Ви отримали нашу картку від фонду?

Ви отримали
нашу картку від фонду?

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Додайте її до свого профілю, щоб стежити за отриманими коштами.

Cinkciarz.pl na misji gospodarczej w Arabii Saudyjskiej i Katarze

13 kwi 2015 16:10|Cinkciarz.pl

Wyjazd polskich przedsiębiorców zorganizowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. - Chcemy nawiązać kontakty biznesowe, a także bliżej poznać możliwości inwestycyjne w krajach Bliskiego Wschodu. To dla nas potencjalny rynek do zdobycia – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Pobierz PDF (188.3 kB)

Przedstawiciele polskiego biznesu wyjechali do Arabii Saudyjskiej oraz Kataru w towarzystwie Katarzyny Kacperczyk, podsekretarz stanu w MSZ. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Ambasada RP w Doha i Rijadzie.

W misji biorą udział m.in. przedstawiciele firm sektora ICT (z ang. information and communication technologies) i FinTech (z ang. financial technologies). Przedsiębiorcy spotkają się z przedstawicielami katarskiego resortu technologii informatycznych i komunikacji. Tematami rozmów będą m.in. możliwości stworzenia klastra informatycznego („digital cluster”), ułatwiającego rozwijanie innowacyjnych projektów IT szczególnie wśród małych i średnich przedsiębiorstw; rozwój społeczeństwa cyfrowego oraz technologie ułatwiające integrację społeczną i cyfrową.

Biznesmeni spotkają się m.in. z szejkiem Ahmedem Bin Jassim Al Thani, ministrem gospodarki i handlu państwa Katar. Wezmą także udział w forum inwestycyjnym w SAGIA. Porozmawiają o możliwościach współpracy oraz prawnych aspektach działalności firm zagranicznych w tym regionie.

- Spędzimy dwa dni w Arabii Saudyjskiej i jeden dzień w Katarze. Rozmowy będą się toczyły na poziomie rządowym i izb handlowych. Chcemy nawiązać kontakty biznesowe, a także bliżej poznać możliwości inwestycyjne w krajach Bliskiego Wschodu. To dla nas potencjalny rynek do zdobycia z bardzo liczną imigracją z krajów Azji, ale także i Europy i USA. Mieszka tam też wielu Polaków. To osoby, które pracują głównie w branży petrochemicznej, budownictwie, ale także w bankach i instytucjach finansowych – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Arabia Saudyjska jest krajem nastawionym na dynamiczny rozwój gospodarczy. To trzynasty co do wielkości kraj na świecie, którego PKB jest również jednym z najwyższych. Mimo ostatnich zawirowań politycznych wciąż jest jednym z najbezpieczniejszych państw w regionie.

Katar ma jedno z najwyższych PKB na mieszkańca na świecie. Przy przewidywanym na lata 2015-2016 wzroście gospodarczym rzędu 5 proc., są najdynamiczniej rozwijającą się gospodarką w regionie. Państwo ma udziały w tak znanych międzynarodowych markach, jak m.in. Siemens, Shell, Credit Suisse czy Deutsche Bank. To także gospodarz Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 2022 r.

PKB na jednego mieszkańca Arabii Saudyjskiej to ponad 25 tys. dolarów, a w przypadku Kataru 97 tys. dolarów.

13 kwi 2015 16:10|Cinkciarz.pl

Zobacz również:

13 kwi 2015 16:04

Czy wakacje w Grecji będą w tym roku wyjątkowo drogie? [OPINIA ANALITYKA CINKCIARZ.PL]

2 kwi 2015 9:33

Gdy kredyt we frankach boli zbyt mocno

30 mar 2015 16:18

Frank po 6 zł [KOMENTARZ ANALITYKA CINKCIARZ.PL]

24 mar 2015 9:34

Cinkciarz.pl podpisał umowę z Plusem

18 mar 2015 17:00

Dolar droższy niż euro? Może kosztować nawet 4.50 zł

10 mar 2015 10:54

Frank po 2 zł? To całkiem możliwe [OPINIA ANALITYKA]

Atrakcyjne kursy 27 walut