Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl wygrywa z MasterCard 12:0

10 maj 2018 8:50|Cinkciarz.pl

Cinkciarz.pl wygrywa z MasterCard. Spółka odparła sprzeciwy MasterCard blokujące rejestrację znaków towarowych spółki Cinkciarz.pl. W samej Europie w pierwszej instancji Cinkciarz.pl wygrał każde z 12 postępowań, w których już zapadło orzeczenie.

MasterCard nie zgadza się na to, żeby w znakach słowno-graficznych należących do spółki Cinkciarz.pl zawarty był element nachodzących na siebie kółek. W swoich sprzeciwach zarzuca ich podobieństwo do serii wcześniejszych znaków MasterCard zarejestrowanych dla identycznych lub podobnych towarów i usług.

Tylko w Europie, MasterCard złożył sprzeciwy wobec 13 zgłoszeń rejestracji znaków słowno-graficznych Cinkciarz.pl. Dotychczas Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w Alicante w Hiszpanii, który prowadzi te postępowania, wydał 12 korzystnych dla Cinkciarz.pl decyzji oddalając sprzeciwy MasterCard  mówi profesor Ewa Skrzydło-Tefelska z kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak w Warszawie, pełnomocnik Cinkciarz.pl.

Jedno postępowanie zostało chwilowo zawieszone. Pozostałe decyzje nie są jeszcze prawomocne. MasterCard może złożyć odwołanie w terminie dwóch miesięcy od ich wydania.

Sprawy wciąż toczą się także poza Europą. MasterCard złożył sprzeciwy wobec uznania międzynarodowej ochrony słowno-graficznego znaku CONOTOXIA w Australii i Stanach Zjednoczonych oraz uznania ochrony słowno-graficznego znaku CINKCIARZ w Stanach Zjednoczonych. Kolejne postępowania prowadzone są również w Hong Kongu, Brazylii, Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jesteśmy pewni swoich racji i będziemy ich bronić  mówi Marcin Pióro, CEO Cinkciarz.pl, spółki z grupy Conotoxia Holding.  Co ciekawe, już kilka lat temu MasterCard wycofał sprzeciw w sprawie znaku słowno-graficznego zawierającego dwa nachodzące na siebie koła przed EUIPO, tym samym rezygnując z próby blokowania rejestracji tego znaku towarowego. Tymczasem w ostatnim czasie wzywano mnie do składania zeznań w Nowym Jorku w podobnym postępowaniu toczącym się przed Urzędem Znaków Towarowych w USA  dodaje Marcin Pióro.

W odpowiedzi na działania MasterCard firma Cinkciarz.pl złożyła dwa wnioski o unieważnienie znaków MasterCard ze względu na brak ich zdolności odróżniającej. Znaki te składają się z prostych czarno-białych graficznych elementów geometrycznych tj. dwóch nachodzących na siebie kółek. Także te postępowania pozostają jeszcze nierozstrzygnięte.

10 maj 2018 8:50|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

9 maj 2018 12:35

Pokaż, jak kibicujesz Zagłębiu Lubin

27 kwi 2018 16:07

Kryptowaluty – nowość na portalu Cinkciarz.pl

25 kwi 2018 9:34

Pokaż, jak kibicujesz Jagiellonii Białystok

24 kwi 2018 13:28

Cinkciarz.pl udostępnia aplikację z kursami 1000 kryptowalut

24 kwi 2018 10:20

Pokaż, jak kibicujesz Wiśle Płock

16 kwi 2018 12:56

Płatności - nowość w ofercie portalu Cinkciarz.pl

Atrakcyjne kursy 27 walut