Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Walutowy potentat pamięta o swoich

3 cze 2016 11:56|Cinkciarz.pl

Autor: Rzeczpospolita
Adres: http://www.rp.pl/Walutowy-potentat-pamieta-o-swoich.html
Data publikacji: 02.06.2016

Zielonogórski Cinkciarz.pl to największy internetowy kantor wymiany walut. Firma szuka teraz lokalizacji pod nowe centrum badawczo-rozwojowe.

Cinkciarz.pl to przykład wręcz globalnej kariery w ekspresowym tempie. Pierwsze prace nad koncepcją kantoru internetowego ruszyły ledwie pod koniec 2006 r., na początku 2007 r. firma zarejestrowała stosowną domenę internetową. Serwis został otwarty dla użytkowników w 2008 r. i bardzo szybko zdobył mocną pozycję na rynku, na początku polskim.

W 2015 r. firma miała już 10,8 mld zł przychodów, które były 28,6 proc. wyższe niż rok wcześniej. To doskonały wynik nie tylko w branży finansowej, ale ogólnie w całej gospodarce. W rankingu "Rz" Lista 500 firma zajęła 18 pozycję wśród największych przedsiębiorstw z kraju, co więcej, w ciągu roku awansowała o dziewięć miejsc.

Gdy Cinkciarz.pl ruszał, w jego ofercie było 14 obecnych walut, obecnie jest ich 24, a firma nadal chce rozwijać tę listę.

Centrala firmy zarejestrowana jest w Zielonej Górze, ale w związku z szybkim rozwojem ma ona też biura w Warszawie, Londynie i Chicago. Aby zaistnieć w świadomości amerykańskich klientów, firma zdecydowała się na sponsoring legendarnej drużyny koszykówki Chicago Bulls.

Obecnie firma chce otworzyć centrum badawczo-rozwojowe, które ma pracować nad budową sztucznej inteligencji. – Nie po raz pierwszy kreujemy przełomowe rozwiązania na rynku. To, czego podejmujemy się tym razem, to projekt na miarę stworzenia kantoru internetowego. Klienci korzystający z usług serwisu oszczędzają dziś do 9 proc. kosztów wymiany w porównaniu z tradycyjnymi sposobami. Naszym celem jest znaczące zwiększenie tej stawki – zapowiada Marcin Pióro, prezes Cinkciarz.pl.

Cinkciarz.pl zakłada współpracę również z renomowanymi, międzynarodowymi ośrodkami naukowymi. W ciągu pięciu lat zamierza zwiększyć zatrudnienie do pięciuset osób. Już rozpoczęła się rekrutacja. – Pasjonaci zainteresowani uczestnictwem w projekcie sztucznej inteligencji mogą przesyłać swoje CV - zapowiada zarząd.

Projekt zakłada budowę nowego biurowca z bogatą infrastrukturą laboratoryjną. Spółka nie zdecydowała jeszcze o jego lokalizacji. W Zielonej Górze rosną oczekiwania, że spółka wybierze swoje rodzinne miasto. Są na to szanse.

3 cze 2016 11:56|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

15 kwi 2016 12:38

"Delikatne zaniedbania" Rajana osłabią rupię do 70* do grudnia

8 kwi 2016 17:57

Sztuka przewidywania kursu brazylijskiej waluty z odległości 10 tys. km

31 mar 2016 14:18

GOŚĆ RAFAŁA IRZYŃSKIEGO: Dominik Lewandowski, CRIBIS.pl

18 sty 2016 10:21

Obawy S&P nie tylko o Polskę. Co ze złotym?

4 sty 2016 14:53

Jak Zielona Góra weszła do NBA

23 gru 2015 15:09

Nawet gdyby benzyna na świecie była za darmo, to Polacy płaciliby 3 zł/litr

Atrakcyjne kursy 27 walut