Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl pozwał Currency One S.A.

11 cze 2014 13:12|Cinkciarz.pl

W październiku 2013 r. Cinkciarz.pl pozwał Currency One S.A., operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl, w związku z naruszeniem prawa ochronnego na znak towarowy, prawa do firmy oraz popełnienie czynów nieuczciwej konkurencji.

Pobierz PDF (218 kB)

Zarzut dotyczy używania przez Currency One S.A. oznaczeń słownych "cinkciarz.pl" oraz "cinkciarz" jako słów kluczowych do pozycjonowania własnych, konkurencyjnych względem serwisu Cinkciarz.pl, portali internetowej wymiany walut w kampanii linków płatnych w wyszukiwarce Google. Żądaniem pozwu, oprócz zakazania takich działań, objęta jest również zapłata przez Currency One kwoty 80 tys. zł na wskazany przez Cinkciarz.pl cel społeczny, co stanowi przewidzianą ustawowo formę represji wobec podmiotu dopuszczającego się czynu nieuczciwej konkurencji. Obecnie strony oczekują na wyznaczenie pierwszej rozprawy w tej sprawie.

Jeszcze przed wytoczeniem powództwa na Currency One S.A. został nałożony prawomocny, sądowy zakaz używania oznaczeń słownych “cinkciarz.pl” oraz “cinkciarz” jako słów kluczowych przy definiowaniu reklam w Google AdWords, wyświetlanych na stronach Google oraz innych stronach internetowych wyświetlających reklamy Google, jak również w treściach takich reklam.

Tytuł zabezpieczenia zakazujący konkurentowi Cinkciarz.pl tej praktyki przez cały czas trwania procesu obowiązuje od 9 października 2013 r. Niestety, w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że w maju 2014 r. doszło do złamania tego zakazu, Cinkciarz.pl zmuszony jest podjąć działania zmierzające do sądowego wyegzekwowania stosowania się przez Currency One S.A. do tego zakazu.

Niezależnie od opisanej powyżej sprawy już teraz wiadomo, że w lipcu odbędzie się posiedzenie w przedmiocie złożonego przez Cinkciarz.pl w kolejnym postępowaniu wniosku o zawezwanie do próby ugodowej w sprawie o zapłatę przez Currency One S.A. odszkodowania za ww. naruszenia w kwocie 500 tys. zł. Kwoty dochodzone w obu sprawach nie wyczerpują jednak roszczeń w stosunku do Currency One S.A. w związku z praktykami naruszającymi interes Cinkciarz.pl.

11 cze 2014 13:12|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

21 maj 2014 14:27

Cinkciarz.pl uczestnikiem Obrad Okrągłego Stołu Polskiego Sportu

23 kwi 2014 14:30

30 miejsce Cinkciarz.pl na liście Rzeczpospolitej

14 kwi 2014 16:16

Cinkciarz.pl II na świecie wg Bloomberga

2 kwi 2014 13:58

Międzynarodowa Infolinia Cinkciarz.pl

25 mar 2014 18:03

Cinkciarz.pl uruchamia sieć franczyzową

18 mar 2014 16:34

100 000 pozytywnych opinii o Cinkciarz.pl

Atrakcyjne kursy 27 walut