Walutowy potentat pamięta o swoich

03.06.2016 11:56|Cinkciarz.pl

Autor: Rzeczpospolita
Adres: http://www.rp.pl/Walutowy-potentat-pamieta-o-swoich.html
Data publikacji: 02.06.2016

Zielonogórski Cinkciarz.pl to największy internetowy kantor wymiany walut. Firma szuka teraz lokalizacji pod nowe centrum badawczo-rozwojowe.

Cinkciarz.pl to przykład wręcz globalnej kariery w ekspresowym tempie. Pierwsze prace nad koncepcją kantoru internetowego ruszyły ledwie pod koniec 2006 r., na początku 2007 r. firma zarejestrowała stosowną domenę internetową. Serwis został otwarty dla użytkowników w 2008 r. i bardzo szybko zdobył mocną pozycję na rynku, na początku polskim.

W 2015 r. firma miała już 10,8 mld zł przychodów, które były 28,6 proc. wyższe niż rok wcześniej. To doskonały wynik nie tylko w branży finansowej, ale ogólnie w całej gospodarce. W rankingu "Rz" Lista 500 firma zajęła 18 pozycję wśród największych przedsiębiorstw z kraju, co więcej, w ciągu roku awansowała o dziewięć miejsc.

Gdy Cinkciarz.pl ruszał, w jego ofercie było 14 obecnych walut, obecnie jest ich 24, a firma nadal chce rozwijać tę listę.

Centrala firmy zarejestrowana jest w Zielonej Górze, ale w związku z szybkim rozwojem ma ona też biura w Warszawie, Londynie i Chicago. Aby zaistnieć w świadomości amerykańskich klientów, firma zdecydowała się na sponsoring legendarnej drużyny koszykówki Chicago Bulls.

Obecnie firma chce otworzyć centrum badawczo-rozwojowe, które ma pracować nad budową sztucznej inteligencji. – Nie po raz pierwszy kreujemy przełomowe rozwiązania na rynku. To, czego podejmujemy się tym razem, to projekt na miarę stworzenia kantoru internetowego. Klienci korzystający z usług serwisu oszczędzają dziś do 9 proc. kosztów wymiany w porównaniu z tradycyjnymi sposobami. Naszym celem jest znaczące zwiększenie tej stawki – zapowiada Marcin Pióro, prezes Cinkciarz.pl.

Cinkciarz.pl zakłada współpracę również z renomowanymi, międzynarodowymi ośrodkami naukowymi. W ciągu pięciu lat zamierza zwiększyć zatrudnienie do pięciuset osób. Już rozpoczęła się rekrutacja. – Pasjonaci zainteresowani uczestnictwem w projekcie sztucznej inteligencji mogą przesyłać swoje CV - zapowiada zarząd.

Projekt zakłada budowę nowego biurowca z bogatą infrastrukturą laboratoryjną. Spółka nie zdecydowała jeszcze o jego lokalizacji. W Zielonej Górze rosną oczekiwania, że spółka wybierze swoje rodzinne miasto. Są na to szanse.


Zobacz również:

15.04.2016 | 12:38

"Delikatne zaniedbania" Rajana osłabią rupię do 70* do grudnia

Autor: Bloomberg.com Adres: http://www.bloomberg.com/forecaster-sees-rajan-benign-neglect-weaken...

08.04.2016 | 17:57

Sztuka przewidywania kursu brazylijskiej waluty z odległości 10 tys. km

Autor: Bloomberg.com Adres: http://www.bloomberg.com/the-art-of-calling-brazil-s-currency-rally-...

31.03.2016 | 14:18

GOŚĆ RAFAŁA IRZYŃSKIEGO: Dominik Lewandowski, CRIBIS.pl

Autor: http://inwestorzy.tv/ Adres: http://inwestorzy.tv//16-gosc-rafala-irzynskiego-dominik-lew...

18.01.2016 | 10:21

Obawy S&P nie tylko o Polskę. Co ze złotym?

Autor: biznes.onet.pl Adres: http://biznes.onet.pl/waluty/komentarze/obawy-s-p-nie-tylko-o-polsk...

Rozpocznij chat