Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

W oczekiwaniu na wieczór z Rezerwą Federalną (komentarz walutowy z 29.07.2020)

29 lip 2020 15:52|Bartosz Grejner

W środę do południa na rynku finansowym panował względny spokój. To efekt oczekiwania inwestorów na wieczorne wydarzenia: publikację komunikatu po dwudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej i konferencję prasową z udziałem jej szefa Jerome'a Powella.

Sytuacja w USA nie zostawia miejsca na brawurowy przekaz

Rynek czeka na łagodny przekaz, a trudna sytuacja gospodarki USA nie daje zbyt wielkiego pola manewru dla amerykańskich bankowców centralnych. Stąd istotnych zmian w polityce monetarnej nie należy oczekiwać.

W porze publikacji komunikatu i konferencji prasowej możemy jednak oczekiwać zwiększenia wahań na rynku walutowym, w szczególności dotyczy to dolara. Fundamentalnych zmian raczej nie należy się spodziewać, co prawdopodobnie pozostanie aktualne przez kolejny miesiąc.

97 dni – tyle zostało do wyborów w USA. Wraz ze zbliżaniem się daty 3 listopada 2020 r. mogą wzmagać się napięcia w sferze geopolitycznej, nabierając nieco większego znaczenia dla rynku. Zbiegnie się to w czasie z potencjalną kolejną falą wzrostu zachorowań na koronawirusa, co również może nieco zmodyfikować oczekiwania uczestników rynku i ich postrzeganie ryzyka.

Złotego kroki w przód i kroczek w tył

Tymczasem obecnie brak istotniejszych zmian na rynku w kolejnych dniach oznacza także potencjalnie ograniczony przedział wahań dla złotego. Koszyk polskiej waluty jest dziś w nieco słabszej kondycji. Wynika to jednak z odreagowania silnych wzrostów z minionego tygodnia.

Notowania EUR/PLN wzrosły dzisiaj powyżej 4,42 zł, czyli do najwyższego poziomu od czwartku, ale to nadal daleko od obserwowanych jeszcze w połowie lipca niemal 4,50 zł. Analogiczną sytuację obserwujemy w przypadku relacji złotego z większością podstawowych walut, gdzie utrzymują się ostatnie wzrosty wartości polskiej waluty.

W minionych godzinach można zauważyć wzrost kursu GBP/PLN, który dzisiaj zbliżył się do 4,90. To pokłosie globalnie silniejszego funta w ostatnich dniach i zbliżającego się kursu GBP/USD do psychologicznej granicy 1,30. Chociaż dalszego umocnienia brytyjskiej waluty nie należy w krótkim terminie wykluczyć, istotny wzrost powyżej 1,30 jest obecnie raczej mało prawdopodobny, a to ogranicza także zakres wzrostu GBP/PLN.

29 lip 2020 15:52|Bartosz Grejner

Powyższy komentarz nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Został on sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Ani autor opracowania, ani Cinkciarz.pl Sp. z o.o. nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu. Kopiowanie bądź powielanie niniejszego opracowania bez podania źródła jest zabronione.

Zobacz również:

28 lip 2020 18:21

Chmura pesymizmu nad USA (popołudniowy komentarz walutowy z 28.07.2020)

28 lip 2020 15:41

Wtorek na złapanie oddechu (komentarz walutowy z 28.07.2020)

27 lip 2020 18:30

Kurs głównej pary walutowej, jakiego dawno nie było (popołudniowy komentarz walutowy z 27.07.2020)

27 lip 2020 14:19

Wyprzedaż dolara (komentarz walutowy z 27.07.2020)

Atrakcyjne kursy 27 walut