O nas

Meksykańskie peso gwałtownie rośnie do miesięcznych maksimów w tle skandalu Taśm Trumpa

Autor: Bloomberg Markets
Adres: http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-10-09/trump-hands-peso-bulls-new-gift-even-before-st-louis-showdown
Data publikacji: 09.10.2016

Po pierwszej debacie prezydenckiej w USA, meksykańskie peso zaczęło wzrastać, w reakcji na komentarze mówiące o zwycięstwie Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem. Tym razem, waluta była na fali wznoszącej jeszcze przed właściwym pojedynkiem.

W ciągu godziny od otwarcia rynków azjatyckich w poniedziałek, peso wzrosło o 1.5% do dolara amerykańskiego i osiągnęło wynik 19.0150. Niektórzy członkowie Partii Republikańskiej wezwali Trumpa do rezygnacji ubiegania się o fotel prezydencki. Powodem było ujawnienie taśm z 2005 roku, zawierających niestosowne wypowiedziami miliardera na temat kobiet. Te wdarzenia spowodowały odbicie na meksykańskiej walucie po dwudniowych spadkach. Siedemdziesięcioletni Trump zadeklarował kontynuowanie kampanii prezydenckiej i o godzinie 21 czasu nowojorskiego zmierzy się z Clinton w St. Louis, w drugiej z trzech zaplanowanych prezydenckich debat.

Związek pomiędzy postawą Trumpa a handlem na meksykańskim peso, wydaje się dla wszystkich jasny – twierdzi Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl, przewodzący rankingowi Bloomberga dotyczącym prognoz dla walut Ameryki Łacińskiej za drugi kwartał. - O ile niższe szanse na jego zwycięstwo zostały już wliczone w ceny walut, tak prawdopodobnie wkrótce zobaczymy kolejne wzrosty.

Pobierz PDF (41,9 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem

Wybierz kraj zamieszkania i język

Other countries - go to english website