Wymieniaj waluty

Wymieniaj waluty
i zdobywaj darmowe losy.

Pula nagród: 500 000 zł

Weź udział w loterii >

Sześć zwycięstw Cinkciarz.pl w rankingu Bloomberga

13 paź 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Jak i dlaczego zmienią się kursy walut – oto domena analityków portalu Cinkciarz.pl. W najnowszej odsłonie wyników rankingu agencji informacyjnej Bloomberg do Cinkciarz.pl należało aż 14 miejsc na podium, w tym sześć zwycięskich.

Sześć zwycięstw Cinkciarz.pl w rankingu Bloomberga

W typowaniu zmian kursów walut Cinkciarz.pl konkuruje z przedstawicielami największych i najbardziej prestiżowych banków oraz instytucji finansowych na całym świecie. W tej doborowej stawce polski fintech błyszczy trafnymi wskazaniami. Wystarczy wspomnieć, że w podsumowaniu ub. roku pozostawił wszystkich rywali daleko z tyłu: https://cinkciarz.pl/nowosci/aktualnosci/cinkciarz-pl-58-razy-na-podium-bloomberga-w-2019-roku.

Mocni w regionach oraz parach z USD

Bieżący rok także obfituje w sukcesy Cinkciarz.pl. W udostępnionych na początku października wynikach rywalizacji w III kw. 2020 r. aż 14 razy marka kojarząca się w Polsce z wymianą walut i innymi usługami finansowymi online zajmuje lokaty w czołowej trójce.

Analitycy Cinkciarz.pl najtrafniej wskazywali, jak zmienią się kursy w grupie walut wschodzących państw Azji, a także par dolara amerykańskiego z: czeską koroną, forintem, złotym, ringgitem (waluta Malezji) i dongiem (waluta Wietnamu).

Drugie miejsca Cinkciarz.pl zajmował, typując, jak zmienią się notowania w grupie walut Ameryki Łacińskiej, ale także w parach dolara amerykańskiego z: dolarem kanadyjskim, randem (waluta RPA), dolarem nowozelandzkim, dolarem singapurskim, rupią indyjską oraz z chilijskim peso. Do tej imponującej wyliczanki dochodzi jeszcze trzecie miejsce za wskazania kursowych zmian pary dolar amerykański i peso kolumbijskie.

Duża doza optymizmu w dobie pesymizmu

Rok 2020 upływa pod znakiem wpływu koronawirusa na światową gospodarkę. Pierwsza fala pandemii zatrzęsła także rynkiem walutowym, podnosząc wartość tzw. bezpiecznych przystani, czyli m.in. dolara amerykańskiego.

– Znoszenie obostrzeń, odmrażanie gospodarki i bezprecedensowa pomoc banków centralnych wywołały jednak więcej optymizmu wśród inwestorów, niż spodziewali się ekonomiści. Był to okres, w którym dolar tracił, a straty odrabiały waluty postrzegane jako nieco bardziej ryzykowne, w tym m.in. złoty – komentuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

W ostatnim kwartale br. w świecie walut znów mogą dominować obawy związane z kolejną falą pandemii, lecz także z wyborami prezydenckimi w USA czy negocjacjami warunków umowy handlowej Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Jak to wpłynie na kursy walut? Analitycy Cinkciarz.pl piszą o tym na stronie: https://cinkciarz.pl/nowosci/komentarze-walutowe

13 paź 2020 9:00|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

7 paź 2020 11:00

Prawdziwa karta wielowalutowa już dostępna w Cinkciarz.pl

1 paź 2020 9:00

Cinkciarz.pl wprowadza własny krój pisma „Conotoxia”

18 wrz 2020 9:00

Mobilna autoryzacja w Cinkciarz.pl

16 wrz 2020 9:00

Ponad 2,1 miliona pobrań aplikacji Cinkciarz.pl

3 wrz 2020 9:00

Superszybki wzrost Cinkciarz.pl w czasach koronawirusa

30 lip 2020 9:00

Cinkciarz.pl przenosi zorganizowaną część przedsiębiorstwa do BigScreen Defense

Atrakcyjne kursy 28 walut