Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl wprowadza własny krój pisma „Conotoxia”

1 paź 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Idąc w ślady światowych gigantów technologicznych, Cinkciarz.pl wprowadza własny krój pisma, który stanie się ważnym elementem identyfikacji wizualnej fintechu.

System krojów Conotoxia stworzony specjalnie na potrzeby Cinkciarz.pl będzie wykorzystywany na stronie internetowej firmy, w aplikacjach mobilnych oraz materiałach marketingowych. Proces tworzenia kroju trwał niemal rok. Ma oddawać charakter marki i odróżniać ją od konkurencji. Poza zapewnieniem spójności wizerunku Cinkciarz.pl kieruje się również praktycznymi pobudkami, takimi jak czytelność publikowanych treści, niezależnie od języka czy formatu.

Charakterny krój

Cinkciarz.pl od kilku lat podbija rynki międzynarodowe z siostrzaną marką Conotoxia. Taką nazwę przyjął właśnie nowy, międzynarodowy krój pisma, zaprojektowany dla fintechu. – Jak się wzorować, to tylko na najlepszych – tłumaczy Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl. Własne fonty mają bowiem takie firmy jak: Apple, Samsung, Netflix czy Google. – Wciąż zwiększamy naszą obecność na globalnym rynku. Budując światową markę, stosujemy kompleksowe podejście do wizerunku i strategii komunikacji.

Conotoxia doskonale oddaje charakter polskiego fintechu. Powstały krój jest dynamiczny, zadziorny, ale także dostępny i przyjazny, bliski użytkownikom. Z tego względu litery mają „rogi”, oddając odwagę i dynamikę działań Cinkciarz.pl, a sama konstrukcja liter pozostaje przyjazna i nowoczesna. To idealna metafora historii firmy, której nazwa wciąż budzi kontrowersje wśród niektórych, lecz pozostaje jednym z liderów polskiego rynku wymiany walut.

Conotoxia wielojęzycznie

Czytelność, łatwość w odbiorze i pozytywne user experience – to najważniejsze aspekty tworzenia nowego kroju pisma. Istotne było również stworzenie systemu odpowiadającego potrzebom międzynarodowych klientów fintechu. Jak na światowy krój przystało, Conotoxia została zaprojektowana na różne formaty, typy urządzeń i języki komunikacji. W efekcie powstał czytelny, elegancki i dynamiczny krój na każdą okazję.

Nowoczesny krój występuje w trzech wariantach: Conotoxia, Conotoxia Narrow, Conotoxia Mono, tworzących łącznie 35 odmian. Każda z nich zawiera w sobie pismo łacińskie z szerokim wachlarzem językowym, cyrylicę wraz z jej odmianami regionalnymi oraz alfabet grecki. Nie zabrakło w nich również czytelnych symboli walut oraz różnych rodzajów cyfr i innych zaawansowanych funkcji zecerskich.

Sprawdź nowy krój na: https://cinkciarz.pl/font

1 paź 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

18 wrz 2020 9:00

Mobilna autoryzacja w Cinkciarz.pl

16 wrz 2020 9:00

Ponad 2,1 miliona pobrań aplikacji Cinkciarz.pl

3 wrz 2020 9:00

Superszybki wzrost Cinkciarz.pl w czasach koronawirusa

30 lip 2020 9:00

Cinkciarz.pl przenosi zorganizowaną część przedsiębiorstwa do BigScreen Defense

23 lip 2020 9:00

Audyt walutowy od Cinkciarz.pl – sprawdź, czy Twoja firma może zaoszczędzić na wymianie walut

7 lip 2020 9:00

Prognozy walutowe Cinkciarz.pl najlepsze w wielu regionach świata

Atrakcyjne kursy 27 walut