Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl i inne spółki Conotoxia Holding osiągnęły rekordowe wyniki w 2022 r.

25 kwi 2023 9:30|Cinkciarz.pl

W 2022 r. Conotoxia Holding kolejny raz zdecydowanie zwiększyła przychody oraz wolumen transakcji w porównaniu do poprzedniego roku. Grupa osiągnęła 35 mld zł obrotów na transakcjach wymiany walut, a znaczące wzrosty dotyczą wszystkich usług Cinkciarz.pl i innych spółek holdingu.

Cinkciarz.pl i inne spółki Conotoxia Holding osiągnęły rekordowe wyniki w 2022

Wyniki finansowe

W kategorii wymiany walut obroty globalnego fintechu Cinkciarz.pl zwiększyły się w 2022 r. o 5 proc. w porównaniu do 2021 r., osiągając wartość 35 mld zł.

Przychody z usługi przekazów pieniężnych wzrosły o 24 proc., liczba transakcji zwiększyła się aż o 60 proc., a ich wartość urosła o ponad 40 proc., porównując do poprzedniego roku.

W kategorii kart wielowalutowych przychody wzrosły aż 4,5-krotnie w porównaniu do 2021 r. Liczba transakcji kartami zwiększyła się 4-krotnie, a ich wartość wzrosła ponad 3-krotnie.

Obroty na pożyczkach zwiększyły się w 2022 r. prawie 2-krotnie, a ich liczba urosła o 80 proc. Znaczący wzrost dotyczy pożyczek w walutach obcych, których udzielono prawie 2,5 razy więcej niż w poprzednim roku.

Najlepsze w historii wyniki dotyczą także segmentu biznesowego. Klienci firmowi coraz chętniej korzystają z systemu płatności fintechu dla e-commerce – Cinkciarz Pay. Zarówno przychody, jak i obroty zwiększyły się w 2022 r. prawie 2,5-krotnie w porównaniu do 2021 r. Liczba transakcji wzrosła w tym czasie ponad 2,5 razy.

Conotoxia Ltd., świadcząca usługi inwestycyjne na portalu Cinkciarz.pl, umacnia swoją pozycję wśród brokerów w Polsce i za granicą. Spółka zanotowała w 2022 r. ponad 2-krotnie większe przychody, o 15 proc. zwiększone obroty oraz o 40 proc. więcej transakcji, porównując do poprzedniego roku. Liczba aktywnych kont klientów osiągnęła rekordowy poziom, wzrastając prawie 2,5-krotnie.

– Bardzo ważne jest dla nas to, że konsekwentnie rozwijamy się w każdym obszarze działalności. Nasza oferta umożliwia codzienne zarządzanie finansami w złotych i innych walutach w sposób wygodny, szybki i uniwersalny. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami w kraju, ale też za granicą. Planujemy dalszą ekspansję międzynarodową oraz spodziewamy się kolejnych znaczących wzrostów przychodów i obrotów we wszystkich segmentach. Pozycję lidera usług wielowalutowych w Polsce chcemy też potwierdzać globalnie – mówi Marcin Pióro, CEO Conotoxia Holding.

Nowości w ofercie

Cinkciarz.pl sukcesywnie inwestuje w rozwój swojej oferty. W 2022 r. fintech zaoferował klientom wiele produktów i usług. Najważniejsze z nowości to:

  • Wprowadzenie karty wielowalutowej 2.0, czyli opcji udostępniania kart innym osobom
  • Uruchomienie Apple Pay dla użytkowników kart wielowalutowych
  • Umożliwienie opcji wypłaty pożyczki nie tylko na rachunek bankowy, ale też na kartę wielowalutową oraz pobierania środków automatycznie w terminie spłaty
  • Udostępnienie superaplikacji Cinkciarz.pl na urządzenia Apple
  • Wprowadzenie dla klientów biznesowych usługi przelewów, zintegrowanej ze swoim systemem poprzez API
  • W ramach systemu płatności Cinkciarz Pay obsługa klientów firmowych już z kilkudziesięciu krajów, umożliwiając im ekspansję międzynarodową
  • Udostępnienie w Cinkciarz Pay opcji BLIK Level 0, dzięki czemu klienci mogą opłacać zamówienia bez opuszczania sklepu internetowego
  • Wprowadzenie kolejnych metod płatności: na portalu (Vipps) i w systemie Cinkciarz Pay (Rapid Pay, Vipps)
  • Kolejne postępy w korzystaniu ze sztucznej inteligencji w postaci ChatGPT, wspierającej obsługę klientów i działania marketingowe
  • Zaoferowanie klientom inwestycyjnym ponad 5000 instrumentów finansowych z 9 klas aktywów (w tym CFD na: waluty, indeksy, towary i surowce, futures, kryptowaluty, akcje oraz akcje DMA, ETFy, a także ETFy DMA z Azji, Europy i USA), co jest jedną z najszerszych ofert na polskim rynku

Usługi oferowane w serwisie Cinkciarz.pl świadczą firmy należące do Conotoxia Holding. Usługę pożyczek wielowalutowych świadczy Currency Lending Sp. z o.o.

25 kwi 2023 9:30|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

27 mar 2023 9:00

Doradztwo Inwestycyjne na Cinkciarz.pl

14 mar 2023 9:30

Starter Cinkciarz.pl: zamawianie kart bez rejestracji w eStore

7 mar 2023 9:30

Cyber Geeks – software house z grupy Cinkciarz.pl zapowiada ekspansję

2 lut 2023 9:30

Pożyczki na Cinkciarz.pl do kwoty 5 tys. zł i na 12 miesięcy

25 sty 2023 9:30

Cinkciarz.pl udostępnia kompleksowy raport cross-border e-commerce

27 gru 2022 15:25

Strategia podatkowa Cinkciarz.pl za rok 2021

Atrakcyjne kursy 27 walut