Pomoc

Transakcje z rachunku bankowego

Nasz przewodnik przeprowadzi Cię przez proces zawierania transakcji z rachunku bankowego w kantorze internetowym Cinkciarz.pl.

1. Zawieranie transakcji z rachunku bankowego rozpoczynasz od wyboru opcji: Kup, Sprzedaj lub Wymień walutę.

2. Zaznacz opcję Transakcje z rachunku bankowego.

3. Typ transakcji możesz ustawić jako domyślny, dzięki temu przy kolejnej transakcji ten krok zostanie pominięty.

4. Kliknij przycisk Dalej.

5. Pojawi się bardzo ważny komunikat o treści: “Kliknięcie przycisku Realizacja stanowi wiążące zawarcie transakcji. Jeżeli transakcja nie zostanie przez Ciebie zrealizowana, Cinkciarz.pl ma prawo do naliczenia kary zgodnie z regulaminem”. Pamiętaj o tej zasadzie przy każdej transakcji. Możesz zaznaczyć opcję, aby komunikat nie pojawiał się w przyszłości.

6. Kliknij przycisk Zrozumiałem, kontynuuj zawieranie transakcji.

7. Wybierz walutę, którą chcesz kupić lub sprzedać.

8. Wybierz rachunki bankowe, za pomocą których chcesz zrealizować transakcję.

9. Kliknij przycisk Dalej.

10. Wpisz kwotę kupowanej lub sprzedawanej waluty.

11. Sprawdź aktualny kurs poprzez kliknięcie przycisku Sprawdź kurs.

12. Kurs jest ważny przez 15 sekund. Tyle masz czasu na zawarcie transakcji po sprawdzeniu kursu. Jeśli kurs Ci nie odpowiada, możesz po upłynięciu wskazanego czasu kliknąć przycisk Sprawdź kurs ponownie lub nie zawierać transakcji.

13. Jeżeli kurs Ci odpowiada i jesteś pewien, że chcesz zawrzeć transakcję, kliknij przycisk Realizacja. Pamiętaj, aby nie klikać przycisku Realizacja, jeśli nie jesteś zdecydowany, że chcesz zrealizować transakcję.

14. Zaloguj się do Twojego banku i zleć wykonanie przelewu, wykorzystując dane z sekcji Dane do przelewu w podsumowaniu transakcji w Cinkciarz.pl (pomoc przy wysyłaniu przelewu powinieneś znaleźć na stronie swojego banku).

15. Przy polu, które chcesz skopiować, kliknij przycisk Kopiuj do schowka, a następnie w formularzu definiowania przelewu w Twoim banku wciśnij Ctrl+V lub też, najeżdżając kursorem na pole, użyj prawego przycisku myszy i wybierz opcję Wklej. Postępuj tak ze wszystkimi polami w formularzu.

16. Wyślij przelew do Cinkciarz.pl.

17. Poczekaj na przelew zwrotny. W tym czasie zwróć uwagę na statusy transakcji. Kiedy Cinkciarz.pl zaksięguje Twoją płatność - transakcja zmienia status na W weryfikacji. Po pozytywnym zweryfikowaniu wpłaty pod względem zgodności danych z przelewu z danymi widniejącymi w profilu, status transakcji zmieni się na W realizacji. Kiedy Cinkciarz.pl wyśle przelew zwrotny na Twoje konto, status transakcji zmienia się na Zrealizowana.