O nas

Tanie zwiedzanie: 4 pomysły na weekendowy wypad dla dwojga

Autor: podroze.pl
Adres: http://www.podroze.pl/swiat/europa/tanie-zwiedzanie-4-pomysly-na-weekendowy-wypad-dla-dwojga/5026/
Data publikacji: 24.07.2015


Marzysz o weekendowym wypadzie za miasto? A może by tak pójść o krok dalej i wyskoczyć za granicę? Spokojnie, wcale nie musi się to wiązać z wydaniem ostatnich oszczędności. Serwis Cinkciarz.pl porównał 4 europejskie stolice idealne na weekend. Sprawdź, gdzie będzie najtaniej!

1. Praga

Warszawę i Pragę dzieli nieco ponad 500 km. Popularnym środkiem transportu na tej trasie jest samochód. Zapewni nam przede wszystkim komfort podróży i niezależność od komunikacji publicznej. Najtaniej byłoby jednak pojechać autobusem. Bilet kosztuje ok. 70 zł, ale podróż może trwać ponad 10 godzin. Nieco krócej, bo 8 godzin, zajmie bezpośrednie połączenie koleją. Bilet na pociąg może kosztować nawet 65 euro (268 zł). Rezerwując go przez internet, możemy skorzystać z promocji. Zapłacimy wtedy 29 euro (120 zł).

Atrakcje Pragi

Co warto wiedzieć o stolicy Czech? Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc jest wsparty na 16 przęsłach Most Karola. Ma 516 m wysokości i 9.5 m szerokości. To najstarszy na świecie kamienny most o tak dużej rozpiętości. Znajduje się na nim wiele barokowych figur, które przyciągają uwagę turystów. Wśród nich najsłynniejszą jest postać św. Jana Nepomucena, której dotknięcie ma według legendy przynieść szczęście. Chętnych nie brakuje. W sezonie wakacyjnym most przeżywa prawdziwe oblężenie. Jest jednym z ulubionych miejsc występów ulicznych artystów. Wstęp na most jest bezpłatny.

Muzeum Narodowe znajdujące się na placu św. Wacława, bardzo często widnieje na praskich pocztówkach. Możemy je odnaleźć programach wycieczek wielu polskich touroperatorów, mimo że główny budynek jest od czterech lat zamknięty. Muzeum przechodzi gruntowny remont. Wcześniej było dostępne dla turystów przez 180 lat. Ponowne otwarcie części tego budynku planowane jest jeszcze w tym miesiącu. Cały remont ma jednak trwać do 2018 r. Tymczasem wstęp do czynnych obiektów kosztuje 110 CZK (16.5 zł).

Pobierz PDF (373.4 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem

Wybierz kraj zamieszkania i język

Other countries - go to english website