Podbój Ameryki, milion pobrań, wielkie kino i mundial, czyli rok wg Cinkciarz.pl

2 sty 2020 9:41|Cinkciarz.pl

Uruchomienie usług w USA, wprowadzenie do oferty kolejnych nowości, partnerstwa z globalnymi firmami, zaangażowanie w hollywoodzkie superprodukcje, złamanie bariery miliona pobrań aplikacji do wymiany walut – to tylko niektóre z najważniejszych dokonań Cinkciarz.pl w minionym roku.

Podsumowanie roku 2019

Cinkciarz.pl rozwija się z prędkością nieosiągalną dla wielu rynkowych konkurentów. Skrót z wybranych wydarzeń 2019 r. ukazuje okres pełen ważnych wyzwań, dokonań i spektakularnych projektów marketingowych.

Nowy gracz na amerykańskim rynku

Najważniejszym wydarzeniem było wejście na największy rynek świata, czyli USA. Na początek zapadła decyzja o uruchomieniu usługi przekazów pieniężnych w stanie Illinois. Klienci, wysyłając dolary, mogą przekazać na wybrane konto bankowe za granicą dowolną z 27 oferowanych walut. Wkrótce z usługi świadczonej przez Conotoxia, Inc. oraz dedykowanej aplikacji skorzystają również mieszkańcy innych stanów USA.

Dziękujemy za milion!

Użytkownicy systemu Android więcej niż milion razy pobrali aplikację Cinkciarz.pl służącą do szybkiej i wygodnej wymiany walut. Z kolei w serwisie Opineo.pl złamaliśmy barierę 800 tys. ocen. Wagę wydarzeń podbijały dwa fakty. Po pierwsze zarówno pod względem liczby pobrań aplikacji, jak i ocen nasza globalna konkurencja została daleko z tyłu, a po drugie ponad 99 proc. wpisów w Opineo.pl miało wydźwięk pozytywny.

Debiut na piłkarskich mistrzostwach świata

Na mocy umowy z FIFA Cinkciarz.pl został oficjalnym Partnerem Krajowym rozgrywanych w Polsce Mistrzostw Świata FIFA U-20. Na sześciu stadionach oraz w transmisjach telewizyjnych szeroką ekspozycję zyskał międzynarodowy brand Conotoxia. W sportowym wątku warto przypomnieć, że firma sponsoruje m.in. piłkarskie reprezentacje Walii oraz Czech.

W drużynie Spider-Mana i Terminatora

Na ekranach światowych kin w 2019 r. Cinkciarz.pl wchodził kilkukrotnie, najpierw w roli partnera producentów (Marvel i Sony Pictures Entertainment) filmu „Spider-Man: Daleko od domu”. Następnie przyszła pora na „Terminator: Mroczne Przeznaczenie”. Technologia wyprzedzająca nasze czasy, całkowita koncentracja na celu i determinacja w usuwaniu przeszkód – te przymioty sprawiły, że Cinkciarz.pl połączył siły z twórcami hollywoodzkiej superprodukcji. Kinowym zapowiedziom premiery nowego Terminatora towarzyszył spot.

Logo Cinkciarz.pl i Conotoxia pojawiło się na ekranach światowych kin także przy emisji filmów: „John Wick 3”, co także było efektem partnerskiej współpracy z producentami kasowego thrillera.

Na polskiej scenie o filmie „Polityka” zrobiło się głośno już na długo przed premierą. Widzowie, którzy wybrali się do kin, na pewno dostrzegli i zapamiętali efekty współpracy Cinkciarz.pl z producentami i twórcami kolejnego przeboju w reżyserii Patryka Vegi.

Znajdziesz nas w swoim smartfonie

Dzięki współpracy z T-Mobile Polska klienci operatora telefonii komórkowej, zawierając umowę na abonament wraz z telefonem z systemem Android, mogą korzystać z zainstalowanej już aplikacji do przekazów pieniężnych Cinkciarz.pl.

Więcej walut, więcej usług

Wachlarz walut w ofercie portalu Cinkciarz.pl powiększył się z 26 do 27, gdy w listopadzie udostępniliśmy transakcje z batem tajlandzkim (THB). Warto zapamiętać, że 1 bat dzieli się na 100 satangów, kosztuje ok. 12 groszy, a liczba walut dostępnych w Cinkciarz.pl tworzy aż 702 pary walutowe.

Do gamy usług udostępnianych przez portal dołączyły wielowalutowe pożyczki, na początek są dostępne dla kręgu „Friends and Family”.

Rozwój Cinkciarz Pay i wiele metod płatności

Zasilenie portfela walutowego w Cinkciarz.pl czy opłacenie usługi dostępnej w portalu staje się łatwe, gdy klient dostaje do wyboru aż 21 ekspresowych metod. W ub. roku paleta powiększyła się m.in. o popularną w Szwecji opcję Trustly, dostęp ze wszystkich urządzeń do Google Pay, kanadyjski Interac Online, najbardziej rozpowszechnione w Australii i Nowej Zelandii – POLi, cieszący się wzięciem w Austrii EPS czy karty Visa Checkout.

Nową funkcję „Zapłać później” zyskał dedykowany sklepom internetowym system płatności w wielu walutach Cinkciarz Pay. Od ub. roku mogą z niego skorzystać także klienci, którzy nie posiadają konta w Cinkciarz.pl. Portal udostępnił również gotowe moduły, które ułatwiają sklepom integrację z systemem.

Triumfatorzy królewskiego rankingu

Potwierdzenie eksperckiej pozycji w branży przyniosło podsumowanie klasyfikacji prognoz walutowych wg prestiżowej agencji Bloomberg. W trzecim kwartale 2019 r. zespół analityków Cinkciarz.pl zdobył pierwsze miejsce wśród głównych finansowych instytucji z całego świata w prognozach EUR/USD, czyli najważniejszej pary walutowej.

Debiut w domenie RegTech

Cinkciarz.pl wkroczył do branży RegTech (Regulatory Technology, czyli technologie regulacyjne). Przedsiębiorcom, którzy mogą czuć się niepewnie w gąszczu krajowych przepisów oraz unijnych dyrektyw i rozporządzeń, polski fintech zaoferował przystępną w obsłudze platformę, która jest personalizowana wg wymagań klienta i stanowi kompleksowe narzędzie do zapobiegania i zwalczania przestępstw finansowych.

2 sty 2020 9:41|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

20 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl wygrywa w unijnym sądzie i zachowuje monopol na używanie słowa „cinkciarz” jako znaku towarowego

18 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl rozszerza usługi na USA

17 gru 2019 17:19

Zmieniamy wygląd panelu klienta w naszym portalu

10 gru 2019 9:00

Mocny zawodnik w branży RegTech: Cinkciarz.pl obsłuży firmy w zakresie AML i compliance

2 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl deklasuje globalnych konkurentów pod względem liczby opinii klientów

29 lis 2019 12:51

Cinkciarz.pl z nową promocją na Cyber Monday

Atrakcyjne kursy 28 walut

Rozpocznij chat