O nas

Niższych stóp już nie będzie

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Nizszych-stop-juz-nie-bedzie
Data publikacji: 19.11.2014

Po bardzo dobrym odczycie PKB szansa na niższe stopy procentowe znacząco zmalała. RPP pozostanie zapewne nieugięta, nawet w obliczu wyjątkowo niskiej inflacji. Warto zastanowić się, czy polska gospodarka potrzebuje dzisiaj równie wysokich stóp procentowych.

Podczas listopadowego posiedzenia Rada Polityki Pieniężnej miała wiele dobrych powodów, aby dokonać cięcia kosztu kredytu. Władze monetarne jednak nie zdecydowały się na taki krok, chociaż większość obserwatorów spodziewała się, że stopy spadną przynajmniej o 25 punktów bazowych. Miesiąc wcześniej RPP obniżyła bowiem stopy aż o 50 punktów bazowych, dając wyraźny sygnał, że można spodziewać się jeszcze głębszej redukcji ceny pieniądza.

Piotr Lonczak, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (27.8 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem

Wybierz kraj zamieszkania i język

Other countries - go to english website