanie nowych zleceń, powoduje wnioski o zabezpieczenie roszczeń majątkowych klientów Cinkciarz.pl. Jednak w wielu przypadkach sądy nie rozpatrują wniosków w należyty sposób.

Coraz większa liczba kancelarii prawnych zachęca klientów Cinkciarz.pl do korzystania z usług kancelarii w zakresie kierowania wniosków o zabezpieczenie roszczeń majątkowych. Apelujemy do sądów, aby w rzetelny i dokładny sposób rozpatrywały wnioski, ponieważ nie wszystkie mają podstawy do uwzględnienia. Nagonka na spółkę ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, kancelarii prawnych i mediów powoduje nieuzasadnioną panikę rynkową, której sądy być może ulegają.

Przykładem takich sytuacji (tj. działania sądów na fali doniesień medialnych) jest zabezpieczenie, którego w ostatnim czasie udzielił Sąd Apelacyjny w Poznaniu. Sprawa dotyczy włamania się na konto jednego z użytkowników portalu Cinkciarz.pl w 2018 roku. Prokuratura w Zielonej Górze ustaliła sprawcę tego przestępstwa, który przyznał się do czynu, i złożyła w tej sprawie akt oskarżenia. Według wyjaśnień oskarżonego, adres email i hasło dostępowe naszego klienta znalazł w internecie. Z akt sprawy wynikało też, że użytkownik nie chronił swoich danych, umożliwiających logowanie do portalu. Pomimo tego, Sąd w Poznaniu polecił zajęcie kont Cinkciarz.pl (1 357 357,18 zł), czym zdecydował, że to spółka ma ponosić ryzyko odpowiedzialności za działanie przestępców internetowych. Jeżeli wygramy sprawę, będziemy dochodzić wszystkich roszczeń związanych ze skutkami tego zabezpieczenia.

Z wywodów kancelarii prawnych wyłania się obraz, jakoby udzielenie zabezpieczenia przez sąd miało ochronić klienta przed ewentualną upadłością spółki. To nieprawda. Zabezpieczenie polegające na zajęciu rachunku bankowego nie tylko nie chroni przed ewentualną upadłością, ale także nie może być wykonywane podczas postępowania restrukturyzacyjnego. W praktyce oznacza to, że klient decydujący się na taką ścieżkę poniesie koszty postępowania sądowego oraz koszty komornicze. Samo zabezpieczenie będzie zaś nieskuteczne, skomplikuje sytuację prawną klienta i wydłuży czas realizacji innych transakcji. Ponadto zdarza się, że te same kwoty zostają wielokrotnie zablokowane na różnych rachunkach bankowych, pogłębiając problemy i komplikując sytuację.

Korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się ugoda z Cinkciarz.pl. Podpisanie jej oznacza uznanie długu, co znacząco poprawia sytuację procesową klienta w przypadku ewentualnej późniejszej decyzji o wystąpieniu na drogą sądową przeciwko spółce. Ponadto ugoda przewiduje wyższe niż ustawowe odsetki za okres oczekiwania, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów klientów. Nade wszystko nie ulega też wątpliwości, że okres realizacji ugody jest znacznie krótszy niż średni czas trwania postępowania sądowego do uzyskania prawomocnego wyroku.

Zarząd Cinkciarz.pl

20 gru 2024 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

19 gru 2024 9:32

Conotoxia, Inc. zapowiada pozew w USA przeciwko bankom za zmowę przeciwko grupie kapitałowej

18 gru 2024 9:22

Cinkciarz.pl i Conotoxia przygotowują kolejny pozew przeciw ING

11 gru 2024 9:00

Conotoxia: opóźnienia wynikają z wymuszonych przez KNF prac nad systemami IT

5 gru 2024 9:00

Conotoxia: KNF celowo opóźnia przesłanie dokumentów do WSA

3 gru 2024 9:00

Oświadczenie Cinkciarz.pl ws. wypowiedzi mec. Jędrzeja Jachiry w TVP Info

27 lis 2024 8:55

Oświadczenie Cinkciarz.pl nt. programu „Reporterzy” w TVP

Atrakcyjne kursy 27 walut