Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl najlepszy na świecie w rankingu Bloomberga

9 sty 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Drugi raz z rzędu Cinkciarz.pl zwycięża w rankingu agencji Bloomberg. Analitycy polskiego fintechu najtrafniej spośród przedstawicieli globalnych instytucji finansowych prognozowali kurs głównej pary walutowej EUR/USD w IV kw. 2019 r.

Nagrody w rankingu Bloomberga

Tym samym Cinkciarz.pl obronił miejsce na szczycie w królewskiej rywalizacji Bloomberga. Wcześniej, w podsumowaniu III kw. ub.r. także triumfował w notowaniach euro do dolara amerykańskiego.

– Sportowcy mawiają, że o wiele trudniej jest obronić mistrzostwo niż je zdobyć. Nasz kolejny triumf w najważniejszej parze walutowej cieszy tym bardziej, iż ostatni rok był naprawdę turbulentny. Zwroty w negocjacjach handlowych USA i Chin, zastój w strefie euro czy brexit utrudniały precyzyjne antycypowanie wahań walut – komentuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Cinkciarz.pl wielokrotnie na podium

Sporym sukcesem Cinkciarz.pl w IV kw. 2019 r. zakończyło się także typowanie kursów par walutowych G10, czyli grupy 10 globalnie istotnych gospodarek, oraz w klasyfikacji dla 13 głównych par walutowych świata. W obu tych przypadkach Cinkciarz.pl zajmował trzecie miejsca, awansując odpowiednio z piątej oraz czwartej pozycji w poprzednim kwartale.

– Większość najważniejszych gospodarek świata boryka się ze spowolnieniem gospodarczym i przytłumioną inflacją. Pojawia się także kwestia ujemnych stóp procentowych. Polityka fiskalna, ożywienie przemysłu i wprowadzenie inflacji na ścieżkę wzrostową tworzą zestaw głównych wyzwań dla zaawansowanych gospodarek – wskazuje Piotr Kiciński.

Do osiągnięć Cinkciarz.pl w rankingu agencji Bloomberg za ostatni kwartał ub.r. dochodzi jeszcze sześć lokat na podium w podsumowaniach zmian kursów par walutowych: 2. miejsce EUR/CHF (euro do franka szwajcarskiego), 2. miejsce USD/HUF (dolara do forinta), 2. miejsce USD/TRY (dolara do liry tureckiej), 3. miejsce EUR/RUB (euro do rubla), 3. miejsce USD/CZK (dolara do korony czeskiej), 3. miejsce USD/CLP (dolara do chilijskiego peso).

Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

– Pierwsza faza porozumienia USA z Chinami i zaplanowany na koniec stycznia brexit zmniejszają niepewność na rynku, choć jej nie eliminują. Wybory prezydenckie w USA, druga faza negocjacji handlowych USA i Chin i zawarcie nowej umowy handlowej Wielkiej Brytanii z UE dalej mogą generować obawy. Dlatego druga część roku będzie najprawdopodobniej wyboista dla walut krajów wschodzących, w tym złotego, ale może zakończyć się happy endem – zakłada wiceprezes Cinkciarz.pl.

9 sty 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

2 sty 2020 9:41

Podbój Ameryki, milion pobrań, wielkie kino i mundial, czyli rok wg Cinkciarz.pl

20 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl wygrywa w unijnym sądzie i zachowuje monopol na używanie słowa „cinkciarz” jako znaku towarowego

18 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl rozszerza usługi na USA

17 gru 2019 17:19

Zmieniamy wygląd panelu klienta w naszym portalu

10 gru 2019 9:00

Mocny zawodnik w branży RegTech: Cinkciarz.pl obsłuży firmy w zakresie AML i compliance

2 gru 2019 9:00

Cinkciarz.pl deklasuje globalnych konkurentów pod względem liczby opinii klientów

Atrakcyjne kursy 27 walut