O nas

Złoty gwałtownie traci na wartości

Autor: finanse.wp.pl
Adres: http://finanse.wp.pl/Zloty-gwaltownie-traci-na-wartosci
Data publikacji: 07.08.2014

Jeszcze kilka tygodni temu na rynku panowało przekonanie, że złoty może się jedynie wzmacniać. Podobny pogląd wyrażali także członkowie RPP, którzy o silniejszej krajowej walucie mówili nawet z pewną obawą. Co sprawiło więc, że zamiast zmierzać w kierunku 4.00 za euro, dziś kurs EUR/PLN przebił 4.20, a USD/PLN osiągnął półroczne szczyty? Dość łatwym i popularnym wytłumaczeniem słabszej kondycji krajowej waluty w ostatnich godzinach jest zaostrzanie się sytuacji na linii Zachód-Rosja. Zagraniczne media informują o ponownym zwiększaniu się liczebności dobrze wyposażonych wojsk Federacji Rosyjskiej przy granicy z Ukrainą oraz zwiększających się obawach, że Moskwa może zechcieć oficjalnie wkroczyć na tereny sąsiada. To sprawia, że inwestorzy starają się wyceniać ryzyko nie tyle rozprzestrzenienia się konfliktu na inne tereny (na razie taki rozwój sytuacji jest skrajnie mało prawdopodobny), co głębszej izolacji Kremla oraz wynikających z tego konsekwencji dla europejskich gospodarek.

Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl

Pobierz PDF (28 kB)

Powrót do listy wiadomości


Zobacz również:
Rozpocznij chat

  Uprzejmie informujemy, że uruchomienie usług w USA jest planowane na czwarty kwartał 2017 r. Aktualnie na całym terytorium Stanów Zjednoczonych trwa procesowanie wniosków licencyjnych pozwalających na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Wymogi regulacyjne zostały spełnione już w 30 stanach. W oczekiwaniu na komplet licencji, trwają operacyjne przygotowania do rozpoczęcia świadczenia usług w USA. O postępach będziemy informować na bieżąco w komunikatach spółki. Zamknij okno

Serwis w j. angielskim to Conotoxia, a w j. polskim to Cinkciarz. Dwie marki, te same usługi. Już wkrótce w USA (NMLS #1504617)

Dowiedz się więcej Dzięki, rozumiem